نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ

 1. #1

  Pc آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ

  با یه آموزش دیگه سراغ میهمانان وکاربران سایت hianzali اومدیم امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده قرار بگیره .


  این فایل آموزشی طریقه نصب ویندوز 8.1 را روی کامپیوتر یا حتی لپ تاپ + نصب زبان نشون میده ، راحت ترین روش برای نصب انواع ویندوز 8 یا حتی 10 روی کامپیوتر ، لپ تاپ شخصی خود .


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-windows-8-1-jpg


  فایل رو از حالت زیپ خارج نموده سپس روی { فایل } کلیک کنید و آموزش را خوانده و طبق آموزش میتونید ویندوز کامپیوتر خود را راحت عوض کنید .

  فایل آموزشی ویندوز8.1 Help install windows 8.1.zip


 2. #2

  Pc

  این آموزش به صورت تصویری می باشد ، همچنین همین آموزش به صورت فایل { pdf } در اختیار شما عزیزان است میتوانید دانلود کنید و استفاده کنید.
  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-windows-8-1-jpg


  قابل توجه کاربران، نويسندگان وب سايت ها و وبلاگ ها!

  كپي برداري از مطالب ، در وب سايت ها يا وبلاگ ها به صورت متن کامل يا بخشي از آن شرعاً و قانوناً حرام بوده و سایت HI ANZALI هيچگونه رضايتي در اين مورد ندارد .
  نصب ویندوز 8 یا 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی
  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-win81-jpg


  برای دیدن سایز بزرگ عکسها روی خود عکس کلیک کنید


  ابتدا سی دی ویندوز را داخل درایو { سی دی رام یا رایتر } گذاشته حال کامپیوتر را ریست { ریستارت } کرده تا سی دی ویندوز بوت شود یا به توسط این سی دی بوت شوید تا این صفحه بالا بیاید. تصویر اول

  در بعضی دستگاه ها { کامپیوتر های خانگی یا شرکتی } نه لپ تاپ مواردی هست که باید توحه کنید ، اینست که اگر در بایوس dvd رام یا رایتر را بوت اول انتخاب کرده اید بعد از بالا امدن نوشته های بایوس و مین در انتها نوشته ای کوچک در پایین مانیتور به چشم میخورد با نام { بوت فروم سی دی /دی وی دی } و در اینجا فقط اینتر روی کیبورد را زده تا صفحه نصب به شما نشان داده شود.

  مثال عکس پایین

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image001-jpg


  و حال اگر همچین چیزی نباشد یا این اعمال صورت نگرفته باشد بعداز ریستارد و نوشته های بایوس و مین باید روی کیبورد دگمه {F8 } را زده و رایتر یا رام مورد نظر که CD یاDVD ویندوز داخل ان هست را انتخاب کرده تا عملیات نصب ویندوز اغاز شود.

  در بیشتر لپ تاپ هم همین طور است .

  در کامپیوتر های خانگی مدل مین گیگا اگر باشد در این هنگام فقط دگمه F12 را بزنید تا رایتر یا رام مورد نظر را انتخاب کنید برای نصب ویندوز.  بعد از اینکه DVD ویندوز بوت شد این صفحه بالا میاید که شما روی NEXT کلیک کنید. عکس پایین

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image002-jpg

  در این صفحه شما روی INSTALL NOW کلیک کنید .

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image003-jpg

  در این صفحه شما ورژن سیستم و نوع ویندوز را انتخاب کنید که میتواند برای سیستمهای {32,64BIT } باشد که ویندوز نیز طبق ان نصب خواهد شد .

  برای مثال

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image004-jpg

  بعد از انتخاب روی NEXT کلیک کنید تا صفحه بعدی باز شود


  در پایین صفحه تیک کادر {من این موارد را قبول دارم } را زده و روی NEXT کلیک کنید تا صفحه بعدی باز شود .


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image005-jpg

  در اینجا کادر پایین را انتخاب کنید تا صفحه بعدی باز شود .

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image006-jpg  حال شما باید درایوی را برای نصب ویندوز انتخاب کنید .


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image007-jpg

  توجه : چنانچه روی این صفحه امدید و دیدی فقط یک درایو { هارد یا پارتشین } را نشان میدهد با زدن دکمه ESC روی کیبورد بقیه پارتشین ها نمایش داده میشود، حال میتوانید درایوی که میخواهید ویندوز در ان نصب شود را انتخاب کنید و روی NEXT کلیک کنید تا صفحه بعدی باز شود .

  نکته خیلی مهم : درایوری که میخواهیدویندوز داخل ان نصب کنید
  اول : درایو مورد نظر باید فضای خالی { حجم کافی } برای نصب ویندوز داشته باشد
  دوم: باید درایو مورد نظر را نیز فرمت کنید تا بتوانید مراحل نصب ویندوز را دنبال کنید


  در این صفحه شما شاهد نصب ویندوز خواهید بود .

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image008-jpg

  وقتی نصب تمام شد و سیستم شما ریست شد ، صبر کنید تا صفحه بعدی باز شود

  در اینجا شما روی SKIP کلیک نمایید تا صفحه بعدی باز شود .  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image009-jpg  توجه : برای کسانی که لپ تاپ دارند ویندوز آنها از نوع اورجنال بوده یک کد که باید در کادر بالا نوشته یا تایپ شود ، که این کد بیشتر مواقع به صورت لیبل یا برچسب پشت لپ تاپ زده شده .  در این صفحه شما برای یوزر خود{ اسم یا نام } تایپ کنید

  منظور از اسم میتواند نام خود یا اسم مستعار برای کامپیوتر باشد که زیاد مهم نیست

  حتی از نوار رنگی که میبینید میتوانید پس زمینه ویندوز خود را عوض کنید .

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image011-jpg


  در این صفحه { عکس پایین } میتوانید یکی از موارد را انتخاب کنید که بهتر است این گزینه را انتخاب کنید use express settings

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image012-jpg

  در این صفحه میتوانید برای خود { یوزر و پس } انتخاب کنید یا میتوانید فقط روی finish کلیک کرده از این عنوان بگذرید که زیاد مهم نیست .


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image013-jpg


  در اینجا منتظر شوید تا مراحل پایانی نصب ویندوز به اتمام برسد .


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image014-jpg


  بعد از ان صبر کنید تا چند صفحه به صورت خودکار نشان داده شود.

  عکسهای پایین


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image015-jpg

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image016-jpg

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image017-jpg


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image018-jpg  در انتها بعد از رد شدن این صفحات شما شاهد محیط ویندوز هستید که در انتها سمت چپ پایین کادری با نوشته desktop میبینید روی ان کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی ویندوز یا همان صفحه دسکتاب شوید.

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image019-jpg

  و در انتها به بینید ویندوزتان اکتیو شده یا نه اگر اکتیو نشده باشد به شما در پایین صفحه نشان میدهد که این ویندوز اکتیو نشده و مدت 30روز تا انتهای کارکرد ویندوز مانده

  نکته مهم : در بیشتر dvd های ویندوز، اکتیو ان نیز در خود ویندوز به صورت مجزا قرار داده شده

  یا ویندوز را که نصب کردید اکتیو ان به صورت اتوماتیک نصب میشه

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image020-jpg
  مراحل نصب زبان { کیبورد فارسی ، انگلیسی }


  بعد از ان میرسید به نصب زبان en/fa که ان هم درست مثل ویندوز 7 است.


  چند نکات ناگفته و مهم :  شما در موقع نصب ویندوز در قسمت پاراتیشن بندی و انتخاب پارتیشن برای نصب ویندوز، باید پارتیشن با عنوان پارتیشن1 را انتخاب کنید که قبلا در ان ویندوز شما یوده و بعد از کلیک روی ان باید در پایین صفحه روی فرمت { format } کلیک کنید تا ویندوز قبلی پاک شده ویندوز جدید به جای ان نصب شود ، حال اگر این کار را نکنید و یک ضرب سراغ نصب کردن ویندوز بروید بعد از نصب میبینید که ویندوز دوتا شده و مشکلاتی را به همراه میاره که به به عوض کردن دوباره ویندوز مکافاتش نمی ارزه پس دقت کنید اول فرمت بعد نصب.

  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-win81-jpg

  در ویندوز اکس پی xp خود ویندوز این کار را انجام میداد یعنی پارتیشن را انتخاب میکردید خود ویندوز درایو را پاک میکرد و از نو ویندوز نصب میکرد که در این ویندوزهای جدید باید خودتان این کار را به صورت دستی انجام دهید.

  حال برای کسانی که اولین بار است و میخواهند ویندوز نصب کنند و هنوز هیچ پارتیشنی برای این کار ندارند روی load drive رفته و کلیک کنید حال در روی درایوی که به صورت پیشفرض در بالا می بینید رفته روی ان هم کلیک کنید و حال در پایین صفحه روی new که به رنگ زرد رنگ هست کلیک کنید ، پنجره ای باز شده در این پنجره اولین درایو یا پارتیشن را انتخاب کنید که میخواهید چند گیگ فضا داشته باشد که داخل کادر{ عدد } را وارد کنید یا به وسیله فلش های کوچک بغل ان اندازه درایو { پارتیشن درایو c} را مشخص کرده و ok کرده وحال شما 3تا پارتیشن دارید  1_ اولین پارتیشن ویندوز شما داخل ان نصب میشود
  2_ دومین درایو باید هنوز به پارتیشن های دیگر تقسیم شود که حجم بالایی دارد
  3_سومین پارتیشن مربوط به خود سیستم میباشد یعنی این مقدار { مقداران متغیر است بین 160تا 200} را سیستم برای خودش ور میداره که به ان اصلا کار نداشته باشید همین مقدار را فقط ورمیداره نه بیشتر، بعد از ان باز روی دومین درایو کلیک کرده روی new کلیک کنید و دومین پارتیشن را درست کرده و ok کرده و بقیه پارتیشن ها را نیز همین طور درست کنید.

  درایو c را همیشه 25تا30 گیگ بگذارید ، برای کسانی که در کامپیوتر خود بازی میکنند{ نصب میکنند } بهتر است یکی از درایو های{ پارتیشن d,e,f.... } خالی را برای این کار اختصاص دهند و اینطوری نه فضای اضافی ویندوز الکی پر میشه و نه ویندوز شما هم خراب و مدت بیشتر برای شما عمر میکنه و دیرتر خراب میشه.

  اگر بازی میخواهید داخل درایو وصل کنید یک پوشه به اسم بازی تولید کرده { درست کنید } و بعد بازی در حال نصب { ادرس پوشه را بدهید تا بازی درون ان پوشه نصب بشه و هر وقت هم بخواهید راحت بازی رو پاک یه بازی دیگه داخل ان پوشه نصب کنید.


  برای کسانی که هارد با فضای بالا دارند مثلا 1trb یا بالا همیشه برای ویندوز 25 تا 30 گیگ بزارند و بقیه درایو ها را بالا بگیرند با حجم بالا برای مثال اگر بخواهید یکی از درایو هارا 50 گیگ بگذارید 50000 باید این گونه باشد یعنی اول50 وبعد 3تا0 جلوش اضافه کنید و الی اخر.

  این آموزش در اینجا به پایان رسید چنانچه سوال ، مشکلی در این باره دارید در این پست عنوان کنید و جواب خود را در اسراع وقت دریافت کنید .

 3. #3
  موقع نصب ویندوز با این ارور رو به رو میشم چه کار کنم

 4. کاربر زیر به خاطر این پست سودمند از marjan تشکر کرده است


 5. #4

  Pc

  سلام

  اول اینکه از ویندوزهای 7 یه بالا به حجم { فضای بیشتر } ی برای نصب ویندوز میخواد{ لازم دارد } و الان تو عکس بالا{ عکسی که خودتون گذاشتید} { این حجم مال خود سیستمه } و کمه شما نمیتونید تو این چیزی نصب کنید.

  نکته مهم : همانطور که قبلا هم گفتیم موقع پارتیشن بندی خود سیستم اتوماتیک این حجم رو درست میکنه که در بیشتر ویندوزها یا سیستمها این موارد یا مورد متغییر است

  دوم :در هارد { در عکس دوم } شما روی پارتیشن دوم که حجمش زده 39 گیگ میتونید راحت ویندوز نصب کنید که اول باید پارتیشن را خالی کنید
  که نحوه چگونگی رو در اینجا براتون شرح میدم

  همانطور که میبینید در عکس پایین موقعی که به این قسمت یا این صفحه رسیدید اول روی پارتیشنی { حجم بالا } مثال همان 39 گیگ پارتیشن دوم شما روی همان پارتیشن یکبار با موس کلیک کنید { تا پارتیشن انتخاب بشه } حال از منوی پایین روی گزینه format کلیک کنید تا درایو { هارد مورد نظر همان پارتیشن دوم } کلا فرمت شود و بعد بقیه موراد نصب رو پیگیری کنید

  نکته خیلی خیلی مهم : اگر داخل هارد داخل همین پارتیشن 39 گیگ { عکس فیلم یا مواردی مثل این } دارید اول باید ان را داخل یکی دیگه از پارتیشن یا فضای هارد خالی کنید چون به محض فرمت کردن و نصب ویندوز تمامی اطلاعات قبلی پاک خواهد شد که باید این را مد نظر داشته باشید و اگر این پارتیشن { خالی بود } میتوانید نصب ویندوز را انجام دهید


  آموزش نصب ویندوز 8.1 روی کامپیوتر یا لپ تاپ-image007-jpg  سوال :چرا باید این کار را انجام داد ،، منظور درایو یا پارتیشن مورد نظر را فرمت کرد
  جواب : بخاطر اینکه فقط در ویندوزهای XP سیستم قادر خواهد بود موقع انتخاب پارتیشن مورد نظر خودکار درایو یا پارتیشن مورد نظر را فرمت میکرد ولی در این سیستمها{ منظور ویندوزهای 7 به بعد } باید خودتان اینکار را انجام دهید بخاطر اینکه این کارو نکنید پارتیشن ویندوز قبلی را نگه داشته و یکی دیگه هم روی همون پارتیشن ویندوز نصب میکنه که این یعنی { شیر تو شیر } و موقعی که نصب ویندوز تمام شد بعد از بالا امدن ویندوز میبینید که ای بابا بازم همون ویندوز قبلی بالا امده یا ناقصه و انگار شما ویندوزی نصب نکردید

  پس اول درایو { پارتیشن مورد نظر } را فرمت کنید بعد روی NEXT کلیک کرده و بقیه موارد را انجام دهید

  موفق باشید

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •