چند راهنمایی برای دوستان و میهمانان عزیز سایت hi anzali راجب چگونکی وارد کردن کد در گیم شارک پلی استیشن 1 یا 2GameShark ps2.jpg
توچه داشته باشید برای اجرا شدن کد حتمآ باید مستر کد روشن باشد یا کد ان درست وارد شده باشد .

بدون مستر کد هیچ کدی کار نمیکند .

برای وارد کردن کد در گیم شارک برای { بازی مورد نظر } خود ابتدا داخل گیم شارک اسم بازی را جستجو کنید شاید بازی مورد نظر شما کد ان در گیم شارک موجود باشد اگر چنین باشد ، دلیلی برای وارد کردن کد مجدد برای بازی نیست

در گیم شارک اسم بازی یا مشخصه بازی را میتوان با حروف کوچک یا بزرگ نوشت ، این حالت تاثیری در بازی یا کد ندارد برای مثال health را میتوانید با حروف درشت هم بنویسید HEALTH یا AMMO یا دیگر مشخصات فقط کد انها باید درست وارد شود .


بعضی از واژه ها یا نوشته را میتوان به اختصار وارد کرد ، مثل HEALTH که میتوان فقط { H } ان را نوشت ولی کدهای ان باید درست باشد .

لازم نیست تمام مشخصه یا نوشته یک کد را کامل وارد کنید برای مثال max unconscious enemies hung from lightpoles را میتوانیدفقط این عبارت را وارد کنید max unconscious enemies و کد ان را وارد کنید .

برای اینکه بعضی از کدها را خاموش یا روشن کنید داخل خود اسم بازی رفته و کدهایی که نمیخواهید فعال شوند { خاموش } یا میخواهید فعال شوند { روشن } کنید، روی انها هرکدام یکبار ضربدر را زده تا عبارتها یا کدها غیر فعال یا فعال شوند هرکدی را که خاموش یا روشن میکنید به بینید مستر کد روشن است یانه و بعد از همه اینها میتوانید به سراغ مراحل بعدی بروید .

به ورژن بازی خود + ورژن خود کد گیم شارک بازی توجه کنید یعنی ورژن هردو باید به هم بخورد . { یکی باشد }

دقت داشته باشد که بازیهای این نوع کنسول در سه سیستم { NTSC / J } ژاپنی ، { PAL } پال برای کشورهای اروپایی و { NTSC / US } مختص آمریکا وارد بازار میشود .

بدیهی است هر یک از این سیستم ها کدهای مخصوص به خود دارد یا داشته ، مثلا کد نسخه پال { PAL } یک بازی بروی نسخه { NTSC / US } یا نسخه های دیگر اجرا نمیشود مگر all سیستم باشد.

پس قبل از وارد کردن کد به ورژن بازی و گیم شارک { کد ان } مطمعن شده و سپس اقدام به وارد کردن کدها برای بازی شوید .

برای استفاده بهتر از کدهای پلی استیشن ابتدا بهتر است با اختصارات یا اصطلاعات ان آشنا شوید

در گیم شارک پلی استیشن 1 اگر مموری شما را دستگاه نشناخت { در صورت سالم بودن } داخل منو اصلی {سلکس} روی دسته بازی را فشار داده و حال گزینه لود را انتخاب کنید تا مموری شما را دستگاه { در صورت درست نصب بودن } شناخته و بعد مموری شما را لود میکند و میتوانید به ادامه کار بپردازید .

GS V3/4=GAMESHARK V 3/4 یعنی مشخه ان این است که که دونوع گیم شارک هم ورزن 3 و هم ورژن 4 وجود دارد که این نوع کدها به هر دوی انها میخورد { V3/4 . 4/1 }

CB=CODEBREAKER مشخصه ان مخصوص گیم شارک کد بریکر می باشد

XP=XPLODER در دی وی دی های 30 لبه گیم شارک میتوانید انواع گیم شارک برای استفاده را در ان پیدا کنید .

AR2 V1-2=ACTIONREPLAY 2 V1-2 و همچنین اکشن ریپلی نیز یکی دیگر از گیم شارکهای قدیمی می باشد .

GS2=GAMESHARK 2 V1-2 این گیم شارک نیز قدیمی می باشد .

و گیم شارکهای دیگری که همانطور که در بالا گفتم در گیم شارک 30 لبه وجود دارد که میتوان از انها استفاده کرد ، البته این رو عنوان کنم که الان بیشتر بازیها روی دی وی دی های نقره ای که به بازار می آیند و گیم شارک انها نیز بیشتر روی این دونوع گیم شارک GAMESHARK V 3/4 کار میکنند .

و در انتها این را عنوان کنم به دلیل دست کاریهای احتمالی از سوی بعضی شرکتها ممکن است بعضی از کدها به روی بازی اجرا نشود ، یا میتوانید نسخه دیگر از بازی را از شرکت دیگر تهیه کنید شاید مشکل بعضی از شما حل شود . در خصوص اینکه چرا بعضی مواقع این کد یا این کدها روی این بازی یا بازی های دیگر جواب نمیدهد یا کار نمیکند .