metal gear snake eater ps2

mg3.jpg
mgs3_.jpg
یکی از بهترین بازیهایی است که برای کنسول پلی استیشن ساخته شده که هنوز هم این بازی در بین هواداران خود محبوبیت خاصی دارد یک بازی استراژدیک و معمایی و جذاب و زیبا سری اول این بازی که ساخته شد برای کنسول پلی استیشن 1 بود که غوغایی به پا کرد بعد از ان سری دوم هم ساخته شد که برای کنسول پلی 2 بود البته برای کامپیوتر و دیگر کنسولهای دیگر هم نسخه های دیگر ساخته شد ، بعد از اینکه قسمت سوم این بازی آمد محیط ها بهتر و گرافیک بالاتر رفت و جالب این بود در قسمت سوم با هر لباسی که می پوشیدی با همان لباس دمو نیز می توانستید به بینید { تغییری در دمو ایجاد نمیشد } سری 4 این بازی که برای کنسول پلی 3 آمد واقعا گرافیک بالارفت و شده بود کارتون { شبیه انیمیشن } واقعا چیزهای ریزی بود که شما انها را در قالب واقعی می دیدید با سری 5 دیگر چنان گرافیک بالارفت که دیگر دمو بازی { فیلم } با خود بازی مو نمیزد واقعا که سری 5 استادانه کار شده بود ، انگار قراره این بازی همچنان ادامه پیدا کنه که البته اینو عنوان کنم که اگر snake { جان } بچه دار بشه فکر کنم نوه یا نتیجش برن دنبال پروژه متال گیر تا به بینند اخرش کجا تمام میشه


metal gear snake eater (2).jpgبعد از زدن استارت در NEW GAME از شما سوال پرسیده میشود که کدام نسخه متال گیر را بازی کرده اید که هرکدام را دوست دارید میزنید و بازی را شروع میکنید بعد از ان نوبت به حالت بازی است خیلی آسان - آسان - نرمال - سخت
که در حالت خیلی آسان و آسان تعداد گارد بیشتر بوده


metal gear snake eater (4).jpg


اگر شما متال گیر 2 را انتخاب کنید در فیلم شما ریدن را می بینید که وقتی به سمت درخت می روید دمویی می بینید که جان { SNAKE } ماسگ ریدن را روی صورت خود زده برمیدارد .


metal gear snake eater (5).jpgmetal gear snake eater (3).jpg

چند راهنمایی راجب بازی :

در قسمت انتخاب اگر شما متال گیر 1 یا 2 را انتخاب کنید بازی همان روال همیشگی را دنبال میکنید که در متال گیر 2 وقتی به سمت تنه درخت رفته که از زیرش رد شوید دمویی دیده که snake ماسک ریدن را برچهره دارد و در زندان اگر بازی را ذخیره کنید و دوباره لود کنید یک بازی مینی گیم مثل دویل مای کرافت را بازی خواهید کرد که شما شمشیر دارید و حیوانات عجیب غریب را میکشید .

این بازی راه های مخفی زیادی دارد که البته نمیشه همشو اینجا نوشت فقط در بعضی جاها شما { دمو ، تفنگ ، و ایتمهای دیگر } را میگیرید یک تیر بار در تفنگ وجود دارد که وقتی در حال شلیک کردن هستید snake موقع شلیک فریاد میزند این تیر بار را در یک کلبه میگیرید

خلع سلاح کردن دشمن : اول اینکه باید با جهت به سمت دشمن بروید موقعی که به کاملا نزدیک شدید میتوانید با دکمه دایره گاردها را گرفته و با فشار دادن دکمه R3 از گاردها بازجویی کنید در بعضی نقاط به شما کد رادیویی میدهند که میتوانید از انها استفاده کنید بعضی از کدها کدهای خواننده ها می باشد .

یک روش دیگر خلع سلاح کردن : وقتی به گاردی نزدیگ میشوید به او ایست داده { تفنگ را به طرفش بگیرید } او می ایستد حال آرام چرخیده و به سمت روبرویش رفته و روی سر گاردها نشانه بگیرید انها به شما میگویند شلیک نکن و خود را تکان داده مهمات و دیگر ایتم از انها بیرون می افتد ، که میتوانید انها را جمع و استفاده کنید .

در خود بازی در قسمت OPTION یک قسمت وجود دارد که طرز خلع سلاح کردن با روش های دیگر و جاخالی دادن و شلیک به موقع و خیلی چیزهای دیگر به صورت دمو به شما نشان میدهد که میتوانید از روی ان یاد گرفته و در بازی به کار به ببرید .


در بازی تعدادی زیادی تنه درخت اعم از ایستاده یا خوابیده وجود دارد که تو خالی هستند و میتوانید داخل انها مخفی شده تا گاردها شما را نبینند .


از بالای بعضی درخت ها میتوانید میوه ، عسل یا چیزهای دیگر را گرفته و به عنوان غذا استفاده کنید .

از حیوانات مثل ، ماهی ها ، خرچنگ ، غورباغه ، کلاغ ، خفاش ، خرگوش ، مار ، تمساح انها را شکار و به عنوان غذا استفاده کنید .

ازگیاهانی که می بینید { گیاهان دارویی } انها را جمع و از انها به عنوان دارو استفاده کنید .

از خرگوش و بعضی میوه ها یا حیوانات میتوانید هم غذا بگیرید و هم ایتم درمانی مثل سرم و دیگر چیزها .

همیشه یادتان باشد موقعی که تیر خورده یا ترکش میخورید یا در تله گیر افتاده یا غیره باید به قسمت ایتم گزینه { CURE } رفته و خود را درمان کنید .

در آب ها در بعضی مواقع به شما زالو می چسبد به وسیله سیگار یا چاقو انها را از بین ببرید .

موقعی که در آب هستید و در اب تمساح وجود دارد یا به سمت شما می آید سریع یا او را کشته یا از او فاصله بگیرید اول اینکه او اگر در قسمت دم باشید به شما ضربه میزند اگر از سمت روبرو باشید شما را گرفته و دور خود چرخیده تا هوای شما تمام و شما را خفه می کند .

از تمام غولها { bos } میتوانید لباس بگیرید . گرفتن لباس به همین راحتی ها نیست ، باید با تفنگ بیهوشی به انها شلیک کنید تا لباسشان را بردارید یا با مشت و لگد به انها ضربه بزنید .


از لباسها میتوانید در مواقع لزوم استفاده کنید .
لباسها : شما چند دست لباس در اول بازی دارید و لباسهایی که غولها میگیرید و لباسهایی که EVA به شما میدهد

لباس ها یی که میگیرید و یا دارید :

naked : که فقط بالاتنه را شامل میشود .
water : ان را در پایگاه در بالای سقف اولین کلبه یا اتاقک میگیرید .
snow : در غار از زیر صخره ای رد میشوید در جلوتر ان را میگیرید از این راه فقط باید سینه خیز رد شد .
scientist : لباس دکترها یا مهندسین که این لباس را eva در بار اول که او را می بینید به شما میدهید .
hornet stripe : این لباس را از مرد زنبوری خواهید گرفت که با پوشیدن این لباس بعضی حیوانات مثل { مار و عقرب } به شما صدمه نمیزنند .
animals : این لباس را بعد از مبارزه با ocelot در پایین غار جایی که ایستاده اید میگیرید .
black : لباس عادی بیشتر برای جاهایی که تاریک هستند بدرد میخورند شما را از دید دشمن پنهان میکند .
souares : لباس عادی
tree bark : لباس عادی
leaf : لباس عادی
tiger stripe : لباس عادی لباس استتار
olive brad : لباس عادی
splitter : لباس عادی
moss : در مبارزه از the end میگیرید . وقتی به بالای سر او رسیدید او روی زمین خوابیده سه بار با تفنگ روی سر او نشانه بگیرید تا لباس را دریافت کنید .
fure : در مبارزه با fuer { غولی که اتش افکن دارد } ان را بعد از دمو از بغل شما سمت چپ بگیرید .
maintenance : لباس را از قسمت کمدها ردیف اول سمت راست بالا دومین کمد { شامل مجموعه کمدهایی میشود که لباس افسر را از تن او در اوردید و خود او را داخل کمد گذاشتین }
cold war : لباسی که با مبارزه با غول volgin ان را میگیرید باید از قسمتهای پشت و چپ و راست به او نزدیک وضربه بزنید یا او را گرفته مثل گاردهایی که انها را خلع صلاح میکنید با حرکت شوک او را به زمین انداخته فرصت چند ثانیه ای دارید به او شلیک کنید و در انتها لباس او را بگیرید .
snake : لباسی که در انتهای بازی از غول boss میگیرید.
لباسی که داخل کمد که با علامت ____ قرمز روی ان است جایی که افسر را داخل کمد گذاشتین همینجاست

راهنمایی طبق گفته های کتاب : برای بقیه لباسها بعد از تمام شدن بازی به شما پسوردی داده میشود وارد سایت بازی شده و پسورد را وارد و لباسهای دیگر را دانلود کنید ، البته برای کنسول پلی استیشن این چنین چیزی وجود نداره مگه برای کنسولهای بالاتر یا کامپیوتر .


metal gear snake eater (9).jpgmetal gear snake eater (7).jpgmetal gear snake eater (8).jpg


شروع بازی :
شما باید کوله پشتی خود را از بالای درخت بردارید به سمت جلو رفته و از زیر تنه درخت به صورت سینه خیز رد شده و به درخت که رسیدید { درخت روبرو } روی درخت یک حالت خزه مانند دارد که میتوانید از این نوع درختان بالا رفته و از دید دشمن در امان باشید یا از بالا به سوی دشمنان شلیک کنید یا مخفی شوید از درخت بالا رفته به روی شاخه رفته و با مثلث کیف یا کوله پشتی خود را بگیرید و و دموی به بینید بعد از ان به راه خود ادامه دهید از سمت پشت سر خود اگر شما کوله پشتی خود را در اینجا نگیرید نمیتوانید به مراحل بالا بروید یا از این مرحله جلوتر بروید .
راه را ادمه دهید در جلو شما باطلاقی می بینید سعی کنید سریع از اینجا خلاص شوید اگر داخل باطلاق گیر کنید خواهید مرد . به سمت جلو رفته دمویی به بینید بعد از مکالمه شما باید در این ناحیه 3 گارد یا نگهبان را بیهوش یا بکشید در روی زمین سمت چپ نیمه درختی افتاده میتوانید داخل آن شده و ایتم بگیرید و یا از دست گاردها مخفی شوید .

از سمت چپ به سمت جلو رفته و دمویی به بینید شما در اینجا میتوانید به لانه زنبورها شلیک تا نگهبان را فراری دهد و هم شما غذایی بگیرید ایتمها را گرفته و از روی پل معلق رد شوید هربار در حال افتادن هستید با دکمه مثلث بالا امده و راه خود را ادامه دهید و در انتها اگر گاردی بود بیهوش یا بکشید و به جلو رفته در سمت چپ شما راهی کوچک می بینید به جلو رفته و به دیوار چسبیده و ارام حرکت کنید به سمت جلو رفته و در داخل شما یک تفنگ رگباری بگیرید و تعدادی ایتم و راه را همانطور که رفتید برگردید و راه خود را ادامه دهید در جلو باز دمویی خواهید دید شما در مکالمه مکانی را می بینید که در انجا مردی است که باید نجات دهید لای بوته ها مخفی شده بغل درب و یکی یکی نگهبانان را بیهوش کرده تا به این درب برسید اگر گاردها متوجه شما شوند باید تا ارام شدن منطقه جایی مخفی شده یا گاردها را بکشید و سپس داخل اتاقک شده دمویی به بینید بعد از دمو شما میتوانید از بدن نگهبانان ایتم بگیرید انها را با دگمه مربع بلند کرده دوباره دگمه را ول کنید تا از بدن انها ایتمی بیرون افتاده و شما جمع کنید نباید به کسانی که بیهوش اینجا افتاده اند شلیک کنید مخصوصا کسی که کلاح قرمز دارد { آسلات } اگر به او شلیک کنید باید مرحله را دوباره بیایید . حال به سمت عقب به سمت پل برگردید و چند صحنه به بینید و در انتها باید خود را مداوا کنید استارت زده و روی گزینه { CURE } رفته و خود را به وسله ایتم سمت راست درمان کنید از سمت چپی استفاده نکنید اگرم استفاده بکنید چیزی یا مسعله ای پیش نمی آید .


metal gear snake eater (13).jpgmetal gear snake eater (15).jpg

بعد از چند دمو شما بعد از یک هفته دوباره به این منطقه وارد میشوید راه خود را ادامه دهید تا از یک پرتگاه کوچک پریده و در جلو صدای اسب را بشنوید به سمت جلو بروید و دمویی به بینید حال دو گارد به سمت صحنه می آیند و شما با نارنجک گیج کننده از شر هردو خلاص شوید و راه را تا جایی که قبلا بودید جایی که باید مردی را نجات میدادی به همان اتاق رفته و داخل کمد سمت چپ را به بینید آیتم را برداشته بیرون از درب امده چند دمو بینید بعد از دمو تعداد 8 نفر را باید بکشید و آخرین انها در روی سقف اتاق می باشد به سمت پشت خانه رفته دمویی به بینید بعد از دمو به سمت پشت خانه رفته در سمت چپ در انتها آیتم ماسک را بردارید و از درب خارج شوید به راه خود ادامه دهید در جلو شما از عرض دریاچه یا رودخانه ای رد شوید و به ان سو برسید با شما تماس گرفته میشود از ایتم { CURE } استفاده زالو ها را از بین برده و در جلو مواظب تله باشید که مابین درختان است از اینجا رد شده در جلو شما به نزدیکی فنس که رسیدید به صورت سینه خیز از زیر آن رد شده و همانطور سینه خیز راه را تا بالا ادامه دهید تا به درختی برسید در راه هم بمبها را جمع کنید { بمبهای انفجاری } به سمت درخت رفته از ان بالا بروید و روی شاخه رفته به ان سوی فنس رفته و مواظب سگی که در جلوی شماست شوید اگر میتوانید او را بیهوش کنید و از سمت چپ به سمت بالا رفته و از قسمتی که فنس پاره است با کمک دسته جلو و X رد شوید مواظب تله ها باشید { تله های صدایی زنگ دار } و گاردها را بیهوش یا کشته و از قسمتی که باز است به سمت بالا رفته و به منطقه باز یرسید در اینجا در دوربر شما تعدادی گارد و تعدادی مسلسل بزرگ است که میتوانید با انها گاردها را کشته در بالای خانه یا کلبه اول روی سقف شما یک لباس جدید می گیرید در جلو در سمت راست بالا در اتاقک کوچک شما یک تفنگ رگباری میگیرید { AK-47 } در کلبه های دیگر هم میتوانید تعدادی ایتم از قبیل مهمات ، غذا ،ایتم های دیگر بگیرید در سمت دیگر { از سمت چپ بالا } میتوانید راه را ادامه دهید دمویی به بینید .


metal gear snake eater (20).jpgmetal gear snake eater (23).jpgمبارزه با ocelot

Ocelot.jpgmetal gear snake eater (43).jpg


شما در سمت راست و چپ میتوانید خشاب گرفته و اگر لباس میخواهید با تفنگ بیهوشی به او شلیک کنید تا دمویی به بینید . اگر نه میتوانید با هر تفنگ دیگر او را شکست داده اگر به سر او شلیک کنید میتوانید سریع او را شکست دهید.

بعد از دمو شما داخل غار هستید که تاریک است اگر موفق شدید ocelot را با تفنگ بیهوشی بزند در پایین در بغل خود لباس استتار حیوانات را میگیرید به جلو رفته سعی کنید در روبرو یک شکاف پایین پایتان می بینید از ان استفاده کنید و سینه خیز به جلو بروید در جلو مهمات و ایتمها را جمع در اینجا تعداد زیادی از حیوانات را می بینید که برای غذا مفیدند انها را کشته و به عنوان غذا استفاده کنید یا ذخیره کنید از شکاف که خارج شدید در جلو از راه سمت راست داخل راهرو شده به جلو بروید در جلو شما یک دوراهی میبینید سمت راست را داخل شوید و در جلو اسلحه وینچستر را بگیرید و از زیر صخره سینه خیز به جلو رفته و در جلو لباس بعدی را گرفته و همینطور سینه خیز راه را ادامه در انتها از شکاف دیوار که بیرون امدید سمت راست را به سمت بالا رفته تا دمویی به بینید .


metal gear snake eater (44).jpg

مبارزه با pain

Pain.jpg

در اینجا بعد از دمو شما فقط دو تفنگ اصلی خود را در بار گذاری کنید { تفنگ وینچستر + بیهوشی } اگر لباس این غول را میخواهید فقط با این روش میتوانید این کار را انجام دهید . اول وقتی که زنبورها به دور او حلقه زدند با تفنگ وینچستر به او شلیک کنید تا زنبورها از او دور شوند حال سریع تفنگ بیهوشی را بیرون اورده وبه او شلیک کنمید اگر به سر او شلیک کنید خون او سریع کم شده و دمویی می بینید که او ماسک خود را میکند دوباره همین روش را ادامه تا او را شکست دهید بعد از دمو شما به سمت خروجی رفته ولی بیرون نروید از سمت راست میتوانید روی بریدگی به سمت بالا حرکت کنید تا روبروی جایی که pain بود رسیده و کمی عقب رفته و جلو بروید همزمان ضربدر را بزنید تا او به سمت صخره شیرجه بزند و بتوانید یونیفورم را بگیرید .بعد از گرفتن لباس به سمت خروجی رفته و راه را ادامه دهید .

metal gear snake eater (45).jpgmetal gear snake eater (46).jpgmetal gear snake eater (47).jpgmetal gear snake eater (48).jpgmetal gear snake eater (49).jpgmetal gear snake eater (50).jpgدر جلو شما دمویی خواهید دید از اینجا به بعد گاردهایی می بینید که با این وسیله پرنده دیدبانی یا حتی به شما حمله میکنند که باید حواس خود را جمع کنید همینطور راه را ادمه دهید و ایتمها را جمع کنید { آیتمهای ضروری } تا به منطقه آبی رسیده در جلو سمت راست شما یک گارد را که سوار شعی پرنده است می بینید اگر میتوانید با تفنگ بیهوشی به او شلیک کنید تا او سقوط کند اگر شما را به بینید تعداد گاردها زیاد میشود برای سریع رفتن میتوانید از زیر آب ضربدر را فقط زده تا سریعتر به جلو بروید در جلو هم یک گارد دیگر است ان را کشته و به راه خود ادامه دهید در جلو شما یک دوراهی می بینید اگر تفنگ دوربین دار { snaper } را میخواهید به سمت چپ رفته و در جلو دوگارد را کشته و ایتمها را جمع کنید و به سوی اتاقک رفته و داخل شوید و تفنگ + مهمات و ایتمها را برداشته و از همان راهی که امدید برگشته و راه خود را به سمت جلو ادامه دهید.

metal.jpg

کشتن the end


the end 1.jpg

راهنمایی : اگر میخواهید با غول the end مواجه نشوید همینجا بعد از دمو کارش را تمام کنید به این گونه اسلحه دوربین دار را اماده کرده به جلو بروید بعد از دمو سریع نشانه گرفته به سمت درب قرمز و سریع the end را بکشید ولی مواظب سرتان باشید چون ویلچر او درست به سر شما می خورد .
از دور میتوانید گاردها را کشته و به سمت جلو رفته و مهمات و آیتمها را جمع کنید و از سمت راست از پله ها بالا رفته و به سمت جلو بروید در منطقه جنگلی هستید
یادتان باشد بازی را همیشه ذخیره کنید .
در اینجا تعدادی تله میباشد { اینجا جایی است که باید با غول fear مبارزه کنید در موقع برگشت } فقط به سمت روبرو رفته و از سکوی بعدی بالا رفته راه خود را ادامه دهید در منطقه بعدی به سمت چپ تا انتها رفته و از زیر فنس داخل رفته و گاردها + سگ را کشته میتوانید دوکار بکنید از زیر فنس که رد شدید روبروی شما درختی است بغل درخت زیر پایتان شما شکافی می بینید و میتوانید وارد منطقه بعدی شوید بدون اینکه گاردها را بکشید و درب بعدی را داخل شوید در اینجا تعدادی گارد هستند انها را کشته به سمت چپ بالا رفته داخل درب شوید .
نکته : اگر از زیر فنس رد شدید و گاردها را در اینجا از بین بردید در انتهای راه در سمت چپ یک درب می بینید باید به درب چسبیده و با دایره به درب ضربه بزنید تا نگهبان درب را باز کنید و نگهبان را کشته وارد درب شده در جلو سمت راست بالا یکی از گاردها را خواهید دید دربی در جلوی شماست بغل نگهبان در اینجا میتوانید ایتم بگیرید در سمت دیگر دربی است داخل شوید از اینجا به بعد احتیاط کنید اگر نگهبان یا گاردها شما را به بینند دیگر مجال فکر کردن از دست میرود به سمت جلو رفته سعی کنید با جهت دسته این کار را بکنید نه شوک چون با شوک شما اگر هم اهسته بروید صدای پای شما را گاردها میشنوند در جلو گارد را یا بیهوش کنید یا بکشید و در اینجا فقط به سمت روبرو رفته درب بغل را باز داخل شوید گارد بعدی در اینجا و بالای سر شماست سعی کنید از اینجا خود را به پله برسانید و پایین بروید در جلو شما یک اتاقک می بینید و دکترها را باید لباسی که eva به شما داده + ماسک اخر که شما را جوان نشان میدهد را { ماسک ریدن } را زده و ارام به راه خود ادامه دهید سعی کنید به گاردها یا دکترها گیر ندهید که کارتان دوبرابر نشود از درب اول و دوم و سوم که بگذرید درب انتهایی اتاقی است که باید بروید وارد شده و دمویی به بینید در دمو به شما نشان خواهد داد که به کجا باید بروید شما کارتی دریافت میکنید حال باید برگردید اینبار دیگر فرق میکند باید سریع از گاردها و خدمه رد شوید چون سریع آژیر را به صدا در می اورند و گاردهای بیشتری به سمت شما آمده و به شما شلیک میکنند تمام راه را باید برگردید و گاردها را کشته سعی کنید تفنگ های خود را بار گذاری و پر نگه دارید چون در جلوتر بدردتان میخورند بعد از اینکه از این منطقه ها به عقب برگشتید در جلو شما دمویی خواهید دید .

مبارزه با fear :

metal gear snake eater (61).jpgmetal gear snake eater (62).jpgmetal gear snake eater (63).jpgmetal gear snake eater (64).jpgmetal gear snake eater (65).jpg

این غول کشتنش سخت است چون او لباسی به تن دارد که میتواند خود را نامرئی کند که دیدنش برای شما بسیار سخت خواهد بود ، ولی هیچ کاری نشدنی نیست برای کشتن این غول این روش را استفاده کنید .

بعضی مواقع روی غذاهایی که در ایتم شما موجود هست بروید می بینید که { دوطرف انها برگه سفید مانند دارن } این غذاها سمی شده اگر انها را بخورید { استفراغ } یا به زبان عامیانه حالتان به هم میخورد و غذا ها را بیرون میریزید اگر از این نوع غذا دارید یا در بین ایتمهای غذایی شما بود از ایتمهای خود جایی که تفنگ های خود را انتخاب میکنید غذاهایی که دوطرف انها برگه سفید مانند دارن{ سمی یا بیهوشی } را انتخاب کرده و انها را در سرتاسر محوطه پخش کنید و ایتمهای دیگر را جمع کنید حال از ایتم در قسمت انتخاب اسلحه دسته را به سمت چپ بدهید و از گزینه یا دوربین { the rmal goggles } را انتخاب و استفاده کنید تا غول را به بینید و تفنگ بیهوش کننده خود را اماده و به سمت او شلیک کنید چون غذای غول سریع تمام میشود مجبور است به پایین امده و غذا بخورد تا نامرئی باقی بماند چون غذاهایی که در اینجاست به او اجازه قوی شدن نمیدهد شما سریع با تفنگ کلک او را بکنید و او را شکست دهید و بعد از دمو لباس را بردارید و به راه خود ادامه دهید یادتان باشد همیشه خود را چکاب کنید که زخمی نشده باشید تا خونتان همیشه پر بماند .

از سکو بالا رفته و داخل درب شده در اینجا گاردها را کشته و ایتمها + مهمات را گرفته و از درب قرمز که در دمو نشان داده شده خارج شده پله ها را بالا رفته و از درب باز بعدی خارج شوید درمنطقه جنگلی هستید ایتمها را جمع کنید بغل دیوار سمت چپ سه گل را میبینید به انها شلیک کنید یا با چاقو یا مشتو لگد انها را گرفته و به راه خود ادامه دهید در جلو شما گاردها را یا بکشید یا بیهوش کنید و راه خود را ادامه و در جلو شما دمویی خواهید دید .
مبارزه با the endthe end.jpg

اگر این غول را قبلا کشتید اینجا تعدادی گارد با دوربین هستند که به شما شلیک میکنند .
اگر نکشته باشید که این مبارزه نهایی است بین شما و the end است چون شما در اینجا شما هم شکارچی هستید هم طعمه و باید حواستان را جمع کنید .

the end 2.jpg

اول اینکه اگر لباس این غول را میخواهید باید با جهت دسته فقط حرکت کنید و با mic به صدای دور بر خود قشنگ گوش دهید و صداها را دنبال کنید تا بتوانید the end را گرفته و لباس را از او بگیرید .
the end نمیخواهد شما را بکشد او از تیرهایی استفاده میکند که حاوی سرنگ بیهوشی است با 4 یا 5 تیر خوردن به شما صفحه دید شما در حال کم حجم شدن میشود و در انتها شما بیهوش میشوید و دمویی می بینید که the end شما را به زندان می برد که راه را از زندان تا اینجا باید دوباره برگردید و با او مبارزه کنید .
اگر به شما سرنگ بیهوشی خورد سریع فقط از چاقو استفاده کنید و غذا بخورید تا ضعیف نشوید از نقشه استفاده کنید دایرهایی که در اینجا می بینید محل اقامت غول است و دایره قرمز رنگ یعنی the end الان در انجا حضور دارد اگر به او زیاد نزدیک شوید او بمب دود زا پرت کرده سریع متواری میشود .
میتوانید رد پای او را دنبال کنید تا محل اقامت او را پیدا یا سریع بکشید . بعد از دمو شما به سمت جایی که در دمو دیدید رفته داخل تونل رفته داخل شوید و به راه خود ادامه دهید و از نردبان به سمت بالا حرکت کرده و در انتها از درب رد شوید در جلو شما ایتم را گرفته و به سمت جلو بروید مواظب گاردها باشید .
در اینجا تعدادی گارد را می بینید که بعضی از انها RPG دارند که یک از همین گاردهای RPG دار در سمت راست روبرو بالای سکو ایستاده سعی کنید با تفنگ دوربین دار سریع این گاردها را کشته و به سمت جلو رفته داخل تونل بعدی شوید در اینجا تعدادی گارد + هلی کوپتر وجود دارد سعی کنید جلب توجه نکنید یا سعی کنید هم رنگ محیط یا گاردها لباس بپوشید در اینجا راهروی می بینید که باید از داخل ان بالا بروید و در بعضی از نقاط شما شکافهایی می بینید که میتوانید داخل ان مخفی شوید سعی کنید ایتمها را جمع کنید و گاردها را کشته و به سمت جلو بروید در بالا و مناطق بالاتر شما تعدادی اسلحه { ضدهوایی یا تیر بار } می بینید میتوانید با مثلث داخل انها نشسته و با کمک شوک سمت چپ دید خود را ثابت نگاه داشته و با دکمه مربع هم شلیک کنید .
همچنان راه خود را به سمت بالا و بعد سمت چپ ادامه داده تا به چند کلبه برسید داخل کلبه یا اتاقک اول سمت راست میتوانید RPG بگیرید و در اتاقک های بعدی مهمات و ایتم و به سمت شکاف بعدی که پشت اتاقک میباشد رفته داخل شوید . در اینجا باز تعدادی گارد + تعدادی بشکه انفجاری + هلیکوپتر هست اول از سمت راست بغل تا انتهای مسیر را بروید و لباس SPLITTER را بگیرید و به سمت بالا حرکت کنید سعی کنید گاردها را سریع کشته و به راه خود به سمت بالا ادامه دهید در بالا تعدادی کلبه یا اتاقک میباشد داخل انها را جستجو کرده و مهمات و یا ایتم را بگیرید و به سمت راست داخل راهرو شنی شده و به سمت راست داخل درب قرمز رنگ بالا شوید در پایین هم یک درب دیگر هست { قرمز } این برای بعد استفاده میشود فعلا بسته است به سمت درب رفته داخل شوید دمویی خواهید دید .
بعد از دمو شما به سمت درب رفته خارج شوید و در اتاقک بعدی و بعدی ایتمها + مهمات را برداشته و از درب خارج شوید به منطقه ای که بودید برگشته اید باید مواظب باشید در اینجا بیشتر گاردها لباس مخصوص به همراه تفنگ اتش افکن هستند در جلو اولین انها را می بینید که به سمت شما می اید برای سریع کشتن این ادمها بهتر است به سر یا مخزن سوخت انها شلیک کنید و از انها فاصله بگیرید چون منفجر شده و ترکش ان به شما اصابت میکند و راه خود را ادامه دهید و به در قرمز رنگ که در پایین است رفته داخل شوبد و راه را ادامه دهید از پله ها پایین رفته و در جلو ایتمها را برداشته و به سمت انتهای راهرو رفته و به پایین بپرید دمویی خواهید دید .

مبارزه با THE FURE

The_Fury.jpg


metal gear snake eater (79).jpgmetal gear snake eater (80).jpgmetal gear snake eater (81).jpgmetal gear snake eater (82).jpgmetal gear snake eater (83).jpg

مبارزه با این غول کمی سخت است چون این غول اتش افکن دارد و تا شعاع خاصی را پوشش میدهد اگر لباس این غول را میخواهید باید به سمت درب خروج رفته و از همانجا وقتی غول به سمت شما امد به او شلیک کنید و بعد از دمو در بغل سمت چپ لباس را بردارید اگر نه با تفنگهای دیگر میتوانید این کار را بکنید
توجه کنید وقتی به او شلیک کردید { با هر تفنگ } او به زمین افتاد باید از او فاصله بگیرید یا فرار کنید و بعد دوباره به او ضربه بزنید اگر در این فاصله به او شلیک کنید به او اثر نکرده و فقط خون + مهمات خود را الکی هدر میدهید بیشتر غولها همینطور هستند .
بعد از دمو لباس را برداشته { اگر با تفنگ بیهوشی اورا زده باشید } و در جلو هم ایتمها را برداشته و از نردبان بالا بروید دموی خواهید دید .
بعد از دمو شما به بالای پلیکان رفته و گاردها را با تفنگ دوربین دار راحت کشته و کمی به سمت چپ و بعد به سمت بالا رفته و در انتها داخل درب قرمز رنگ کوچک شوید . در اینجا هم تعدادی گارد هستند اول بغل خود سمت راست را تا انتهای مسیر بروید و گارد را کشته و گاردهای بعدی را که در سمت چپ و راست هستند بکشید و به سمت روبرو داخل درب قرمزی که می بینید شوید در اینجا شما باید مواظب باشید که گاردها + دکترها یا خدمه را کشته یا بیهوش کنید و در جلو بغل پلیکان در سمت راست شما درب را باز کرده و داخل شوید در اینجا دستشویی میباشد و یک افسر در اینجاست باید او را بیهوش کرده یا بکشید و به سمت بیرون برده از پله ها بالا و به اتاق انتهایی برده در اینجا تعدادی کمد است وقتی به اینجا رسیدید دمویی خواهید دید .
راهنمایی : وقتی کسی شما را به بینید تایمی بالای سرخود می بینید { 99.99 } سعی کنید این افسر را بیهوش کنید و دنبال خود بکشید اگر در همچین تایمی هستید اگر این افسر را بکشید در این تایم شما یا game over شده یا دمویی از دستگری خود می بینید .
بعد دمو شما باید لباس این افسر را پوشیده و ماسک ریدن را بزنید و به سمت دربی که بغل خود می بینید رفته داخل شوید اگر بدون لباس بروید از ورود شما جلو گیری میشود . مسیر را تا انتها رفته داخل درب بعدی شده و باز به جلو رفته تا دمویی به بینید .

در زندان

metal gear snake eater (99).jpgmetal gear snake eater (100).jpgmetal gear snake eater (101).jpgmetal gear snake eater (102).jpg

شما داخل زندان هستید و اول ایتمی که در پایین می بینید را گرفته ان ایتم چنگال میباشد با ان خود را درمان کنید در قسمت { CURE } در اینجا گارد یا نگهبان برای شما هر دفه یک غذا انداخته و می رود میتوانید در اینجا بازی را ذخیره کرده اگر متال گیر 2 را در اول بازی انتخاب کرده اید ، بعد از لود بازی شما یک بازی مینی گیم را خواهید دید که با شمشیر حیوانات را میکشید شبیه بازی دویل مای کرای میباشد .
در اینجا شما تعدادی { option } یا انتخاب دارید انتخابها یه این گونه میباشد .

metal gear snake eater (101).jpg

انتخاب اول : گارد در هر دفه برای شما غذایی می اندازد ان غذا را گرفته و سریع به سمت خود او پرت کنید او غذا را خورده و تشکر میکند و در انتها دمویی خواهید دید و او عکسی را به شما نشان میدهد که زیر عکس کد فرکانس است ان کد را زده درب سلول باز میشود .

metal gear snake eater (102).jpg


انتخاب دوم : اگر کد فرکانسی را حفظ باشید میتوانید سریع درب را باز کنید و بیرون بروید فرکانس این است { 144.75 } اگر از کد استفاده میکنید موقعی استفاده کنید که نگهبان به دستشویی رفته یا از شما دور شده .

انتخاب سوم : قرص مرگ { fake death } را خورده نگهبان فکر میکند که شما مرده اید درب سلول را باز می کند و شما ایتمی که شبیه دندان میباشد { revival death } را انتخاب تا زنده شوید و نگهبان را کشته از سلول خارج شوید .
نگهبان را کشته و در اینجا جستجو کنید و ایتمها را برداشته از جسد گارد یا نگهبان هم ایتم را بگیرید { با بالا پایین انداختن جسد } و بعد از ان از درب خروج خارج شوید در اینجا گاردهای زیادی در بیرون در حال نگهبانی هستند بغل درب از سمت پله به سمت جلو رفته داخل درب شوید نباید کسی متوجه شما شود وگرنه اینجا جهنم شده و باید فرار کنید چون مهمات یا اسلحه درستو حسابی ندارید .
یک نکته جالب : اگر کسی شمارا ندیده باشد اولین بار بعد از اینکه از داخل دریچه بالا امدید { جایکه از دو درب رد شده تا به افسری که باید لباس او را بگیرید } برای بار دوم که باید به اینجا برگردید درب اول را باز کنید ، وقتی از درب رد میشوید ارام به سمت جلو رفته طوری که گاردها شما را نبینند با صحنه خیلی زیبا برخورد میکیند تعدادی گارد در حال تنبیه شدن می باشند و بعضی از گاردها به هر بار رفتن و امدن { فحش و ناسزا میگویند } این صحنه در حالتهای مختلف ممکن است اتفاق بافتد.
1 _ اینکه شما را در بار اول گم کنند و نتوانند شما را پیدا کنند .
2_ ممکن است در بار اول هم شاهد همچین چیزی باشید .
این صحنه ها به هیچ وج دمو نیست خود شما با کمی زرنگی میتوانید این صحنه و حتی صحنه های دیگر ، جذاب و بامزه را به بینید .
باید خود را به سمت جایی که در نقشه است برسانید از نقشه میتوانید استفاده کنید و مواظب گاردها + سگها باشید محلی که با علامت X مشخص شده بروید و از زیر لوله ها رد شوید تا به دریچه برسید به صورت خودکار پایین رفته در انتها تماسی دارید بعد از تماس ایتمها را جمع کرده و از سمت چپ از پله ها پایین بروید داخل تونل هستید که باید خود را به بیرون هدایت کنید به این صورت اول به جلو رفته از سمت چپ داخل شکاف زیر دیوار شوید که بالای سکو قرار دارد بعد از ان به بالا رفته و از شکاف بعدی بیرون بروید تعدادی سگ به دنبال شما می آیند یا انها را دست به سر کنید یا بکشید کمی به جلو رفته داخل اب شوید و در زیر اب میتوانید ایتم مانند غذا یا مهمات دریافت کنید و راه خود را از روبرو ادامه دهید و به سمت پلیکان سمت راست رفته و از زیر شکاف رد شوید و در جلو هم از شکاف بعدی رد شوید در سمت راست شما روشنایی می بینید به سمت روشنای رفته دمویی به بینید .

مبارزه با sorrow

sorrow.jpg

این غول واقعی نیست و شما نمیتوانید او را بکشید در اصل شما اینها را در رویایتان { خواب } می بینید باید از این خواب بیدار شوید ،، باید خود را بکشید اگر گیم شارک استفاده کرده باشید بازی را ذخیره کنید و دوباره بدون گیم شارک بازی را لود کنید و وقتی به اینجا رسیدید به زیر اب رفته یا به سمت جلو رفته ادمهایی به سمت شما می آیند که مثل زامبی هستند اینها همان ادمهایی هستند که شما کشتید هر چقدر ادم بیشتر کشته باشید راه طولانی تر شده و آدمهای بیشتری به سمت شما خواهند آمد { اگر بخواهید تا انتهای مسیر بروید } بهتر است سریع خود را بکشید ان هم به دوطریق که راحترین ان استفاده از قرص مرگ { fake death } است ،، اگر از این روش نتوانستید استفاده کنید از روش دوم استفاده کنید باید به زیر اب رفته تا نفس شما + خونتان تمام شود بعد وقتی خود را کشتید به کمک ایتمی که شبیه دندان میباشد { revival death } خود را زنده کنید تا دمویی دیده و شما در منطقه جنگلی خواهید بود .

حال باید خود را به غار برسانید اول به ان سوی { آب } رفته بعد از ان به سمت بالا بروید در راه هم میتوانید حیوانات را شکار کرده یا ایتم جمع آوری کنید به تنه درختی بر میخورید که روی اب است مثل پل از ان رد شوید و باز به سمت بالا بروید و از سمت راست به بالای مسیر بروید در انتهای مسیر از سمت راست به پشت آبشار رفته دمویی به بینید بازی را ذخیره کنید.

بعد از دیدن چند دمو شما لباس خود را پوشیده و تمام ایتمهای خود را دارید به سمت بالا رفته در دمو به شما نشان داده شده که به کجا رفته و چکار کنید باید با بمب c3 که eva به شما داده 4 مخزن را نابود کنید به سمت بالا رفته و ایتمها را جمع آوری کنید و در انتها وارد درب شوید و بالای نردبان رفته و دمویی به بینید این مکان برایتان اشنا است باید به همان جاییکه افسری را داخل کمد گذاشتین برگشته و از درب بغل خود را به اتاقی که باید 4 مخزن را منفجر کنید برسانید وقتی به منطقه کمدها رسیدید در اینجا 4 ردیف کمد وجود دارد { داخل کمد سمت راست بالا ردیف اول دومین کمد } را باز لباس خدمه را بگیرید باید خود را شبیه خدمه درست کنید و در جلوتر روی کمدی که علامت ___ قرمز دارد رفته ان را باز و لباس بعدی را بگیرید و از درب خارج شوید اتوماتیک وارد درب بعدی شده و تماسی دارید بعد از تماس باید یا گاردها را بدون سروصدا بکشید یا با لباسی که گرفته اید سریع بمب ها را روی مخزن ها بگذارید اگر کسی شما را درحال گذاشتن بمب به بینید شما را دستگیر کرده باید این کار را دوباره انجام دهید بعد از گذاشتن بمب ها دمویی خواهید دید .

مبارزه با { volgin }

Volgin.png

مبارزه نهایی شما با این غول که از خود الکترسیته ساتع میکند است باید از دوطرف بغل یا پشت به او حمله کنید و ضربه بزنید {میتوانید موقعی که گاردی را از پشت میگیرید و از او بازجویی میکنید با volgin هم همین کار را میتوانید بکنید } منتها به جای بازجویی با شوک سمت چپ او را به زمین زده و در زمانی که بدست اورده اید به او شلیک کنید تا دمویی به بینید و بعد از ان دوباره باید با او مبارزه کنید تا او را شکست دهید

Volgin.jpg

اگر لباس این غول { volgin } را میخواهید باید با تفنگ بیهوشی یا با مشت و لگد به جان او افتاده تا او را شکست دهید در انتها دمویی می بینید .
بعد از دیدن چند دمو موقعی که شما کنترل snake را به دست گرفتید بازی را ذخیره کنید که اگر game over شدید بتوانید از ادامه بازی را ادامه دهید از اینجا به بعد باید مواظب خود و eva باشید و گارد ها را کشته تا راه خود را به سمت بیرون باز کنید در بعضی نقاط شما دموهایی خواهید دید از پایگاه که بیرون میروید تعدادی موتور سوار به دنبال شما هستند انها را کشته بعد از دیدن دمو شما باید به چرخهای shagohod { شبیه تانک } با RPG بزنید تا به سمت چپ یا راست رفته باستید یا منحرف شود هر بار که که به شما نزدیک شد به یکی از چرخهای او شلیک کرده نگذارید زیادی به شما نزدیک شود چون به سمت شما شلیک میکند یا با موشک شما را مورد هدف قرار میدهد بعد از چند بار که این کار را انجام میدهید دمویی خو.اهید دید .


پل :

metal gear snake eater (149).jpgmetal gear snake eater (148).jpg

کنار پل هستید باید با تفنگ دوربین دار چند بمب را که زیر پل کار گذاشته شده را منفجر کنید که ان هم به زمان دقیق نیاز دارد سعی کنید باقی بمب ها را منفجر کرده و فقط یکی را نگه دارید تا موقعی که volgin با shagohod { شبیه تانک } بخواهد از روی پل عبور کند به وسط پل که رسید در همین زمان eva هم به شما میگوید که الان موقع خراب کردن پل است بمب آخری را منفجر کرده تا دمویی به بینید اگر اشتباه کنید باید دوباره این کار را انجام دهید .مبارزه با shagohod { شبیه تانک } :


shagohod.jpg

کسی که داخل این تانک نشسته کسی جز volgin نیست باید تانک را متوقف کرده و volgin را شکست دهید برای بار دوم با موتور به او نزدیک که شدید به چرخهای او شلیک کنید با RPG در حال دور زدن وقتی پشت تانک به طرف شما بود به ته تانک شلیک کنید تا خون او تمام شود در انتها دمویی به بینید . این بار شما پیاده هستید و EVA با موتور و volgin با تابک به دنبال اوست در دور بر شما تعدادی تیر بار است اگر مهمات RPG تمام شده با تیر بار به او شلیک کنید باید اول به یکی از چرخها شلیک کنید موقعی که تانک می ایستد به volgin شلیک کنید او به طرف شما امده و با تانک شما را زیر میگیرد یا با تیربار و موشک به شما شلیک میکند باید از موقعیت درست استفاده کنید تا او را شکست داده دموی بعدی را به بینید .

بعد از دیدن دمو شما سوار موتور هستید و گاردهایی که بالای سر شما با اجسام پرنده در تعقیب شما هستند را بکشید و در روی زمین هم موتور سوارها به دنبال شما هستند باید انها را کشته بعد از دیدن چند دمو و رد شدن از چند مانع دمویی خواهید دید ، بعد از دیدن دمو شما باید EVA و خود را مداوا یا درمان کنید .

سعی کنید به EVA غذا بدهید موقعی که او ضعیف شود آسیب پذیر شده و زمانی که شما متوجه نیستید یا جلوتر از حد معمول بروید او عقب مانده دنبال شما میگردد یا به شما میگوید که گرسنه هستم به من غذا برسان یا خسته هستم یا اگر عقب بماند گارد ها او را پیدا و به او شلیک کرده خون او را تمام کرده او را میکشند که اگر این طور شد باید باید این مرحله را دوباره بیایید . و کمی جلو رفته با علامث که با دکمه مثلث به او میدهید به دنبال شما امده و باید خود را به نقطه ایکه در نقشه با علامت X مشخص شده برسانید و بعد از رد شدن از این مرحله ها دمویی می بینید .

مبارزه با غول آخر BOSS


BOSS.jpgmetal gear snake eater (157).jpgmetal gear snake eater (158).jpgmetal gear snake eater (159).jpg

شما وقت تقریبآ کمی دارید { 5دقیقه } باید این غول را سریع بکشید چون این منطقه منفجر میشود در زمانی که در حال جنگ با غول BOSS هستید تا زمانی که آهنگ شروع شود به شما هشدار داده میشود که وقتتان رو به اتمام است و باید سریع کار این غول را یکسره کنید . اگر لباس او را بخواهید باید با تفنگ بیهوشی یا با مشت و لگد به او ضربه زده تا او را شکست دهید اگر در حال شلیک شما را بگیرد به زمین زده و تفنگ شما را تقسیم کرده { شکسته یا خورد } کرده به اطراف پخش میکند باید تمام قطعه ها را جمع کنید تا بتوانید از ان تفنگ استفاده کنید . با هر بار ضربه زدن به غول سعی کنید از او فاصله بگیرید و دوباره به او شلیک کنید بعد از شکست دادن دمویی خواهید دید بعد از دیدن دموی اولی ، BOSS از شما میخواهد او را بکشید با دکمه دایره این کار را بکنید و بعد از دیدن دمو شما داخل هواپیما هستید .

از ایتم { the rmal goggles } استفاده کنید قبل از اینکه با غول آخر BOSS مبارزه کنید دنبال سه مار روی زمین یا روی درخت بگردید و انها را بکشید و ایتمها را جمع کنید طبق گفته کتاب اینها همان پسران هستند .مبارزه نهایی شما با OCELOT

Ocelot.jpgmetal gear snake eater (161).jpgmetal gear snake eater (162).jpg

این یک مبارزه زیبا است OCELOT یک تیر داخل تفنگ گذاشته و با حرکت دست تفنگها را جا به جا کرده مثل بازی گل یا پوچ و شما با دگمه R1 باید به بینید گدام تفنگ { تفگ اصلی و دارای تیر است } تفنگ پر بعد از دمو شما میتوانید هر تفنگی را کع میخواهید انخاب کنید ، تفنگ سمت چپ را بردارید و میتوانید یا به OCELOT شلیک کرده یا به درو دیوار که در هر دو دموها فرق میکند شما با OCELOT اشنا شده و از کشتن همدیگر منصرف میشوید و OCELOT خود را بیرون پرت میکند و در انتها شما بعد از دیدن دمو بازی را ذخیره کرده و دموی انتهای بازی را تماشا کنید

در انتها باید به بینید چه ایتمهایی برای شما باز خواهد شد ، این بازی دارای راه های مخفی و زیادی می باشد که میتوانید با صبرو حوصله این راه ها را پیدا و در بعضی نقاط ایتمهایی مثل تفنگ یا لباس یا ماسک را پیدا یا دموهای زیبا به بینید .


این راحترین و خلاصه ترین راه برای این بازی است که البته بستگی به شما داره که چطور و با چه روشی این بازی را به انتها برسونید .

پایان

همه عکسها کامل پیوست داده شد pic metal gear.zip