Results 1 to 1 of 1

Thread: آموزش استفاده حداکثر از مموری کارت با استفاده از گیم شارک پلی استیشن 2

 1. #1

  Amozesh آموزش استفاده حداکثر از مموری کارت با استفاده از گیم شارک پلی استیشن 2

  این هم آموزش استفاده حداکثر از مموری کارت با استفاده از گیم شارک پلی استیشن 2


  logo-ps2.jpg


  سوالهای زیادی شده که جالب ترینش اینه که میشه این مموری کارت جای بیشتری داشته باشه که مجبور نباشیم بازیهای دیگه رو پاک و جدیدها رو اضافه کنیم ؟

  در جواب میشه گفت { بله } ولی حجم مموری کارت 8 مگابایته و بیشر از این نمیشه البته راه داره که یکیش همین راهی که الان میخوایم بهتون اموزش بدم ، والبته مموری کارتهایی امده که حجمشان2 برابر حجم معمولی است ولی قیمتشان بالا و به ندرت در مغازه برای فروش با ان مواجه میشویم .


  نمونه هایی از مموری کارتهای پلی استیشن 2 با حجم های بالا .
  Memory-Card-Sony-Ps2.jpgPS216MB1(1).jpg


  اول : مموری کارت و بعد دی وی دی گیم شارک را گذاشته و کنسول را روشن میکنیم .

  1.jpg


  دوم: بعد از لود شدن برنامه در اول تصویر رو گزینه اخر رفته که در گیم شارک ورژن 4.1 گزینه اخر با هم هستند که با ضربدر انتخاب میکنید .

  2.jpg

  در صفحه بعدی شما شاهد 2 تصویر میباشید که اولی در سمت چپ اسم لیست اصلی خود دی وی دی گیم شارک و دومی در سمت راست save های شما که البته اگر save داشته باشید نشان داده میشود در اینجا شما ذخیره بازیها را بدقت نگاه کرده و گزینه هایی که در لیست در مموری به صورت قرمز رنگ هستند را پاک کنید این ذخیره ها یا کامل نیستند یا ناقص یا خراب هستند و فضای کارت شما را اشغال کرده اند .


  3.jpg

  اگر در این قسمت در این صفحه شما شاهداین بودید که چرا صفحه راست مموری کارت را نشان نمیدهد یا چراغ اخطار مدام چشمک میزند یا به شما فرمت کارت را همش میدهد این اخطارها را جدی بگیریم که منجر به خراب شدن مموری کارت خود نشوید در اخر این صفحه شما باید چگونگی استفاده از مموری را یاد بگیرید و درست از ان استفاده کنید .

  اگر مموری کارت را نشان نداد با کمی فشار دادن یا کج کردن مموری این مشکل بر طرف میشود .

  اگر چراغ اخطار مدام چشمک میزند و به هیچ عنوان مموری کارت را نمیشناسد مموری خود را به تعمیرگاه مجاز برده و خودتان هیچ وقت سعی نکنید مموری را باز و تعمیر کنید به علت نداشتن اطلاعات کافی کارت خود را خراب و بعد پیش تعمیر گاه نبرید از همان اول ان را به تعمیرگاهانی که مد نظر دارید سپرده تا مشکلتان بررسی شود .

  به دفعات دیده شده مموری کارت را با الکل یا مواد شوینده مثل ادکلن یا مواردی مثل این شسته اند این کار را انجام ندهید بعضی از شوینده ها مواد قلیایی دارند که برای اینجور کارها ساخته نشده اند و ممکن است به دستگاه خود نیز اسیب بزنید .

  اگر مموری خود را در کنسول گذاشته و میبینید مدام به شما فرمت کارت میدهد به این روش اموزش عمل کنید 70% این موارد با این اموزش مموری ها درست و قابل استفاده مجدد میباشد %30در صد دیگه میماند که امکان دارد فلاش مموری کارت شما خراب شده باشد که در ان صورت باید یه کارت جدید خرید چون کارتهای امروزی همه چینی بوده و دوام ثابتی ندارند باید از انها درست استفاده کنیم تا هزینه دوباره برای خرید کارت ندهیم . واینکه فلاش مموری کارت شما بسوزد یا خراب شود نمیتوان فلاش ان را عوض کرد چون جایگزین ندارد یا اگرهم داشته باشد باید راجب ان اطلاعات داشته باشید که توضیح دادنش چند سطری میشود .


  خب برگردیم سر اموزش

  در این صفحه بعد از اینکه ذخیره یا ذخیره بازی مربوطه را انتخاب کردید روی ان ایستاده دکمه مربع روی دسته بازی را زده و از شما میخواهد که چند لحظه صبر کنید و در اخر دکمه ضربدر را زده و میبینید که بازی انتخاب شده سبز رنگ شده و بازی مربوطه به اصلاح کمپرس {zip} شده یا به صورت بلوک در امده و اگر در همین منوال اگر دیدید سر هر بازی که میزنید عکسو لعملی نشان نمیدهد یا نمیتواند یازی مربوطه یا انتخاب شده را کمپرس یا zip نماید باید حجم مموری کارت خود را دیده و مطمعن شوید جای خالی دارید که این عمل انجام شود در نبودن جای خالی باید ذخیره ای که بدرد نمیخورد یا میتوانید ان بازی را دوباره انجام دهید یا بازی را تا چند مرحله رفتید و میتوانید از اول برید را پاک کرده و این عملیات را انجام دهید و بازیهای مد نظر را کمپرس یا zhp نمایید تا جای خالی برای ذخیره های دیگر داشته باشید .  بازی مورد نظر را انتخاب کنید .

  برای مثال :

  5.jpg


  در حال فشرده سازی .  4.jpg


  بازی مربوطه به رنگ سبز در این حالت فشرده یا zip شده .


  6.jpg


  وقتی مموری کارت را داخل کنسول گذاشتید و درب کنسول را باز بگذارید و کنسول را روشن بعد از بالا امدن داخل مموری کارت رفته میبینید که ذخیره ای به این صورت مشاهده خواهید کرد مثل عکس پایین، این همان ذخیره بازی مورد نظر بعد از کمپرس یا zip شدن میباشد به هر عنوان این ذخیره پاک بشه در اصل ذخیره بازی خود را پاک کرده اید و قابل باز گشت نیست مگر اینکه بازی را از اول بازی کنید، یا از جای دیگر تهیه کنید ،یادر جای دیگه در مموری دیگه این ذخیره را داشته باشید .


  6.jpg

  برای بهتر اطلاعات راجب اینکه در این جا چه کارهایی میتوان انجام داد، دکمه select روی دسته را یکبار فشار داده و در اینجا میتوانید کارهای که میتوانید انجام دهید را یاد بگیرید، نحوه چطوری zip کردن فرمت کامل مموری کارت ذخیره کارت را چطوری پاک کنید، و دیگر مثائل .

  7.jpg  بعد از کمپرس یا فشرده سازی میتوانید حجم مموری کارت خود را به بینید .


  قبل از فشرده سازی بازی مورد نظر


  8.JPG


  بعد از فشرده سازی .


  9.JPG  قبل از فشرده شدن .


  12.jpg


  بعد فشرده شدن .
  11.jpg

  نکاتی که باید توجه داشت :

  در موقع استفاده از مموری کارت سعی کنید در حال استفاده یا در حال ذخیره یا لود کردن مموری کارت مموری کارت را از کنسول جدا نکنید این کار شاید از نظر شما چیزی نباشد ولی عواقبی در پی خواهد داشت در طول تکرار .

  که اولیش ذخیره نشده بیشتر از اون تعدادی که باید در مموری ثبت بشه .
  فرمت خواستن مدام از شما {در موقعی که مموری را به کنسول وصل میکنید} .
  ذخیره نشده save های شما .
  قبول نکردن یا نشناختن مموری کارت توسط کنسول {موقعی که مموری را به کنسول وصل میکنید} .
  و موارد دیگر.

  دستگاه روشن{ موقعی که کنسول شما روشن است} هیچ موقع مموری کارت را از کنسول جدا نکنید .
  تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
  • File Type: jpg 10.jpg (16.6 KB, 1 نمایش)
  • File Type: jpg 13.jpg (7.2 KB, 0 نمایش)

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •