Results 1 to 5 of 5

Thread: راهیابی وراهنمای کامل بازی resident evil 4 ps2

 1. #1

  Play Station 2 راهیابی وراهنمای کامل بازی resident evil 4 ps2


  بنام خدا  راهیابی وراهنمای کامل بازی resident evil 4 ps2


  images.jpeg

  در وحله اول این یک بازی زیبا و جذاب میباشد ولی فاقد معمای سخت و نداشتن صندوق لوازم . مثل اویل های دیگر
  اگر هم معمایی در کار باشد انقدر اسان است که هر کس میتواند ان معما ها را حل کند ، اگر این بازی دارای معما های { سخت } مثل اویل 3 یا سایر اویلها بود در نوع خود شاید بی نظیر بود .
  در این بازی مثل اویلهای دیگر صندوق لوازم وجود ندارید که لوازم خود را درون ان بگذارید در اینجا فقط با زدن استارت به قسمت ایتم های خود دسترسی داشته و وسایل های خود را از قبیل تفنگ ولوازم دیگر را دران می بینید یا چیزهایی که میگیرید .
  بازی را میتوانید ذخیره کنید ، هر مرحله ای که کامل میکنید خودکار به شما گزینه ذخیره را میدهد یا به وسله دستگاه ذخیره ، بازی را ذخیره میکنید که ان هم احتیاج به جوهر ندارد { مثل اویلهای قبلی که جوهر برای ذخیره میخواست }

  نکته هایی از بازی : در تمامی مرحله ازکشتن ادمها و کلاغ ها شما ایتمهایی از نظیر پول – نارنجک دستی –تیرهای تفنگهای موجود ، الماس ، یاقوت و غیره.... به دست می اورید . در بازی مرد فروشنده دوره گردی را مشاهده میکنید که ایتم و تفنگ میفروشد این مرد فروشنده که در مرحله های جلوتر می بینید میتوانید از او تفنگ یا ایتم خریداری کنید و یا ایتمهایی که به دردتان نمیخورد را به او بفروشید که هرچی بازی به سمت مراحل پایانی پیش بره سختی بازی بیشتر شده و شما باید تفنگهای خود را قویتر کنید .
  در بازی شما روی درختان لانه پرندگان را می بینید که در بیشتر انها ایتمهایی مثل تیر یا یاقوت و الماس وجود دارد در بالای سنگها مثل بعضی از غارها یا راهروها در لابه لای سنگها یا بالای سر خود روی دیوارها نیز از این یاقوت و الماس وجود دارد در بازی هم تعداد زیادی بشکه و جعبه نیز وجود دارد که در بیشتر انها تیر ویا ایتم وجود دارد که با کمی دقت میتوانید انها را پیدا کنید و انها را جمع اوری کنید و به مرد فروشنده بفروشید تا بتوانید ایتمهای مورد نظر را خریداری کنید ، ماهی ها را نیز از دریا به وسیله نیزه کشته { موقعی که در قایق باشید } یا با تیر بزنید، انها را به مرد فروشنده بفروشید یا به جای خون استفاده کنید .
  در مراحل بالاتر در بعضی از جعبه های کوچک مار وجود دارد انها را کشته و از انها تخم مرغی باقی میماند ،میتوانید به جای خون استفاده یا بفروشید .
  با تمام کردن بازی در تام یا وقت { کمتر از وقت تعیین شده } ایتمهایی ازاد خواهد شد . و بخشی هم به عنوان مینی گیم {extract } اضافه خواهد شد .
  شما این مینی گیم ها را کامل کنید تا بتوانید اسلحه های جدید و لوازم از قبیل لباس جدید برای خود و اشلی را دریافت کنید .در هر بار رفتن هم از لود { اخرین ذخیره که در انتهای بازی بعد از دمو و غیره به شما میدهد } رفته و گزینه پروفشنال یا نرمال را انتخاب کرده بازی جدید را شروع کنید .

  اگر بازی جدید را میخواهید شروع کنید از لود بروید . اگر از new game بازی را شروع کنید پول شما 0 و هیچ چیز ازاد نیست مثل ان است که دارید تازه این بازی را شروع میکنید . ولی اگر از لود بروید تفنگها و پولهای شما که قبلا داشتید سر جای خود خواهد بود .

  شما ادمها یا کلاغهایی که کشتید از انها ایتم هایی نظیر ، تیر ، الماس و غیره.. برجا می ماند که انها در یک نوار دایره ای نورانی قرار دارند اگر انها را نگیرید در طول تایم مشخص از بین میروند .

  وسایل هایی که میخرید یا جمع اوری میکنید .

  نارنجک های دستی که در بازی جمع اوری میکنید :
  نارنجک سبز : نارنجک انفجاری میباشد ان را در نزدیکی خود استفاده نکنید چون خونتان کم میشود یا منجر به مرگ شما شود .
  نارنجک قرمز : این نارنج اتش انداز میباشد سعی کنید در نزدیکی خود از ان استفاده نکنید چون خونتان کم میشود یا منجر به مرگ شما شود .
  نارنجک ابی : نارنجک کور کننده یا گیج کننده میباشد که چند ثانیه ای دشمنان را گیج یا کور میکند که میتوانید فرار کرده یا انها را بکشید اگر در نزدیکی خود استفاده کنید شما هم مثل انها خواهید شد .
  تیر یا مهمات و ایتم ها : که در کل بازی از کشتن ادمها یا کلاغ ها یا از داخل کمد ها .جعبه ها.بشکه ها. یا در دهانه یا داخل غارها یا راهرو ها یا بالای اجسام مثل تیرکهای چوب یا سقف های خانه ها یا کلبه ها یا بالای درختان و غیره... وجود دارد که میتوانید انها را جمع اوری کنید و ایتمهایی که نمیخواهید مثل جواهرات را به مرد فروشنده بفروشید تا بتوانید ایتمهای دیگر را خریداری کنید . هرچقدر پول خود را بیشتر جمع کنید برای شما بهتر است در بازی جدید این پولها میتواند شما را از شر تفنگهای معمولی که قدرت اتش انها کم میباشد نجات دهد .

  وسایل خریدنی : که از مرد فروشنده دوره گرد خریداری میکنید .

  یک معماهم در بازی وجود دارد { اوایل بازی } یک کلت کمری در بازی وجود دارد که با جمع کردن { 15 عدد مدال آبی } میتوانید از مرد فروشنده به صورت رایگان بگیرید یا دریافت کنید و اگر بدردتان نمیخورد به مرد فروشنده بفروشید .

  این مدالها از داخل یا سقف کلبه ها یا بالای درختان میتوانید پیدا کنید یا از روی تنه درخت یک فایل آبی میگیرید با گرفتن این فایل و زدن نقشه تمامی 15عدد مدال به شما نشان داده میشود که کجا قرار دارند


  تفنگ ار پی جی معمولی { یک بار مصرف }: یک تفنگ بسیار قوی برای کشتن غولها که فقط یک بار میتوانید از ان را استفاده کنید در صورت استفاده ان را خودکار دور می اندازید و باید دوباره از مرد فروشنده ان را خریداری کنید . به هیچ عنوان در نزدیکی خود از ان استفاده نکنید چون خونتان کم میشود یا منجر به مرگ شما شود .

  تفنگهای کلت کمری : که در ابتدای بازی در دست دارید این تفنگها برای ادمهای معمولی و کلاغها استفاده میشود ولی برای ادمهایی که بزرگتر بوده یا اره برقی دارند بدرد نمیخورد .

  تفنگهای دوربین دار : این تفنگها که با بالارفتن ورژن یا قدرت انها سریع تر شلیک میکنند و برد زیادی دارند . با این دو تفنگ میتوانید از فاصله دور ادمها کلاغ ها و غیره .. را بزنید ، در بعضی از مکانها باید از ان استفاده کرد .

  تفنگ مسلسل دستی تیر بی نهایت : این تفنگ در وحله اول باز نیست یا در بازی نیست باید یک باز کل بازی را تکمیل کنید تا ان را در بازی جدید به قیمت بالایی خریداری کنید یا مینی گیم کارکتر ada را کامل کنید تا این تفنگ باز شود و در بازی جدید از مرد فروشنده ان را بخرید.

  کلت کمری رگباری : این تفنگ را نیز باید بازی را یک بار کامل کنید تا ان را در بازی جدید خریداری کنید .

  تفنگ ارپی چی تیر بینهایت : یک بار بازی را تکمیل در شروع بازی جدید این تفنگ ها را از مرد فروشنده به قیمت بالایی بخرید .

  تفنگ لیزری بزرگ تیر بینهایت : این تفنگ را نیز از مرد فروشنده میتوانید بدون دادن پول بگیرید { رایگان } یک بار بازی را تکمیل تا ان را دریافت کنید و این تفنگ فقط برای غولها مخصوصا غول اخر استفاده میشود البته از ان میتوانید هرجایی استفاده کنید بستگی به چگونگی استفاده شما دارد .

  تفنگهای مگنوم : این تفنگها برد و همچنین قدرت بالایی دارند ، میتوانید قدرت ان را بالا برده و برای کشتن اکثر غولها از ان استفاده کنید .

  تفنگ مسلسل کوچک : وقتی که ان را خریداری کردید و قدرت و همچنین سرعت و خشاب یا تیر بیشتران را بالا بردید { که در همه تفنگها بجز بینهایت ها صدق میکند } ، یک تفنگ برد بالا و نصبتآ قوی که کمک زیادی به شما در موقع حجوم ادمها یا حمله انها به شما خواهد کرد .

  وینچستر 2 : این تفنگ نیز مثل وینچستری که در اول بازی میگیرید یا دارید میباشد .

  وینچستر 3 : این وینچستر قوی بوده تا 100 گلوله را ساپورت میکند و قدرت بالایی دارد در مراحل بالاتر از مرد فروشنده ان را بخرید .
  دوربینها : برای مسلح کردن اکثر تفنگها به کار میرود .
  اسپره خون : که میتوانید در هر بار 2 تا از ان اسپره ها را خریداری کنید { در صورت نداشتن اسپره خون }
  تجهیزات تفنگها : مثل قنداق تفنگ و دوربین برای تفنگ لیزری .

  نقشه : ان را میتوانید از فروشنده خریداری کنید .
  فضای بیشتر برای لوازم خود : ان را در مراحل بالاتر در بازی میتوانید از مرد فروشنده خریداری کنید تا فضای لوازم شما زیاد شود .

  لیست ایتم تفنگها و غیرو.. که میبینید در ابتدا همه انها ازاد نیستند بعضی از انها را درصورت کامل کردن بازی میتوانید از مرد فروشنده در بازی مجدد خریداری کنید و یا بعضی ها را در مراحل های بالاتر بازی از مرد فروشنده بخرید و بعضی ها هم با کامل کردن کل بازی از جمله مینی گیم ها بدست میاورید .

  بازی را در تایم { وقت } های مناسب تمام کنید تا ایتمهایی که گفته شد دربازی مجدد باز شود تا بتوانید از مرد فروشنده ان را بخرید ، اگر بازی را یک بار کامل کردید ولی بعضی از ایتمهای گفته شده باز نشد باید در پروفشنال یا نرمال انها را با تایم های خوب تمام کنید تا انها را دریافت کنید یا باز شوند .
  یک بازی مینی گیم هم وجود دارد { در مینی گیم ها }که با تمام ادمهایی که کم کم باز میشوند مراحل داده شده را با درجه 5 ستاره تکمیل تا بعضی ایتمها به این وسیله ازاد شود .
  جلیقه : بازی را یک بار تمام کنید تا ان را از مرد فروشنده دریافت کنید .

  یک نکته مهم : شما از مرد بازرگان موقعی که تفنگ میخرید تیر ان نیز با ان میباشد یعنی تفنگ پر شده را شما میخرید که هرچی قدرت تفنگ را بالاتربرده تیر و خشاب ان نیز زیاد یا بیشتر میشود و در اخردر حالت maximum قرار میگیرد .

  در ابتدا اگر میخواهید بازی را همین طوری به حالت { عادی } تجربه کنید . از گیم شارک استفاده نکنید .
  اگر نه میتوانید از گیم شارک برای 4 منظور استفاده کنید .
  1_ میتوانید گیم شارک زده و تیر خود را فقط بینهایت کنید .
  2_ میتوانید فقط پول خود را بینهایت کنید .
  3_ یا فقط میتوانید خون خود را بینهایت کنید .
  4_ میتوانید کامل گیم شارک زده و بازی را تا انتها بروید ، ان هم بستگی به شما دارد .

  عملکرد دکمه ها :
  دکمه مثلث : دیدن نقشه راه + دکمه های L1 وR1 { زوم کردن و بلعکس}
  R1 +X : حالت اماده + شلیک
  L1 +X : حالت اماده + گرفتن چاقو در دست
  R1 +مربع: پرکردن یا عوض کردن سریع خشاب تفنگ
  جهت ها :
  جهت بالا : حرکت به سمت جلو
  جهت پایین : حرکت به سمت عقب
  جهت چپ : حرکت به سوی چپ
  جهت راست : حرکت به سوی راست
  عملکرد شوک ها :
  شوک سمت چپ :
  شوک به سمت بالا : حرکت به سمت جلو
  شوک به سمت پایین : حرکت به سمت عقب
  شوک سمت چپ : حرکت به سمت چپ
  شوک سمت راست : حرکت به سمت راست
  شوک سمت راست :
  شوک به سمت بالا : دید به سمت بالا
  شوک به سمت پایین : دید به سمت پایین
  شوک به سمت چپ : دید به سمت چپ
  شوک به سمت راست : دید به سمت راست
  دویدن :
  شوک سمت راست به سمت بالا + مربع یا دایره
  دکمه SELECT : دیدن صفحه OPTIONS
  دکمه استارت start : دیدن صفحه کامل پروفایل + ایتمهای موجود


  داستان بازی : 6 سال از اخرین ماموریت لیون در شهر راکون سی تی میگذرد و اینک از طرف رئیس جمهور ماموریت دارد دختر رئیس جمهور{ اشلی } که اخرین بار در شهر اسپانیا در دهکده ای مرموز دیده شده را پیدا کرده و او را صحیح و سالم در امنیت کامل به منزل باز گرداند او در وحله اول نمیدانست اینجا کجاست و پا به چه مکانی گذاشته ، وقتی هرچقدر بیشتردر عمق ماجرا و جستجوی { اشلی } پیش میرود خود را در کابوسی بدتر از شهر راکون سی تی می یابد .
  و او مصمم میشود که اشلی را هرچه سریعتر پیدا کرده تا ازاین جهنم وحشتناک خلاص شود .  resident-evil.jpg  راه یابی:

  در ابتدا بعد از دیدن صحنه شما در یک محوطه جنگلی کوچک هستید که به سمت جلو رفته می توانید کلاغها را کشته و ایتمها را بردارید و به سمت جلو حرکت کنید دموی کوتاهی می بینید به سمت درب بروید و داخل اتاق شوید دمویی می بینید بعد از کشتن مرد روستایی باز شما دمویی می بینید باید از پنجره همین اتاق یا اتاق بالا به بیرون بروید در اتاق بالا روی میز خشاب اسلحه کلت کمری وجود دارد ان را بردارید در بیرون روی گاری نیز جعبه میبینید ان را بشکنید اگر ایتم داخل ان بود بردارید در غیر این صورت 3 ادمی که در حالتهای اسان و نرمال یا پروفشنال انها به شما نزدیک میشوند را بکشید . در حالت اسان 2 نفر به طرف شما می ایند را بکشید و راه را ادامه دهید میتوانید به پل برگردید و یک دمو به بینید یا راه را ادامه داده از سمت چپ جلو رفته داخل کلبه بعدی شده و دوجعبه راشکسته ایتمها را بردارید و بیرون از کلبه در انتهای راه 2 کلاغ را بکشید و ایتمها را بردارید به سگ کمک کنید {این سک به شما کمک خواهد کرد } راه را ادامه داده در اینجا مواظب تله های انفجاری و همچنین تله هایی که برای حیوانات گذاشتن باشید ،در انتها مرد روستا را کشته جلوتر وارد کلبه بعدی شده ایتمها را جمع اوری کنید و بیرون از کلبه نزدیک پل 2 مرد روستایی دیگر وجود داند انها را نیز بکشید و راه را ادامه تا به کلبه بعدی برسید مرد روستایی بعدی را کشته ایتمها را جمع کرده و از درب خارج شوید .

  resident evil 4 (5).jpg  شما همکنون داخل یک روستای کوچک هستید در اینجا مثل اویلهای دیگر، زامبی وجود ندارند این مردمان به وسیله ویروسی الوده شدند که هر مهاجمی به جز خودشان را در جمع به بینند خودکار به او حمله ور شده و تا او را نکشند دست بردار نیستند . در اینجا به سمت جلو رفته و دوربین خود را بیرون اورده زوم کنید در وسط منطقه اتشی به پا شده و مرد پلیسی که باشما در ماشین بود را انها به اتش کشیدند سعی کنید به طرف وسط محوطه وارد کلبه ای که درب ان باز است شوید ، دمویی خواهید دید ،اینجاست که حساب کار دست شما میاید که با چه موجوداتی طرف هستید . در اینجا حواستان باشد باید سریع عمل کنید اول در پایین پله دو بشکه وجود دارد انها را شکسته ایتمها و یک خشاب روی میز انها را بردارید و سریع خود را بالای پلیکان برسانید تفنک وینچستر را از روی دیوار بردارید { در حالت های نرمال و پروفشنال } در حالت اسان در اول بازی شما ان را دارید ، سعی کنید تیرهای این تفنگ را بیهوده هدر ندهید ان را برای مرد اره برقی نگاه دارید روی تختخواب نیز یک خشاب برای اسلحه وینجستر وجود دارد ان را نیز بردارید میتوانید از این مننطقه فرار کنید یا در جایی که دید دارید باستید و ادمها را کشته تا دمویی به بینید بعد ان میتوانید ایتمها را در منطقه جستجو و بگیرید .
  بعد از ان از سمت چپ بغل همان کلبه که بودید نزدیک ناقوس کلیسا راهرویی میبینید راهرو را تا انتها رفته {برای گم نکردن موقعیت و راه خود } با دکمه مثلث میتوانید نقشه را مطالعه کنید . از درب خارج شده در اینجا روبروی خود یک درخت را می بینید روی ان یک فایل است ان را بگیرید در نقشه اگر به بینید 15 مدال وجود دارد اگر این 15 مدال را پیدا و با تفنگ بزنید در انتها از مرد فروشنده دوره گرد یک تفنگ کلت کمری جایزه بگیرید که این تفنگ مجانی میباشد و میتوانید همین تفنگ را بعد از استفاده به مرد فروشنده فروشید برای سایر تفنگها هم میتوانید این کار را انجام دهید . ادمهای مهاجم را بکشید و تمام منطقه را بگردید و ایتمها را جمع اوری کنید هر چقدر ایتم جمع کنید برای خود شما بهتر است مخصوصا تیر با خون این دو از همه مهمتر هستند . اگر شما تفنگ نامحدود داشته باشید دیگر هیچ چیز جز خون برایتان مهم نیست با همین تفنگها یک ارتش را راحت شکست میدهید در حالت نرمال و پروفشنال دیگر هیچ کس جرات نزدیک شدن به شما رو نمیکنه مخصوصا اگر ار پی چی بینهاید داشته باشید که دیگر حتی کشتن غولها برایتان راحت خواهد بود .
  بعد از جمع کردن ایتم از درب بعدی خارج شوید در اینجا کمی به جلو رفته دمویی می بینید سه مرد تخته سنگی را به سوی شما پرتاب میکنند شما باید به تمام دستوراتی که روی صفحه مونیتوریا تلویزیون خود می بیند با دقت عمل کنید تا بتوانید از این مرحله جان سالم در ببرید با زدن سریع دکمه ضربدر شما میدوید و در انتها به شما دستور میدهد که با ضربدر +مربع یا R1 +L1 جا خالی بدهید .
  اگر دگمه ها را اشتباهی بزنید مرگ شما حتمی خواهد بود پس دقت کنید.  resident evil 4 (11).jpg
  در انتها یک تونل کوچک میبینید که در بالای سر خود داخل تونل 2 جواهر می بینید انها را بردارید و از تونل خارج شوید در اینجا شما باید حواستان به دشمنانی باشد که به سوی شما دینامیت پرتاب میکنند و روی زمین هم تله های انفجاری و حیوانی کار گذاشته اند باید سریع عمل کنید ادمها را کشته تله ها را خنثی کنید یا نادیده بگیرید و ایتمها راجمع وارد وارد کلبه ای که درب قفل شده دارد وارد شوید قفل را میتوان با چاقو یا تفنگ یا ضربه پا شکسته وارد درب شده ایتمها راجمع ، وارد راهرو شوید در اینجا 2 تله انفجاری وجود دارد انها را خنثی کرده و جلوتر رفته ایتمها را در کمد جستجو کنید و کمدی که راه را سد کرده را یا بشکنید یا هل دهید و داخل شده به اتهای اتاق رفته و کمد اخری را باز کنید دمویی می بینید .بعد از ذخیره کردن بازی دوباره دمویی می بینید باید حرکت یا فرمان را درست انجام دهید و دراخر دمویی به بینید بعد از دیدن دمو ایتمها را جمع و به سمت بیرون رفته دموی دیگر را به بینید و کنار درب یک ماشین ذخیره و یک خشاب وجود دارد خشاب را برداشته و بیرون بروید در محوطه کوچکی هستید اگر به سمت درب دو دهنه بروید دمویی می بینید ولی وارد درب نشوید اول برگردید پشت و اطراف کلبه را برسی کنید و ایتم را جمع و به طرف پشت کلبه که میروید دمویی می بینید در اینجا اولین بار مرد فروشنده دوره گرد را می بینید میتوانید ایتمهای بدرد نخور را بفروشید و ایتمهایی که لازم دارید را بخرید سری هم به پشت کلبه بزنید ایتمها را بردارید و از درب دودهنه بگذرید در اینجا ادمهایی که در دستشان دینامیت دارند را زودتر از بقیه بکشید چون دینامیت ها را به سوی شما پرتاب میکنند .در اینجا باید 2 لوح را بگیرید تا از درب بعدی خارج شوید یکی در سمت چپ روی بلندی قرار دارد و دیگری روبروی شما بالای کلبه . تمام ایتمها را جمع کنید ، تمام ادمهای مهاجم را کشته و دو لوح را گرفته و انها را باهم مخلوط کرده روی درب استفاده کنید تا از ان بگذرید در اینجا اول ایتم ها را جمع اوری کنید و بعد از ان از درب بگذرید از درب بعدی نیز بگذرید در اینجا مها جمان را کشته و ایتمها را برداشته از اولین پنجره وارد شوید و پشت ستون با دکمه ضربدر پنهان شوید تا دینامیتهایی که به طرف شما پرتاب میکنند به شما نخورد بعد از ان سریع ضربدر را زده و به مهاجمان شلیک کنید و انها را بکشید و در اتاق مواظب تله ها باشید ایتمهای این اتاق را جمع و از درب خارج شوید بغل دست سمت چپ خود یک پنجره میبینید که با الوار بسته شده ان را بشکنید داخل شده و ماسک را بردارید ، خارج شده ایتمها را جمع از درب بعدی عبور کنید از داخل راهرو گذشته 2 مهاجم را در اینجا بکشید میتوانید وارد اب شده و تمام ایتمها را در صورت داشتن جای اضافی بردارید و ماهی ها را شکار کنید این ماهی ها هم میتوان از انها به عنوان خون استفاده کرد هم فروخت .
  بعد از ان از نردبان بالا رفته خود را در یک فضای نسبتآ بزرگ می بینید در اینجا اول کلاغ جلویی را بکشید و بعدبه تله انفجاری شلیک کنید تا هم تله خنثی شود هم بقیه کلاغها کشته شود و ایتمها را جمع داخل کلبه نیز ایتم را جمع کنید و به راه خود ادامه دهید تا به درب برسید معمای درب اسان است که چهار جهت را نشان میدهد شما جهت بالا و سپس جهت چپ یا راست را بزنید درب باز میشود وارد شوید ایتمها + کلید را بگیرید و از درب بعدی عبور کنید دمویی می بینید بازی را ذخیره کنید .


  resident evil 4 (4).jpg


  دوباره از همان درب بغل خود خارج شوید دمویی دیگر به بینید . اینک وارد همان درب شده داخل کمد ایتم را برداشته به پایین پله ها بروید درب را باز اینجا دستشویی است و یک مهاجم داخل ان است او را بکشید و بیرون به سمت کنار سمت راست خود داخل اتاق توی میز و داخل کمد ایتم وجود دارد انها را برداشته به سمت درب اصلی رفته داخل اشپزخانه اجاق گاز را باز کنید تخم مرغ را بگیرید تمام تخم مرغها نیز هم خون را زیاد میکند هم میتوان انها را فروخت از درب خارج شده در محوطه کوچکی هستید اول مرد اره به دست را بکشید چون از همه سخت تر کشتن این مردهای اره به دست است اگر غفلت کنید سر شما را بریده و شما خواهید مرد .
  در راه هم تمام ایتمها را بگیرید از روی درختان هم ایتمها را جمع کنید در اینجا یک کلبه وجود دارد داخل ان نیز مهاجم زن وجود دارد ایتمها را از داخل کلبه جمع و راه را ادامه در راه هم تعدادی مهاجم وجود دارد انها را کشته ایتمها را بگیرید و از درب خارج شوید اینک شما باز گشتید به مرحله اول وارد دهکده شده اید مهاجمان را کشته و ایتمها راجمع کنید ، شما وارد درب قرمز رنگ که بغل ناقوس کلیسا است شوید از کلیدی که گرفتید استفاده کنید و وارد شوید در اینجا ایتم را جمع و میتوانید بازی را ذخیره کنید .از درب بعدی بگذرید بشکه را شکسته و به چراغی که از سقف اویزان است شلیک کنید در بیشتر جاها این کار به شما از دو نظر کمک میکند
  اول : اینکه شما با این کار میتوانید ایتم مخفی که در چراغ اعم از جواهرات و غیرو... را دریافت کنید .
  دوم : وقتی که مهاجمان زیر این چراغ باستند میتوانید به چراغ شلیک تا چراغ به مهاجمان برخورد و انها را بسوزاند .
  دربی در کف پای شما می بینید ان را باز پایین بروید به جلو رفته تا دمویی به بینید باز میتوانید از این مرد دوره گرد وسایل بخرید یا بفروشید .
  از درب بگذرید و به سمت نردبان رفته از ان بالا بروید در قبرستان هستید .


  resident evil 4 (13).png
  قبرستان
  :
  به سمت جلو بروید تا دمویی به بینید بعد کلاغها و مهاجمان را کشته و ایتمها را جمع و به سمت درب کلیسا رفته و در اینجا نیز بقیه 15 مدال وجود دارد که میتوانید به وسیله نقشه انها را پیدا و بگیرید . در سمت راست هم یک دانال وجود دارد که 2 مهاجم در انجا وجود دارد انها را کشته و روبرو یک پنل وجود دارد که معمایی اسان دارد حل معما این است . بالای سر شما هم روی سقف نگاه کنید یک مدال ابی خواهید دید .


  باید این3 اعداد یا نوشته مربوطه فقط روشن شود { z بالاست } { m و v بغل هم در سمت راست پایین قرار دارد} اینها اعدادی هستند که باید روشن باشند تا بتوانید الماس یا یاقوت را بردارید

  دمویی از گرفتن الماس آماده شده در فرمت mkv { فایل پیوست داده شده در انتهای پست } میتوانید دانلود و استفاده کنید.  در مینی گیم هم وقتی با ada به اینجا می ایید یکی از مهاجمان را در انتهای مسیر کشته و از روی جسد او الماس یا یاقوت را دریافت و به اینجا اورده و داخل این دستگاه گذاشته تا درب باز شود ، این همان یاقوت یا الماس است که وقتی با LEON به اینجا میایید معما را حل کرده و ان را برمیدارید.


  r8.jpgr9.jpgr7.jpg
  از اینجا بیرون امده بغل خود یک راه دیگر می بینید وارد ان شده با شما تماس گرفته میشود به سمت جلو رفته مهاجمان را کشته و داخل کلبه شده ایتم ها را بگیرید و راه را ادامه توجه داشته باشید ان 15 مدال در اینجا در زیر پل نیز وجود دارد به راه خود ادامه داده و مهاجم اخری را کشته وارد درب شوید اول بشکه کنار دست خود را با چاقو بشکنید مهمات را بیخود هدر ندهید به ارامی جلو رفته خود را در یک محیط بزرگ با 3 کلبه کوچک و تعداد زیادی کلاغ که جلوی شما نشته اند میشوید داخل ایتم خود اگر نارنجک سبز را دارید ان رامسلح کرده توری نارنجک را پرت کنید که وسط کلاغها بافتد تا همه کلاغها کشته و شما صاحب کلی پول شوید ایتمها را در اینجا جمع به سمت جلو بروید درب دودهنه می بینید بغل درب هم 2 بشکه وجود دارد توجه کنید اگر میخواهید بازی را ذخیره کنید میتوانید به پایین پلیکان رفته و انجا هم تعدادی ایتم و مرد دوره گرد هم انجا حضور دارد اگر نه به سمت درب دو دهنه شوید به سمت جلوی خود یک کلبه می بینید وارد شوید ایتمها را جمع و بیرون امده به سمت جلو رفته دمویی از مردان را می بینید که سنگ بزرگی را به سمت شما پرت میکنند ، مثل قبلی عمل کنید و در اخر طبق فرمان داده شده جا خالی بدهید .
  در جایی که ایستاده اید بالای سر خود یک یاقوت وجود دارد روی سنگ به جلو رفته اینجا تله های انفجاری در روی زمین داخل ای کار گزاشته اند مهاجم اولی را با تله انفجاری نابود کنید به جلو رفته تمام مهاجمانم را بکشید و ایتمها را در اینجا جع در روی درختی وسط محوطه یک جواهر { پیپ } وجود دارد به سمت کلبه بروید مهاجم را اگر بود بکشید و ایتم را جمع از درب بعدی خارج شوید . در اینجا کمی به جلو رفته 2راه می بینید که یکی به سمت جلو رفته دیگری به سمت راست اگر به سمت جلو بروید دمویی می بینید در سمت راست 2 کلبه وجود دارد که میتوانید ایتمها را جمع و بازی را ذخیره کنید .
  نکته مهم : به هیچ عنوان روی پل ناستید یا شلیک نکنید { خودتان به بینید بهتر است ، فقط سوار قایق شده به سمت جلو بروید تا دمویی به بینید در این لحظه مواظب ان باشید که ماهی غول پیکر قایق شما را به تنه های درخت که در اب وجود دارد نزند چون شما داخل اب می افتید و او شما را خواهد خورد البته اگر به موقع فرار نکنید . اگر در اب افتادید سریع دکمه ضربدر را بزنید تا به قایق برگردید . شما باید با نیزه هایی که در قایق موجود است او را هدف قرار داده تا بمیرد دمویی خواهید دید به شما فرمان میدهد که با زدن سریع ضربدر طناب را پاره کنید وگرنه ماهی در حال غرق شدن شما را هم با خودش غرق میکند ،بعد از دیدن دمو ذخیره کنید .
  دمویی می بینید اول ایتمها را جمع و سپس از درب خارج شوید . میتوانید در اینجا ماهی ها را روی قایق هستید شکار کنید . از نقشه استفاده و میتوانید مرد فروشنده را پیدا کنید و وسایل اضاف را فروحته اگر نه سمت راست وارد درب شوید به سمت جلو رفته دمویی به بینید .


  resident evil 4 (12).jpg


  از این مرحله به بعد اکثر ادمهایی که شما میخواهید بکشید از سرشان تیغ در میاید شما برای کشتن این ادمها احتیاج به تفنگ های بهتری دارید ، ولی بهترین سلاح برای کشتن این جور ادمها نارنجک ابی میباشد سریع انها را میکشد . در اینجا هم اگر میتوانید این کار را بکنید اگر نه با تفنگ به سر انها برای کشتن سریع شلیک کنید . به راه خود ادامه داده از پل های شکسته شده رد شده از اولین پل که رد شدید روبروی خود بشکه ای وجود دارد ان را شکسته ایتم را بردارید به راه خود ادامه داده و با طناب پایین رفته در بالای سرتان در جایی که ایستاده اید یاقوتی وجود دارد به سمت جلو رفته روی برجک یک مهاجم وجود دارد او را کشته بالا بروید ایتمها را جمع به راه خود ادامه تا به روی پل برسید از اینجا نمیتوانید به جلو رفته چون اب راه را بسته است فقط جعبه هایی که در هوا معلق هستند و بسته شده را با تیر زده تا راهی برایتان درست کنند به وسط محوطه رسیدید فعلا ابشار نمیگذارد شما رد شوید باید به ان سوی اب رفته و بالای برجک دومی شده و اهرم را بچرخانید دمویی خواهید دید بعد از ان پایین امده در زیر بشکه ای وجود دارد ان را شکسته اگر ایتم بود گرفته اگر نه به سمت وسط محوطه برگردید اینک اب ی وجود ندارد ولی به محض رسیدن به وشط مهاجمانی از روبرو و کنار به شما حمله میکنند انها را کشته به سمت تونل بروید در بالای سرتان روی تیرک چوب انگشتر را بگیرید کنار هم برجک دیگریست بالا رفته ایتم را گرفته به راه خود ادامه به درب برسید ایتم را از روی درب برداشته دموی کوتاهی به بینید راه را ادامه داده از درب دیگر هم گذشته و بغل خود خشاب کلت را گرفته 2 بشکه در جلو قرار دارد انها را شکسته ایتم ها را بگیرید و سوار قایق شوید شما اتوماتیک به سوی جلو رفته و در محل بعدی پیاده میشوید در اینجا میتوانید ایتمها راجمع و مرد فروشنده دوره گرد هم در اینجا ست .، شما باید باغول مبارزه کنید اگر میتوانید بهترین تفنگ خود را اماده کنید یا اگر پول دارید یک RPG بخرید برای راحتی کار خود به سمت نردبان رفته از ان بالا بروید به سمت درب رفته جاترج شوید به جلو رفته بشکه ها را شکسته و ایتم ها را بگیرید به سمت محوطه بروید دمویی خواهید دید اینجا اولین بار با این نوع غول ها دست و پنجه نرم میکنید اگر RPG دارید سریع کار را تمام کنید اگر نه باید به غول ان قدر شلیک کنید تا غول روی دو زانو بافتد از پشت کمر او ظایده ای بیرون میاید به غول نزدیک شده به شما فرمانهایی میدهد اجرا کنید این کار را انقدر ادامه دهید تا غول را شکست دهید و ایتمهایی که در اینجا هستند را بگیرید در اینجا به سمت روبرو رفته وارد درب شوید شما باید به عقب به سمت کلیسایی که اشلی در ان زندانی است برگردید شما دربی را که در قبرستان بسته بود بغل ناقوس باید راه را تا انجا برگردید به سمت جلو رفته از روی پل گذشته و میتوانید از کلبه اگر ایتمی بود جمع کنید نبود راه را ادامه دهید به سمت جلو رفته 3 سگ به شما حمله میکنند انها را کشته به سمت درب قفل شده رفته و ایتم را در اینجا استفاده درب باز وارد شوید اول ایتمهایی که در رو برو و سمت راست شما میباشد را جمع از سمت چپ از نردبان بالا رفته باید از روی چراغ با کمک ضربدر بپرید به ان سوی راهرو اگر نتوانستید دوباره سعی کنید وقتی به ان سوی راهرو رفتید در انتها 2 بشکه وجود دارد ایتمها را گرفته به سمت سوییچی که دیدید برگشته کلیک کنید باید توری اشکال را درست کنید که مثل شکل وسط شود به این گونه مثل شکل پایین عمل کنید .

  بعد از وارد دربی که بسته بود شده و دمویی به بینید.
  فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

 2. #2
  شما اکنون با اشلی هستید توجه داشته باشید شما با فرمان ایست و حرکت که به او میدهید میتوانید اشلی را بهتر کنترل کنید {با دکمه R2 } یکبار که دکمه R2 را فشار دهید فرمان ایست و دومی بار که دکمه را فشار میدهید فرمان حرکت ، اگر میخواهید با چاقو به جعبه ها یا بشکه ها یا مهاجمان ضربه بزنید همیشه از اشلی فاصله بگیرید چون بعضی مواقع پیش میاید که با زدن ضربه با چاقو مخصوصآ جعبه ها یا مهاجمان چاقو به اشلی خورده و او میمیرد و شما game over میشوید . یا موقع تیر زدن باید مواظب اشلی باشید که تیر به او اصابت نکند که game over خواهید شد .  resident evil 4 (8).jpeg

  اینک در اینجا ایتمها را جمع و از درب خارج و از نردبان پایین پریده در اینجا اشلی را با کمک X گرفته به راه خود ادامه دهید و در حال ترک کلیسا دمویی خواهید دید بعد از دیدن دمو شما در محوطه پشتی هستید ایتمها را جمع کنید و درب را باز خارج شوید دمویی خواهید دید به سمت گاری رفته و به گاری شلیک کنید { اشلی نیز همین را به شما می گوید } واگن به مهاجمان خورده اکثر انها را میکشد بقیه را شما بکشید ایتمها را در اینجا و کلبه روبرو جمع و به راه خود ادامه لانه پرندگان را خراب و ایتمها را بگیرید از پله ها پایین رفته از درب گذشته به مرد دوره گرد رسیدید اضافات را فروخته یا ایتم های خود را بخرید ، به راه خود ادامه داده از داخل دانال رد شده از نردبان بعدی بالا رفته و داخل درب شده به اشلی در اینجا فرمان ایست داده خود به جعبه و چراغ اویزان از سقف شلیک کنید که اگر ایتمی بود بردارید و به اشلی فرمان حرکت داده از درب خارج شوید .


  resident evil 4 (9).jpeg  نکته بسیار مهم : از اینجا به بعد باید حسابی مواظب اشلی باشید که صدمه ای به او وارد نیاید یا او را با خود نبرند در هر دو صورت شما game over میشوید .
  در اینجا داخل روستایی که اول امدید شده اید میتوانید کل محوطه را بگردید و ایتمها را جمع کنید یا به سمت راست رفته مهاجمان را کشته مواظب تله ها باشید راه را ادامه از درب بگذرید در اینجا در جلوی خود جعبه ای میبینید نزدیک جعبه که شوید به شما گزینه {HIDE } میدهد با دکمه R2 به اشلی فرمان دهید او داخل جعبه شده و شما بدون نگرانی میتوانید هرکاری خواستید انجام بدید چون هیچ کس نمیتواند به او صدمه ای برساند به سمت جلو رفته تمام مهاجمان را کشته و ایتمها را جمع با دکمه R2 به اشلی فرمان دهید که به دنبال شما اید داخل کلبه وسط شده تله ها را از کار انداخته از نردبان بالا بروید و از پنجره عبور کرده به سمت درب بزرگی که بغل اسیاب است رفته و در اینجا ایتم را از پشت کلبه جمع کنید تله ها را رد کنید به سمت درب رفته در اینجا شما با X اشلی را به ان سو ی درب میفرستید تا درب را باز کند دکمه SELECT را سریع زده وارد شوید به سمت جلو رفته مرد دوره گرد در اینجا حضور دارد به جلو بروید مبارزه نهایی شما در این کلبه میباشد دمویی خواهید دید بعد از دیدن دمو شما کمد ها را به سمت پنجره هل دهید و تمام ایتمها را جمع بهترین تفنگ را برای مبارزه با مهاجمانی کی از هر سو می ایند اماده کنید شما نباید بگذارید مهاجمان به داخل اتاق مخصوصا طبقه بالا شوند . تمام مهاجمان را بکشید تا دمویی به بینید ،در این مابین به لوییس تیر نزنید میتوانید مواقعی که گرفتار شد به او کمک کنید ، اگر برحسب تصادف در چند بار به او شلیک کنید دمویی می بینید که او شما را میکشد . بعد از ان که دمو را دیدید ایتمهای بجا مانده را سریع از درون کلبه و بیرون کلبه جمع کنید و مرد دوره گرد در اینجا حضور دارد یک کلبه هم بغل اوست داخل شده اگر ایتمی بود بگیرید در اینجا جایی که مرد دوره گرد است دو درب با یک اهرم وجود دارد . شما میتوانید هر دو درب را رفته و ایتمها را جمع و مهاجمان را کشته تا پول بیشتر و ایتم به دست اورید .
  نکته اگر از درب سمت راست بروید یک غول در اینجا و کلی ایتم وجود دارد ،، اگر از سمت چپ بروید ادمهای زیادی + دوزن اره برقی در اینجا وجود دارد و ایتمهایی هم در اینجا موجود است بستگی به شما داره از کدام راه بروید .


  resident evil 4.jpg

  من همیشه با یک RPG اول از سمت راست رفته غول را کشته ایتمها را جمع و دوباره از سمت چپ با یک RPG دیگر رفته همه مهاجمان را میکشم ایتمها را جمع و از درب خارج میشوم از RPG فقط برای غولها استفاده میکنم نه ادمها شما هم همین کار را بکنید در سمت چپ صندوقهایی برای محافظت از اشلی وجود دارد که میتوانید او را در انجا مخفی و خود به جنگ مهاجمان بروید .

  میخواهم برای راحتی کارتان که هردوطرف را بروید و ایتم و پولها و جواهرات را جمع کنید برایتان درباره راه ها توضیح بدهم

  راه اول سمت راست : اول وارد درب شوید بالای سر شما سمت راست یک تخته سنگ می بینید ان را با تفنگ زده تا بافتد ، این کار برای ان است که این سنگ را در اصل سر غول انجام دهید تا به غول ضربه بزند وقتی به سمت جلو رفتید دمویی از وارد شدن غول می بینید اشلی در اینجا دستش را به سمت سنگ گرفته که با ان به غول ضربه بزنید تا شما بیاید تکان بخورید غول به شما رسیده فرصت همچین کاری را از شما میگیرد مخصوصا که به اشلی نباید ضربه بخورد شما اول سنگ را انداخته و از کنار سنگ رد شده دمویی از ظاهر شدن غول را می بینید شما سریع به درب نزدیک شده و زنجیرها را شکسته فقط به سمت جلو رفته و از غول فاصله بگیرید این سنگ را که انداختید با این کارتان میتوانید از غول فاصله بگیرید چون او در حال شکستن سنگ است بعد او را به کمک RPG هدف قرار داده وبکشید و با خیال راحت ایتمها را جمع کلید درب را گرفته به سمت درب رفته رد شوید . یا میتوانید به عقب برگردید .

  راه دوم سمت چپ : راه را ادامه داده مهاجمان را کشته و در اینجا تا انتهای این راه 2 یا 3 عدد دیگر جعبه وجود دارد میتوانید اشلی را داخل انها برای محافظت بفرستید به سمت جلو رفته از نردبان بالا رفته در این جا تمام ایتمها را فقط در بالا جمع و مها جمان را را کشته در اینجا یک محوطه دایره ای می بینید سعی کنید جایی باستید که نردبان زیر پا و ان یکی روبرویتان باشد اگر RPG دارید اماده کنید نردبان اولی را که جلویش هستید را با پا به زمین پرت کنید به پایین پریده دمویی از حجوم زنانی که اره برقی داند می بینید سریع از نردبان بعدی بالا رفته و ان نردبان راهم با پا پرت کنید اینطوری انها باید نردبان را سر جایش بگذارند تا از ان بالا و به شما برسند مهاجمان دور بر شما را سریع کشته و از RPG استفاده به پایین جایی که هردو زن هستند نشانه و شلیک کنید انوقت با خیال راحت ایتمها را جمع و اشلی را صدا زده و او را گرفته با کلیدی که گرفتید از درب خارج شده در اینجا هم کلبه ای وجود دارد که تا طبقه پایین میرود در انجا هم ایتمهایی وجود دارد را را ادامه دهید و مهاجمانی که به سوی شما می ایند را سریع بکشید و در اینجا هم جعبه ای وجود دارد برای محافظت از اشلی بعد از ان به سمت درب رفته خارج شوید .
  ادامه در اینجا داخل محوطه بزرگی هستید که یک درب با 2 چراغ در اطراف وجود دارد راه شما همین است شما در اینجا یک ایتم چشم احتیاج دارید تا از این درب بگذرید در اطراف چرخ زده ایتمها را جمع و وارد کلبه شده و در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید و مرد دوره گرد هم در اینجاست راه را به سمت بالا ادامه از پلیکان گذشته اینجا تله کابین است باید با این تله کابین به ان سوی بروید اول در سمت راست خود دو جعبه وجود دارد ایتمها را گرفته تفنگ دوربین دار را اماده از ان بالا به جلو به سمت چپ نگاه کنید دو مرد در اندازه های طولانی روی سکو ایستاده اند اول سعی کنید این دو مرد را با تفنگ بزنید اگر این کار را نکنید انها به روی کابین شما پریده و کابل کابین شما را قطع و شما GAME OVER میشوید ، بعد از ان سوار تله کابین شده و ادمهایی که در طرف دیگر تله کابین به سمت شما می ایند را کشته تا به ان طرف راه برسید راه را ادامه دهید داخل اتاق کنترل شده و ایتمها را از داخل کمد های اهنی بردارید راه را ادامه از پلیکان پایین رفته یک غار مانند روبروی شماست اشلی را اینجا نگه داشته خود به سمت غار بروید سریع عمل کنید تا دینامیت نخورده اید دو مهاجم را کشته اگر ایتمی بود بگیرید و اگر نبود از نردبان بالا رفته یک مهاجم دیگر اینجاست ان را بکشید و در انتها داخل صندوق جواهر را بردارید همه راه را برگشته اشلی را با خود همراه کنید به پایین پلیکان رفته راه را ادامه مرد دوره گرد در اینجاست ایتمها را جمع و از درب بعدی خارج شوید به سمت جلو رفته دمویی می بینید طبق فرمان داده شده روی مونیتور یا تلویزیون عمل کنید دمویی دیگر به بینید در اینجا باید به کمر غول ضربه بزنید وقتی که او نصف شد با دستان خود از سقف اویزان میشود در اینجا برای ضربه نخوردن از دست غول به فرمانهایی که به شما میدهد توجه کنید باید به دست او شلیک کنید تا از سقف بافتد این کار را تکرار تا او را شکست داده تمام ایتمها را بردارید و از سوراخی که اینجاد شده به بیرون بروید راه را ادامه داده به عقب به همان دربی که گفته شد برگردید دربی که باید با ایتم چشم باز شود ایتم را در اینجا استفاده کنید و وارد درب شده دمویی می بینید اول اشلی را همینجا نگه دارید خود با تفنگ دوربین دار جلو رفته و دمویی دیگر به بینید به 3 ادمی که هستند شلیک نکنید کامیون انها را زیر گرفته میکشد فقط به راننده کامیون شلیک کنید و او را بکشید و خود عقب امده کامیون جلوی شما واژگون شده و شما در قسمت عقب کامیون X را بزنید پول را برداشته سریع به سمت جلو بروید چون مهاجمان از داخل ماشین و از داخل درب به شما نزدیک میشوند انها را کشته ایتمها را جمع به جلو رفته زیر درخت هم دو جعبه وجود دارد ایتمها را جمع به سمت جلو رفته تا دمویی به بینید . بازی را ذخیره کنید . شما در محوطه کوچکی هستید در اینجا مرد دوره گرد داخل کلبه میباشد ایتمها را جمع و پیش مرد دوره گرد بروید در اینجا او وسایل بیشتر و جدید برای فروش دارد بهترین ها را از او بخرید و اضافات را بفروشید در اینجا از مرد دوره گرد تفنگ دوربین دار به اسم { RIFLC {SEML-AUTO را بخرید با قویتر کردن این تفنگ قدرت شلیک ان و سرعت ان زیاد شده و از این مرحله به بعد خیلی به درد شما خواهد خورد .


  resident evil 4 (16).jpg


  یک نکته :یک دوربین در مراحل بالا وجود دارد که در یک محوظه شیشه ای وجود دارد با گرفتن ان ادمهایی که شبیه غول و بدون لباس هستند و دارای دست دراز یا از بدن انها سیخ بیرون میاید را با این دوربین که با این اسلحه ساپورت کردید جاهایی در بدن انهاست که با این دوربین میتوانید انها را دیده اینها جاهای حساس بدن انهاست که با تیر زدن به انجا ها شما راحتر میتوانید این نوع ادمها را بکشید .
  به بالای پلیکان رفته وارد درب شده به سمت جلو رفته دمویی به بینید جلو رفته خشاب اسلحه { RIFLC {SEML-AUTO را گرفته و از همینجا دو مهاجمی که روی برج در حال دیده بانی می باشند را کشته به بالای پلیکان رفته اشلی را اینجا نگه دارید به جلو بروید دمویی میبینید باید به مرد لباس قرمز شلیک کنید یا بشکه بغل ان را با تفنگ دوربین دار بزنید در اینجا یک گنبد بود که الان شکسته جلو رفته جواهر را بردارید موقعی که دیگر به سوی شما با اتش شلیک نمیکنند اشلی را همراهی کرده به سمت جلو به چپ بروید در اینجا داخل اتاقک ایتمهای بغل توپ را بگیرید به عقب امده را ه را ادامه به جلو رفته از پلیکان بالا رفته از پلیکان اخری خود تنها بالا بروید نگران اشلی نباشید فقط سریع عمل کنید در روبرو و پشت سر به محض دیدن شما با اتش به جان شما می افتند سریع ادمها را فقط بکشید در نزدیکی بعضیها هم بشکه دینامیت هست میتوانید به ان نیز شلیک کنید و در اینجا کلبه ای وجود دارد یک مهاجم داخل کلبه می باشد او را کشته سریع اشلی را داخل کلبه بفرستید یا با خود همراه کنید پشت کلبه هم داخل صندوق جواهری وجو دارد به سمت جلو رفته در بالای سکوی بعدی رفته و یک اهرم در اینجا وجود دارد ان را چرخانده تا توپی به سمت بالا بیاید بعد روی ان کلیک کرده تا به سمت درب شلیک تا راه را باز کند به سمت درب رفته به جلو رفته مرد دوره گرد در اینجا ست در روی مشعل هم یک جواهر میباشد از درب عبور کرده روبروی خود یک شمشیر و تعدادی ایتم در اتاق وجود دارد اول شمشیر را بردارید به بالا رفته سمت چپ بروید ایستاده مهاجمان را کشته از پایین به طرف شما مهاجم می اید انها را بکشید و مرد لباس قرمز را هم که در پایین میباشد را کشته و ایتمها را در اینجا جمع و شمشیر بعدی را از روی درب بالا برداشته با شمشیری که از پایین گرفتید عوض کنید { یعنی شمشیر پایین را روی درب بالا و شمشیر بالا را روی درب پایین با این کار دمویی می بینید درب باز میشود داخل شوید به سمت جلو رفته دمویی می بینید در اینجا دو درب وجود دارد .
  در بعضی حالتها اسان درب روبرو بسته است یا بعضی دربها بسته هستند و بعضی دربها که کلید میخواهد باز هستند و داخل بعضی اتاقها یا مکانها نمیتوانید وارد شوید یا مکانهایی که باید کلید داشته باشند یا برایشان لوح بگیریدتا درب باز شوند خودشان باز هستند در بازی متوجه منظور من خواهید شد . مگر در حالت سخت یا نرمال یا.... باشید که در ان وقت باید این دربها را نیز بروید .


  resident evil 4 (14).jpg


  در حالت نرمال یا سخت اگر درب بزرگ قفل باشد چه باید کرد درب روبروی شما باز است درب کوچک ، وارد شوید اگر این درب برای شما باز باشد اول روبرو مردی ایستاده ان را بکشید بعد اتاقکی بغل خود می بینید داخل شده مهاجمان را کشته اشلی را همینجا نگه دارید از درب رد شده مهاجم بعدی روی دیوار وجود دارد ان را کشته و به سمت جلو بروید دو گارد هم با سپر به سوی شما می ایند انها را کشته وارد درب شده اول به سمت راست رفته ایتم را بردارید بعد در بالا در سمت جلو یک صندوق وجود دارد درب را باز و کلید را بگیرید مهاجمانی وارد اتاق می شوند شما میتوانید با منفجر کردن بشکه قرمز بغل درب همه را یا تعدادی را کشته و ایتمها را جمع به بیرون بروید اشلی را صدا زده و وارد درب شوید به سمت درب بعدی که قفل بود رفته با کلیدی که گرفتید درب را باز و وارد شوید به سمت جلو رفته دمویی به بینید باز راه را ادامه دموی دیگر از بسته شدن دربی که از ان باید بگذرید را نشان میدهد در اینجا باید سه لوح را جمع و به اینجا اورده تا بتوانید از این درب عبور کنید در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید ، وارد درب سمت راستی شوید اول به اشلی فرمان ایست داده خود به جلو رفته و ایتمهایی که در این اتاق یا جلو تر وجود دارد را گرفته در داخل اتاق بعدی دو مجسمه کله اسب را می بینید که روبروی هم ایستاده از دهان انها اتش بیرون میاید فعلا نمیتوانید از این جا بگذرید سمت راست شما تابلویی است روی ان کلیک کنید تا کلید را بگیرید به پهلوی اشلی امده یک درب در اینجا وجود دارد ان را با کلیدی که گرفتید باز و خود تنها به داخل رفته و به سمت درب اهنی یا زندان بروید در اینجا دمویی می بینید و درب را شکسته دمویی دیگر می بینید سریع اهرم جلوی دست خود را بکشید دمویی دیگر به بینید و از این زندان بیرون امده در دو طرف زنگ هایی تعبیه شده این غول فقط با شنیدن صدا به سمت شما حمله میکیند باید زنگها را زده وقتی به سمت زنگ رفت و دستش در دیوار گیر کرد به ظایده پشت او شلیک تا او را بکشید و یک گیاه سبز هم در اینجا وجود دارد به سمت بیرون امده و به سمت مجسمه اسب ها که دیدید حرکت کنید هنوز اشلی را به همان حال رها کنید باید مهاجمانی که میایند را کشته به سمت اتاق رفته در اینجا تعدادی مهاجم به سمت شما دینامیت پرت میکنند همه مهاجمان را کشته و ایتمها را جمع و ان وقت اشلی را صدا بزنید از درب عبور کرده در اینجا تعداد معاجم هستند همه را کشته باید دقت کنید که اشلی را با خود نبرند یا به او صدمه ای نرسانند دمویی می بینید که دو گارد با سپر از دو طرف ظاهر میشند همه را کشته تمام ایتمها را جمع و به سمت جلو رفته یک مهاجم در پایین پله ها است ان را کشته دو کوزه هم در اینجاست انها را شکسته ایتم را بردارید وارد درب شده ایتم ها را در اینجا بردارید دو طرف سکوهایی به رنگ سبز وجود دارد اشلی را روی اولین سکو قرار دهید و خود روی سکوی بعدی رفته تا دمویی به بینید در اینجا دقت زیادی کنید از درب که میخواهید خارج شوی مهاجمانی با سپر و گرز در دوطرف ظاهر میشوند سریع انها را کشته و بالای پلیکان رفته به سمت هندل دستی رفته X بزنید و در اینجا به شما دو گزینه میدهد که خود میخواهید این هندل را بچرخانید یا اشلی که شما اشلی را انتخاب او هندل را میچرخاند و شما از او مراقبت میکنید و مهاجمانی که به سوی شما می ایند را نابود کنید در حالت سخت یا نرمال در بالا در دوطرف سکوهایی وجود دارد که در انجا مردانی که به سوی شما با تیر کمان تیر میزنند و وقتی هندل را چرخاندید یک سکوی پلیکلانی در این قسمت باز شد 4 مرد لباس قرمز که همه دارای داس هستند به شما نزدیک میشوند از سمت بالای پلیکان ، در حالت اسان از این ادمها ممکن است خبری نباشد
  راه را ادامه دهید در دوطرف درب وجود دارد و ایتمهایی در انجا هست بعد از گزفتن ایتم به سمت جلو رفته و دمویی می بینید اشلی به شما میگوید که در ان بالاهم از این هندل ها هست به سمت سکو رفته اشلی را به بالا فرستاده او از شما میخواهد که مواظبش باشید شما به سمت بالا به سمت دو کوزه که در اینجا هست شده ایتمها را سریع گرفته و با تفنگ دوربین دار هم باید مراقب اشلی باشید هم خودتان چون از پایین یا بالا مهاجم می اید باید از شر همه خلاص شوید در اخر دو ستون از اب بیرون امده به سمت ستون رفته و به اشلی کمک کنید و بعد از روی این سکو ها به سمت درب بروید و وارد درب شده در محوطه ای هستید تقریبا بزرگ اینجا را به خاطر داشته باشید به سمت جلو رفته میتوانید ایتمها را در اینجا جمع کنید و مرد دوره گرد در اینجاست و میتوانید بازی را ذخیره کنید به سمت جلو رفته از بغل دستگاه ذخیره دمویی می بینید اشلی گرفتار شده باید او را نجات دهید .


  resident evil 4 (10).jpeg

  سمت راست خود را نگاه کنید دربی است کوچک وارد شوید دو جعبه را شکسته ایتم ها را بردارید و به جلو رفته و از نردبان به پایین بروید در اینجا به جلو رفته سمت راست دانالی است وارد شده در انتها جعبه ای هست ایتم را بردارید و بیرون امده و راه را به سمت جلو ادامه داده .
  توجه : در اینجا تعدادی موجود شبیه عنکبوت هستند که در حالت عادی غیب میشوند ولی با کمی دقت میتوانید محل دقیق انها را پیدا و انها را بکشید .
  اولین موجود در انتهای راه ایستاده او را کشته ایتم را بردارید به سمت نرده ها رفته موجود بعدی را که در پایین است کشته با پایین رفته ایتمها را جمع از نردبان بالا رفته وارد درب شده به جلو که بروید از سقف یکی دیگر از موجودات را خواهید دید که به پایین امده سریع او را بکشید به جلو رفته یکی دیگر از سلول بیرون امده او را بکشید در اینجا تعدادی سلول وجود دارد در حالت اسان بعضی از انها باز نمیشوند ولی در حالت سخت چرا از داخل انها از همین موجودات بیرون می اید داخل ان سلولهایی که میتوانید شده ایتمها را جمع به پشت ساختمان بروید راه را ادامه از دیوارهای خراب گذشته و وارد درب شده در این اتاق ایتمها را جمع و اهرم را بچرخانید تا راه را به شما نشان دهد {دمویی از خالی شدن اب} بعد از ان به بیرون امده از سقف یکی دیگر از این موجودات ظاهر شده ان را بکشید راه را ادامه داخل جایی که اب خالی شد شده و درب را با پا شکسته یکی دیگر از این موجودات به شما حمله میکند از پشت سر او را کشته جلوتر ایتمها را جمع و از درب بعدی بیرون بروید در اینجا تعدادی تیغه از سقف اویزان است باید به ان سو بروید ایتم را در ان سو بگیرید از درب خارج شده و بشکه ها را شکسته در اینجا RPG خود را مسلح کنید و وارد درب شوید در اینجا دمویی می بینید شما از سمت چپ اهسته به سمت نردبان رفته ولی پایین نروید مابین نردبان و دیوار باستید و با یک شلیک دقیق وسط جایی که مرد لباس قرمز است شلیک کنید تا دمویی به بینید حالا به پایین امده و جواهرات را گرفته از مجسمه دومی که از سقف اویزان است از روی چشم او هم یک جواهر است ان را بردارید به سمت بالای پلیکان رفته مرد دوره گرد در اینجاست از درب خارج شده .

  { برای راحتی خود } ان طور که در گفته های بالا گفتم عمل کنید . اگر این کار را نکنید و ادمها شما را به بیننند به اطراف پراکنده و اکثر انها فرار کرده دربها بسته شده و شما مجبورید برای رسیدن به درب و باز کردن ان از روی چراغهایی که در وسط محوطه می بینید پریده و به اهرم رسیده درب را باز کنید در بالا هم در دو طرف ایتمهایی وجود دارد .

  تا سعی دارید تفنگ دوربین دار { RIFLC {SEML-AUTO را قویتر کنید چون بیشتر بهش احتیاج دارید همچنان مهمات این تفنگ را بیشتر کنید .

  وارد درب که شدید به جلو رفته گل قرمز را بردارید به بالای پلیکان رفته ایتم ها را بردارید به سمت درب رفته وارد شوید دمویی می بینید شما در اینجا کلیدی لازم دارید که دست مرد لباس قرمز است کنار شما روی سکو تعدادی کوزه قرار دارد در سمت چپ شما بشکه دینامیت وجود دارد در روبرو بالای بالکن طبقه دوم تعدادی مهاجم با تیر کمان وجود دارد در پایین هم دو مهاجم دیگر باید از شر همه خلاص شوید و ایتمها را در اینجا بگیرید به سمت چپ رفته داخل درب شوید به سمت چپ بروید دو بشکه در اینجا وجود دارد به راه خود ادامه یک مهجم در بالای پلیکان ایستاده او را کشته به سمت درب بروید از درب که گذشتید سمت چپ در کوشه یک خشاب وجود دارد راه را ادامه در اینجا به بشکه دینامیت شلیک تا همه را کشته اگر کسی باقی ماند او را بکشید در اینجا خوب دقت کنید میتوانید این مرد لباس قرمز را همینجا کشته و کلید را از او بگیرید و گرنه برایتان دردسر درست میشود . اگر او به طبقه پایین بروید در جایی که کوزه ها بود یک سکو هست در انجا او سوار یک مسلسل شده باید با زحمت او را بکشید . ولی در اینجا شما تفنگ دوربین دار را بیرون اورده مسلح کنید یا با یک RPG دخل او را همینجا بیاورید . ر بهسمت جلو امده سمت بریدگی در انتها به پایین پریده دمویی می بینید به سمت جلو رفته تا دید بهتری داشته باشید از لای سکو ها به طرف روبرو او در کنار ایستاده اگر عجله نکنید او از درب بیرون میرود و کار شما دو چندان میشود از همینجا نشانه بگیرید به سر ان نزنید به تنه او شلیک کنید با دوربین دار یا تفنگ های بهتر اگر با RPG او را بزنید او را همینجا نفله میکنید ، و اگر با تفنگ های دیگر او را زده و این کار را ادامه تا او را بکشید اگر فرار کرد میتوانید قبل از رسیدن به در دومی او را بکشید ان هم با اسلحه مسلسل دستی کوچک یا وینچستر ، اگر از درب عبور کرد و شما به دنبال او رفتید پشت این درب یک مهاجم با گرز میباشد .


  resident evil 4 (15).jpg


  اگر او را کشتید و کلید را گرفتید همینجا در اتاقک کوچک تعدادی جعبه پول بگیرید در ب بغل را با کلیدی که گرفتید باز وارد شوید . در اینجا تعدادی تصاویر و یک پنل می بینید ایتمهایی هم روی میز سمت راست و جواهری بالای سر گوزن میباشد در سمت چپ ، به پنل که میرسید به این گونه عمل کنید از شماره 1تا چهار را پشت سر هم زده در اخر روی OK ضربدر بزنید راه باز شده به جلو رفته از درب بگذرید دمویی می بینید . مهاجمانی از پایین با داس و از بالا با تیر کمان به شما تیر اندازی میکنند در هر دمویی مردانی با تیرو کمان ظاهر میشوند ، سمت راست خود وارد درب شده و گل را در بالای پلیکان گرفته و میتوانید همینجا ایستاده هرکی از درب پایین یا بالا امد او را بکشید و از درب بالا خارج تمام مهاجمان را کشته در اینجا در بالا 3 درب وجود دارد یک درب کلا بسته است یک درب دیگر در ان یک کوزه با یک سوییچ زیرش قرار دارد ، دربی که شما باید از ان بگذرید با میله های اهنی بسته شده و بغل ان سوییچی میباشد اول سوییچ را زده تا دمویی به بینید بعد سمت دربی که در ان کوزه بود رفته کوزه را شکسته و سوییچ را بزنید دمویی به بینید بعد از ان به سمت سکوی وسط رفته و اولین ایتم را از درون صندوق بردارید دمویی خواید دید . در حالت اسان شما در اینجا با تعدادکمی مهاجم روبرو میشوید ولی در نرمال یا سخت در همین درب اصلی بغل ان روی دیوار که میزی در اینجا قرار دارد هربار دو مرد با RPG به سمت شما شلیک میکنند { یکی موقع وارد شدن و رفتن به سمت جلو ، دیگری موقع این که سوییچی که بغل همین درب اصلی میزنید .
  بعد از گرفتن ایتم از صندوق دمویی از باز شدن درب می بینید به سمت درب رفته وارد شوید در جلوتر میتوانید بازی را ذخیره کنید . راه را ادامه داده سمت چپ خود کوزه راشکسته در اینجا دو درب وجود دارد درب سمت راست باز است ولی درب بغل شما از ان طرف بسته است از دربی که باز است وارد به سمت جلو رقته در اینجا تعدادی کلاغ و جواهری بالای درب وجود دارد از درب خارج شده به راه خود ادامه در اینجا یک فواره کوچک می بینید روی ان تعدادی کلاغ وجود دارد درون فواره هم تعدادی ایتم موجود است بغل دست شما اتاقکی است که قفل است این اتاقک را فقط با ADA میتوان رفت درون انجا یک تفنگ و تعدادی ایتم وجود دارد .

  نکته جالب : شما در مرحله جلوتر اشلی را که نجات دادید به عقب برگشته به همینجا برگردید اشلی میتواند به ان سو رفته و وسایل را برایتان جمع کند .
  به جلو رفته تعدادی بشکه سر راه شماست انها را شکسته و ایتمها را جمع و وارد درب روبرو شوید به راه خود ادامه دهید در حالت اسان درب روبروی شما باز است که میتوانید داخل شده دمو را دیده و...... ولی در حالت نرمال یا سخت شما وارد باغی که میبینید رفته 2 لوح برای این درب جمع و در اینجا کار گذاشته تا درب باز شود در پایین دو مجسمه زن وجود دارد بغل هر کدام انها یک لوح وجود دارد ، تعدادی سگ ، 4صندوق و تعدادی ایتم موجود است .

  بعد از دیدن دمو بازی را ذخیره کنید ، شما در اینجا ایتمها را جمع کرده وارد اتاق جلویی بغل تخت خواب شده مرد دوره گرد در اینجاست داخل کمد جواهری وجود دارد بغل ان هم کوزه میباشد بعد از ان به راه خود ادامه دهید بغل درب خروجی از روی دستگاه میتوانید بازی را ذخیره کنید . به راه خود ادامه دهید روبروی شما خشساب و روی میزها گل و خشاب وجود دارد به جلو رفته دربی را که می بینید به وسیله نرده بسته شده کنار سمت راست خود داخل راهرو شده در انتها 2 کوزه میباشد از درب گذشته تمام ایتمها را در گوشه و کنار و داخل کمدها برداشته از همین راه برگردید درب بعدی قفل است اگر از این درب قفل شده خارج شوید به عقب مرحله یعنی به نزدیکی فواره کوچک رسیدید جایی که کلاغهایی روی ان نشته بودند و یک درب بسته بود .
  به اتاق که برگشتید در اینجا یک سکو هست بغل دربی که با میله بسته شده زنگی است ان را با X زده دمویی می بینید با تیر به بطری شلیک کرده روی تابلو دمویی از باز شدن درب به بینید وارد شوید به جلو رفته دمویی دیگر به بینید سریع عمل کنید در حالت سخت دربها ی دوطرف قفس قفل هستند ولی در اسان نه راحت باز میشوند سریع عمل کنید اول روی جعبه وسط ایتم را برداشته و سریع از یکی از دربهای خارج شوید غول و تعدادی مهاجم در اینجا هستند انها را کشته در کنار از سمت درب ورودی یک کمد که داخلش نارنجک ابی وجود دادرد در سمت راست دربی باز است وارد شده به جایی وارد میشوید که با تیر به بطری شلیک کردید رفته در انتها خشاب را بردارید و برگردید از درب دیگر خارج شوید . به جلو رفته در حالت اسان کسی در اینجا نیست ولی در حالت نرمال یا سخت تعدادی مهاجم در اینجا وجود دارند به پایین پریده به سمت اهرم رفته ان را زده تا دمویی به بینید در اینجا 2 کوزه وجود دارد با بالای پلیکان رفته تعدادی مهاجم از دو طرف ظاهر میشوند سریع انها را کشته از روی پل بگذرید به سمت درب رفته وارد شوید اینجا ایستاده و یک نگاهی به وسایل یا ایتمهای خود باندازید ایا تفنگ RPG دارید اگر دارید که هیچ اگر ندارید جلوتر از مرد دوره گرد ان را خریده به عقب امده بغل همین دربی که وارد شدید رهرویی است وارد شده و اول پول را از روی میز برداشته بعد به پایین رفته در وسط روی میز داخل شیشه یک RPG و تعدادی خشاب و نارجک وجود دارد با این کار شما با یک تیر 2 نشان زدید الان 2 تا RPG دارید ، در اینجا اگر این RPG را میگرفتید دیگر نمیتوانستید از مرد دوره گرد RPG بخرید ، این RPG ها در مراحل بالا خیلی بدرد میخورند در اینجا در گوشه کنار هم ایتمهایی وجود دارد بعد از ان از پلیکان بالا رفته درب قفل شده را به وسیله چاقو شکسته رد شوید از پل گذشته به طرف پل رفته و پیش مرد دوره گرد امده بغل او یک درب وجود دارد وارد شوید . دمویی می بینید .

 3. #3
  راهنمای کامل بازی resident evil 4 بخش سوم:


  resident evil 4 (3).jpg

  در اینجا به سمت جلو رفته تا دمویی به بینید ایتمهایی در اینجاست همه را جمع تفنگ دوربین دار را مسلح کرده به وسط محوطه روی سکو رفته توری که روبروی اشلی باستید . به تسمه هایی که اشلی را نگه داشته با تفنگ دوربین دار شلیک کرده تا اشلی ازاد شود { به هیچ عنوان به اشلی نباید تیر نخورد که شما game over میشوید . بعد از ان دمویی به بینید باید مهاجمانی که به سمت اشلی میروند را کشته تا دمویی به بینید دوباره باید مهاجمان را نابود کرده حال اشلی کلید را گرفته و درب را باز میکند .

  بازی با اشلی :

  شما اینک کنترل اشلی را به دست گرفته اید به سمت چپ خودتان رفته پشت ستون گل زرد را بردارید و در اینجا هم میتوانید بازی را ذخیره کنید . به راه خود ادامه دهید اگر میخواهید راحت این مرحله را رد کنید با دقت به گفته های من عمل کنید به سمت جلو رفته از سمت راست خود کنار دیوار یک میز می بینید از زیر میز رد شده به ان سوی درب بروید بعد از اینجا از همین کنار به سمت چپ خودتان ارام به روبرو رفته و هندل را با x زده و درب اول باز میشود باید برای کامل شده هندل دومی را نیز بچرخانید تا درب کامل باز تا از ان بگذرید در این اتاق و اتاق قبلی ایتمهایی وجود دارد ولی بعدا میتوانید به اینجا امده و با خیال راحت ایتمها را جمع کنید ، بعد از اینکه اولین هندل را زدید مهاجم این اتاق شما را می بینید سریع چراغ بغل خود را به سمت او پرتاب کنید و به سمت هندل دومی رفته و ان را بچر خانید تا نصفه که از ان فقط رد شوید به راه خود ادامه در اینجا یک گل و یک درب میباشد فعلا اینجا کاری ندارید ولی این درب را به خاطر داشته باشید در موقع برگشت باید وارد این درب شوید . به راه خود ادامه وارد درب انتهایی شده و بغل خود از زیر میز رد شده انتها یک سوییچ میباشد ان را زده درب اهنی ابی اولی باز میشود به درون رفته جلو لوح را بردارید و سوییچ بغل خود را زده درب ابی بعدی باز به سمت جلو رفته گل را از روی میز بردارید و کمد را به سمت درب هل دهید تا سوییچ سومی را به بینید ان راهم زده تا درب اهنی قرمز که راه شما می باشد باز شود داخل شده داخل کمد روبرو پول را بردارید و روی میز سمت راست خشاب از درب خارج شده از داخل دانال رد شده تا به محیطی برسید که تعدادی سرباز اهنی { شوالیه های قدیم } در ان هستند اول به سمت درب بروید درب سمت راست نگاهی به شکل درب باندازید بعد به سمت پانل رفته x را بزنید اینک باید شکل درب را در اینجا درست کنید و اخرین قطعه لوح را در اینجا گذاشته درب باز شود شما میتوانید راحت این کار را با کمی دقت و حوصله انجام دهید بعد از اینکه تمام صفحه ها را در جای خود قرار دادید دوباره x را زده به شما yes یا nO بدهد yes را زده و از توی ایتم خود اخرین لوح را سر جایش گذاشته تا درب باز شود وارد شوید ددر اینجا اول ایتمها را جمع به سمت مجسمه بروید ایتم اولی را بردارید و سپس ایتم دوم را بردارید اینک سربازها به داخل امده شما باید سریع تا جایی که دوهندل را چرخاندید امده ، در حالت اسان فقط یکی از این سربازها به شما حمله میکند یادتان باشد شما هیچ تفنگی ندارید پس فقط باید فرار کنید . در راه هم تعدادی از این سربازان هستند که به محض نزدیک شدن به شما فرمانهایی با ضربدر+مربع یا L1+R1 به شما میدهد تا از اینجا کلا بیرون ایید به سمت عقب برگردید دیگر از مهاجمان خبری نیست و دربها باز هستند ایتمها را بگیرید و از ان دربی که گفتیم به یاد داشته باشید خارج شوید در اینجا ایتم ها را جمع و جلو روی سکوی وسط X را زده لوح اول را که گرفتید اینجا گذاشته و هندل را بچرخانید { دمویی از باز شدن درب } از نردبان بالا رفته اول سمت راست خود پولها را گرفته و راه خود را ادامه و در انتها از درب خارج شوید دمویی می بینید بازی را ذخیره کنید .

  resident evil 4 (17).jpg


  اگر ایتمها را در اینجا جمع نکرده اید جمع کنید اگر نه به راه خود ادامه در انتها از درب خارج شوید .. در اینجا میتوانید بازی را به عقب به جایی که گفته شد این اتاق را باید ADA برود برگشته اشلی میتواند انها را برایتان جمع کند . یا در اخر این مرحله که به عقب برمیگردید این کار را بکنید . یک نکته از اینجا به بعد تابلوهایی که در اتاقها می بینید پشت اکثر انها سکه های پول یا شمش وجود دارد .

  شما بعد از دیدن دمو ایتم یا وسایلهایی که اشلی جمع کرده را از او بگیرید و به راه خود ادامه از درب روبرو خارج شوید در اینجا روبروی خود یک نقاله وجود دارد روی ان سوار شده و دمویی به بینید به راه خود ادامه داده وارد درب شوید و دمویی دیگر به بینید اول با تفنگ دوربین دار سعی کنید به سکوهایی که با زنجیر به سقف متصل هستند را با تیر بزنید دوطرف زنجیر به بستهایی ختم میشود ان بست ها را با تفنگ دوربین دار زده تا دمویی به بینید با دومی نیز همین کار را بکنید تا دمویی دیگر به بینید اینک صندوق اولی را باز جواهر را برداشته به جلو رفته یک گردانه می بینید که دوسر ان باز هست وارد شده سعی کنید به سمت مهاجمانی که می بینید رفته و مهاجمان را بکشید در اینجا صندوق دوم را باز جواهر را برداشته با تفنگ وینچستر به جلو رفته دمویی از امدن سومین مهاجم بکنید ان را نیز با همان روش قبلی بکشید به بستهایی که زنجیر را نگه داشته شلیک تا دمویی به بینید و از پله ها بالا رفته اخرین لوح را برداشته به پایین امده مهاجم ها را کشته و از درب گذشته تا به اشلی برسید در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید ، بغل اشلی 2 کوزه است ایتمها را گرفته راه را ادامه در اینجا واگنی مشاهده میکنید سوار ان شده وقتی از واگن پیاده شدید دو کوزه سمت چپی را شکسته و ایتمها را گرفته و از درب خارج شوید به عقب برگشته اید به سمت جلو رفته 3 لوح گرفته شده را روی درب استفاده کنید تا درب باز شود به سمت جلو رفته سمت راست شما راهرویی میباشد وارد شده و پلیکان را تا انتها رفته و در اخر روی بالکن هستید روبروی شما روی دیوار جواهری میباشد در اینجا جواهر را با تفنگ زده به عقب امده و در اینجا تابلویی می بینید در اینجا ایتم های دیگر را جمع به پایین امده به سمت عقب امده تا جواهری را که با تفنگ زدید بگیرید بعد از ان به راه خود ادامه و از درب خارج شوید

  resident evil 4 (6).jpg


  در اینجا دو کوزه در دو طرف وجود دارد انها را شکسته ایتم ها را گرفته سوار واگن شوید . بعد از پیاده شدن کوزه ها را شکسته و ایتمها را گرفته تابلوی سمت چپی را کنار زده و جواهر را بردارید از درب خارج شوید . در اینجا 4 درب وجود دارد درب اول بغل دست شماست سمت چپ ، درب دوم سمت راست شماست و از دربی که داخل امدید روبروی خود راهرویی است که روی میز یا صندلی ان یک نارنجک ابی وجود دارد به جلو رفته می بینید چهارمی درب هم در سمت راست قبل از رفتن به سمت درب دومی که در اینجا مرد دوره گرد میباشد . در حالت اسان درب دومی کلا یسته شده شما فقط از 3 درب که اگر دربی که مرد دوره گرد را حساب نکنیم میشود دودرب که دربی که گفتم روبروی شماستداخل انتهای راهرو دربیست که باید از ان خارج شوید فعلا شما برای خروج به یک جام احتیاج دارید که در سمت چپ ان را میگیرید به سمت جپ وارد درب شده در اینجا چهار جای پا یا بهتر بگویم سکوی رنگی وجود دارد که باید همه را باهم به ان فشار اورده تا درب بعدی باز شود اول دو مجسمه سنگ را روی هرکدام برده و خود روی یکی ایستاده و اشلی را روی اخری نگه داشته تا درب باز شود بعد از ان وارد درب شده دمویی به بینید سریع به چراغهایی که در چهار طرف بالای سر شماست شلیک کنید وگرنه سیخ ها به پایین امده هردو می میرید بعد از ان به راه خود ادامه از راه رو گذشته و در انتها دمویی به بینید باید با تفنگ دوربین دار دو مرد راننده را کشته تا درب باز شود در اینجا داخل کمد و جعبه ها را برسی و تمام ایتمها را گرفته قفل درب راشکسته و خارج شوید به سمت درب بعدی رفته خارج شوید در اینجا میتوانید اضافات را به مرد دوره گرد فروخته یا ایتمهایی که میخواهید بخرید را خریده به راه رویی که گفتیم رفته نارنجک را برداشته به راه خود ادامه مهاجمان را کشته در سمت چپ روی مجسمه ها تعدادی جواهر وجود دارد انها را بگیرید و به سمت درب رفته به سمت مجسمه سمت چپی رفته X را بزنید از ایتم جام را انتخاب و ان را سر جایش بگذارید دمویی از باز شدن درب حال میتوانید از این درب بگذرید .


  resident evil 4 (18).jpg


  نکته دیگر : شما در حالت اسان به یک جام احتیاج دارید ولی در حالت نرمال یا سخت باید دو جام به دست اورده که راه یابی ان این است شما اینک سمت چپی را گرفته اید اکنون باید مال سمت راست را بگیرید به سمت دربی دومی که گفتیم سمت راست شده داخل شوید به اشلی در اینجا فرمان ایست داده خود به سمت جلو رفته اگر ایتمی بود در روبرو ان را بگیرید اگر نبود به راه خود ادامه در اینجا تعدادی سرباز { شوالیه } هستند که از دو تای ان باید بگذرید که در هنگام نزدیک شدن به شما فرمان ضربدر+مربع یا L1+R1 میدهد که درست عمل کنید تا این قسمت را رد کنید داخل درب باز شوید و در اینجا تعدادی ایتم وجود دارد بهترین تفنگ خود را مسلح کنید و جام دومی را در وسط محوطه بردارید دمویی به بینید در اینجا در فاصله مشخص 6 سرباز به شما حمله میکنند اگر سرشان از این تیغ ها یا حیوان در اورد سریع از نارنجک ابی استفاده کنید . بعد از ان ایتم را جمع دمویی از باز شدن درب می بینید راه را به عقب برگشته و اشلی راه همراه خود برده به جایی که باید 2جام را استفاده کنید و در اخر از درب بگذرید .
  از درب که گذشتید در اینجا تعدادی ایتم داخل جعبه و کمد وجود دارد انها را گرفته به انتها نزدیک درب شده بغل درب سمت راست شما به ان طرف پنجره رفته و گل قرمز را از پشت سر خود بردارید از نردبان بالا رفته راه را تا انتها رفته داخل ضندوق جواهر را بردارید و از همانجا به داخل پریده به وسط محوطه رفته دمویی به بینید برای شما فرقی نمیکند چه از درب داخل شوید چه از اینجا هردوراه یکی است فقط چون از این راه امدید تعدای ایتم به دست اوردید . به سمت درب رفته از درب خارج شوید درب پشت سرتان { از همان دربی که باید می امدید } کمی از درب فاصله گرفته و با تفگ منتظر شوید تا حیوانات به درون ایند و شما راحت تر انها را بکشید اگر در همان بیرون اینکار را میکردید از هر طرف به شما صدمه میزدند و خون شما کم یا منجر به مرگ شما میشد اینطوری راحت میتونید انها را کشته و به راه خود ادامه در انتها اهرم را بزنید دمویی به بینید اینک باید به بست هایی که زنجیرها را نگه داشته شلیک کنید تا دمویی از پایین امدن پل به بینید در اینجا در بالای سرتان هم در وسط محوطه میتوانید به کندوی بزرگ شلیک تا دمویی به بینید اینک روی زمین تعدادی جواهر ریخته انها را جمع از پل بگذرید و از درب خارج شوید به سمت جلو رفته و خشاب را بردارید در سمت چپ مرد دوره گرد در اینجاست به سمت دیگر رفته از درب رد شوید دو جعبه را شکسته ایتمها را جمع و روی چراغ هم جواهری است و دمویی به بینید .

  resident evil 4 (22).jpg

  در حالت اسان :شما فقط به سمت جلو رفته از پل گذشته به سمت راست رفته در انتها اهرم را زده دمویی دیده و بازی را میتوانید در اینجا ذخیره کنید و در سمت چپ در انتها یک گل وجود دارد ، از پل استفاده کنید تا به درب رسیده خارج شوید .

  در حالت نرمال یا سخت : شما دیگر نمیتوانید به سمت راست رفته از روی پل که میخواهید بگذرید دمویی می بینید سه مهاجم از سمت راست در دور دست با اتش انداز مسیر را بمباران میکنند و به محض دیدن شما به سوی شما هم اتش می اندازند از روی پل بگذرید به سمت چپ از پلیکان بالا رفته تمام مهاجمان را کشته ایتمها را جمع و فرقی نمیکند چه از روبرو چه از کنار هردو شما را به درب خروج میرساند فقط بعد از بالا امدن از پلیکان اگر از سمت راست بروید دو جعبه در مسیر قرار دارد باید مواظب اتش هایی که به سوی شما پرت میکنند باشید میتوانید با تفنگ دوربین دار این 3 مهاجم را بکشید . بعد از انکه وارد درب شدید در اینجا نگاهی به جلو انداخته در لابه لای چرخ دنده ها تا بالا 3 تیکه چوب است که باید انها را پیدا کرده و از بین ببرید در سر راه هم تا بالا ایتمها را جمع کنید و در انتها اهرم را بزنید دمویی به بینید اینک به پایین برگردید باید به پایین ترین نقطه بروید در راه هم مهاجمانی که می بینید را بکشید دمویی از ورود مهاجمانی از بالای سر مواظب دینامیت هایی که پرت میکنند باشید مهاجمان را کشته و در پایین در انتها وارد درب شده جلوتر روی پل تعداد 3 مهاجم هستند انها را کشته به جلو رفته دمویی به بینید باید مواظب مردی که جلوی درب هست باشید او RPG دارد همه مهاجمان را کشته و ایتمها را جمع از درب خارج شوید .  resident evil 4 (20).jpg

  در حالت اسان : در اینجا یک غول و تعدادی مهاجم وجود دارد . که با یک RPG یا تفنگ بهتر میتوانی از شر غول و مهاجمان راحت شوید . اگر جلوتر بروید دمویی می بینید { درب خروج بسته میشود } در اینجا هم زنگهایی برای پرت کردن حواس غول ها هست .

  در حالت نرمال یا سخت : تنها چیزی که تغییر میکند به جای یک غول دو غول وجود دارد و تعداد مهاجمان بیشتر است .

  شما میتوانید با یک شلیک دقیق RPG هر دو غول را بکشید اینطوری عمل کنید از درب که وارد شدید اول RPG را مسلح کرده به روبروی خود به غول اولی که بغل درب هست نشانه گرفته و شلیک کنید یا میتوانید وسط این دوتا را گرفته شلیک کنید تا هردو بمیرند بقیه مهاجمان را با تفنگهای دیگر بکشید و از درب رد شده و جلوتر روی مجسمه ها جواهرات را برداشته و از درب روبرو خارج شوید . دمویی می بینید در اینجا هم به شما فرمان هایی داده میشود { ضربدر+مربع یا L1+R1 } انجام داده بعد از دیدن دمو شما در پایین هستید در اینجا تعدادی جسد می بینید که در اینجا ایتمهایی وجود دارد انها را برداشته بغل نردبان نیز بازی را میتوانید ذخیره کنید و مرد فروشنده دوره گرد نیز در اینجا میباشد . در اینجا سعی کنید یک RPG همراه داشته باشید برای غول از نردبان بالا رفته راه را ادامه و از لوله های فاضلاب که از انها اب بیرون میریزد جواهرات را جمع کنید دمویی خواهید دید جلو رفته وارد درب شوید در اینجا تعداد 3 اتاق وجود دارد به جلو که بروید دمویی می بینید شما راه را تا انتها فقط ادامه دهید بعدا وقت خواهید کرد این اتاقها را بگردید به سمت جلو میروید غول در حال ضربه زدن به شماست از پایین یا بالا و به شما فرمانهای { ضربدر+مربع یا L1+R1 } را میدهد که درست انجام دهید به درب باز شده ای میرسید وارد شده سمت راست در انتها یک اهرم را می بینید ان رازده دمویی به بینید ایتمها را دست نزنید در صورت کشتن غول فرصت زیادی دارید تا همه ایتمها را بگیرید به سمت درب رفته روی پنل X را زده دمویی دیگر به بینید حال توجه کنید در اینجا تا انتهای راه رو تعدادی کپسول وجود دادرد { کپسول قرمز رنگ } در انطرف این قفس مانند در سمت راست به طرف ان رفته با X ان را واژگون کنید غول به محض برخورد با این گاز یا بخار یخ خواهد زد و چند ثانیه ای به شما فرصت میدهد تا با بهترین تفنگ به او ضربه بزنید اگر RPG دارید سریع او را نابود کنید تا دمویی به بینید و بعد از ان دمویی دیگر از بالا امدن کامل اسانسور می بینید اگرر در اینجا RPG ندارید با بهترین تفنگها به او ضربه زده چند لحضه او را سرگرم تا درب در اینجا باز شود حداقل 3 دقیقه بعد از ان به بیرون رفته کپسولهای دیگر را انداخته به محض یخ زدن غول اورا با تفنگ بزنید تا بمیرد و جواهر را بردارید .

  resident evil 4 (24).jpg


  در صورت کشتن غول میتوانید با خیال راحت تمام منطقه را گشته و ایتمها را جمع به سمت عقب فلشها را دنبال کنید به درب اخر که رسیدید داخل شوید و ایتمها را جمع و سوار اسانسور شده دمویی به بینید و در انتها بازی را ذخیره کنید . وقتی اسانسور ایستاد به سمت جلو رفته گل سبز را بردارید و پایین پله ها مرد دوره گرد در اینجاست و تعدادی جعبه و یک خشاب بغل دستگاه ذخیره همراه ایتم انها را برداشته از مراحل تقریبا 2 یا بالاتر دربهایی بغل دست مرد دوره گرد وجود دارد شاید پرسیده باشید این دربها چیست یا داخل ان باید چکار کرد : در اینجا شما تمرین تیراندازی میکنید یا هدفهایی که گفته شده را میزنید و در اخر از مرد دوره گرد در صورت موفقیت پول می گیرید اول از هر کاری با مرد دوره گرد صحبت کرده و ماموریت را قبول و شروع به تیراندازی میکنید اگر مرحله را قبول شوید میتوانید مراحل بعدی را نیز رفته تا پول بیشتری یگیرید . برگردیم سر بازی . بعد از ان که ایتمها را در این اتاق جمع کردید از درب خارج شده اگر تفنگ وینچستر STRIKER را گرفته اید ان را قوی کرده از این مرحله به بعد به ان بیشتر نیاز دارید که در وحله اول شاید تا 14یا 16تا گلوله ساپورت نکنه ولی با قوی تر کردن ان تا 100 ساپورت میکنه و قوی نیز هست که برای شما عالیه در حالت اسان از درب که رد شدید کسی در اینجا نیست ولی در حالت نرمال یا سخت حداقل تا دو مهاجم در اینجا هستند به جلو رفته روی واگن X را زده جواهر را بردارید و بشکه ها را شکسته و ایتم را بردارید به راه خود ادامه داده پایین پریده در اینجا تعدای مهاجم وجود دارد اول به سمت جلو رفته اهرمی را که می بینید را زده تا دمویی به بینید شما باید این واگن را پایین اورده تا دینامیتی که داخل ان هست را بگیرید تا بتوانید سنگی که راه اصلی شما را بسته بشکنید بعد از دیدن دمو مهاجمان را کشته و به سمت بالا رفته ایتمهایی در اینجا وجود دارد انها را جمع به سمت بالای پلیکان رفته و به سمت اهرم رفته ان را زده و پشت اهرم نیز پول را بردارید ان را بردارید مهاجم که ظاهر شده را کشته و به سمت پایین پلیکان امده اگر در حالت نرمال یا سخت باشید دمویی از ظاهر شدن مرد اره برقی خواهید دید . به راه خود ادامه دهید به سمت اهرم اوای رفته دوباره ان را زده تا این بار دمویی از پایین امدن واگن به بینید به سمت واگن رفته دینامیت را بردارید مهاجمانی از سمت بالا میایند انها را کشته به سنگ نزدیک شده دینامیت را گذاشته کمی عقب برگردید بعد از اینگه سنگ را شکستید مهاجم را کشته بشکه هارا بشکنید و وارد درب شوید در اینجا توجه داشته باشید مهمترین نقطه اینجاست اول همین جا بغل درب که ایستاده اید به اطراف نگاهی کنید در سمت کنار درب را می بینید این درب خروجی است در روبروی خود دکلی می بینید که یک طناب از ان گذشته و بغل خود در همین سمت اهرمی می بینید

  resident evil 4 (26).jpg


  حال بغل اهرم ایتمی است بردارید و به سوی راست رفته در کنار خون و یک ایتم دیگر نارنجک ابی را برداشته به سمت درب خروج رفته دمویی می بینید سریع فرار کرده به سمت اهرم رفته ان را بزنید دمویی از افتادن غول در مذاب می بینید { اگر غول روی ان دریچه باشد } اگر این کار نشد به سمت سکو رفته کاری کنید که هردو دنبال شما بیایند در این لحظه از دکل بالا رفته و منتظر شوید انها دکل را هل داده و شما را به پایین می اندازند و شما موقع هم با دکه X روی دستگاه روبروی خودتان را زده تا به ان سوی طناب بروید حال سریع نارنجک ابی را بیرون اورده به سمتشان پرت تا چند ثانیه انها را کور کند بعد RPG را اگر دارید بیرون اورده و به سمتشان شلیک کرده اگر خوش شانس باشید هردو را باهم میکشید اگر نه اینکار راتکرار تا یکی را داخل مواد مذاب انداخته{ فقط یک بار میتوانید این کار راانجام دهید اگر غولی داخل مواد افتاد دیگر این اهرم کار نمیکند و باید غول بعدی را خودتان بکشید }و از درب بعدی خارج شوید .

  57.jpg

  بعد از کشتن این غولها دمویی از باز شدن درب می بینید به سمت درب رفته در اینجا دو بشکه وجود دارد انها را شکسته ایتمها را جمع و به سمت جلو رفته از درب خارج شوید داخل دانال یا غار هستید به سمت جلو رفته تا به فضای باز برسید در گوشه سمت چپ ایتم را برداشته به سمت همین دانال یا غار برگشته از خروجی یکم فاصله بگیرید و تفنگ را اماده کنید به سمت جلو حیواناتی در اینجا هستند مثل قبل که پردارند به شما حمله میکنند انها را کشته به سمت جلو و راست رفته اول سعی کنید دو 2 راهرو با یک درب در اینجا می بینید که این درب بسته است این دوراهرو را میتوانید از روی نقشه به بینید داخل هر کدام از این راهرو ها یک سوییچ و یک گل سبز وجود دارد به محض زدن سوییچ ها دمویی می بینید و امدن حیوانات پرنده که همه را کشته ایتمها را در این منطقه جمع و وارد دربی که الان بازاست شده در اینجا تعداد 5 ستون سنگی می بینید که به صورت بالا و پایین در حرکتند باید دوتای اولی را رد و اهرم بغل دست شما در سمت چپ را زده تا 3 ستون سنگی وسطی از کار افتاده با این کار میتوانید این ستونها را رد کنید به سمت جلو رفته روی سکوی جلویی ایتم را گرفته x را زده و بعد از ان بازی را ذخیره کنید . به سمت جلو رفته بشکه ها را شکسته ایتم ها را گرفته داخل کلبه مرد دوره گرد در اینجاست به راه خود ادامه داده دمویی می بینید در وسط محوطه روی درخت لانه پرنده را خراب ایتم را بگیرید به سمت جلو رفته دو مهاجم در اینجا هستند و بعدادی ایتم در اینجاست و جلوتر در وسط دیگر محوطه اتشی بزرگ روشن است و تعدادی مهاجم دراینجا هستند همه مها جمان را کشته تمام ایتمها را بگردید و بگیرید و در اینجا یک درب وجود دادر که فعلا بسته است شما به یک لوح احتیاج دارید پشت کلبه روبرویتان رفته یک جعبه و یک هندل وجود دارد هندل را چرخانده تا یک راه باز شود پایین رفته در پایین در سمت چپ و راست تان داخل به سمت جلو جعبه هایی هست انها را شکسته ایتمهایی اگر بود بگیرید به سمت جلو بروید تا به فضای باز یرسید در اینجا مهاجمانی که در پایین هستند را کشته در زیر همین خروجی هم یک دانال وجود دارد با یک مهاجم با مقبره و داخل قبر هم یک شمشیر جواهر در انتها هم یک درب قفل است و در بالا مرد اره برقی را می بینید که کلید پهلوی اوست از سمت راست وارد درب شوید اگر در حالت نرمال یا سخت باشید در اینجا یک مرد اره برقی دیگر را میتوانید به بینید و تعدادی مهاجم که از پشت سر می ایند سریع همه را کشته و بالا بروید و کلید و یک بشکه نیز در اینجاست ان را بردارید به محض گرفتن کلید مهاجمانی به سمت شما می ایند انها را کشته و ایتمها را جمع و به سمت درب قفل شده بروید بغل درب هم یک گل قرمز رنگ است درب را باز و خارج شوید . راه را ادامه یک جعبه در سمت چپ وجود دارد ان را شکسته ایتم را بگیرید .

  81.jpg


  به راه خود ادامه از درب بعدی خارج شوید در حالت نرمال یا سخت به محض رفتن به سمت جلو دمویی از بسته شدن درب و پایین امدن سیخ و همچنین 2 موجود به شما حمله میکنند در حالت اسان این سیخ ها پایین نیامده و فقط دو موجود را کشته قبر را باز و پولها را برداشته از سمت چپ کنار خشاب را گرفته به سمت بیرون رفته از پلیکان پایین رفته در اینجا تعدای بشکه و دو جواهر که یکی بالای چراغ است و دیگری شنهایی که از بالا به پایین میریزند در وسط x را زده جواهر دومی را بگیرید و از درب خارج شوید به راه خود ادامه در انتها د جعبه راشکسته و ایتمها را جمع به سمت واگن رفته و گل را بردارید سوار واگن شده کمی به سمت چپ مایل شوید و با تفنگ به اهرم شلیک کنید واگن راه می افتد در راه مهاجمتنی سوار واگن شده و شما باید انها را کشته و ایتمهای برجای مانده را بگیرید در سر راه هم چوبهایی به صورت عرضی دو طرف را بسته یا به انها شلیک کنید یا موقع نزدیک شدن به شما فرمان { L1+R1 } در جلوتر هم دمویی می بینید تمام مهاجمان را کشته به اهرم تیر بزنید تا دوباره راه بافتد در راه هم مهاجمانی میبینید همه را تا انتها کشته در اخر واگن به دره سقوط کرده و به شما فرمان { ضربدر+مربع یا L1+R1 } میدهد که اگر درست انجام ندهید game over خواهید شد در اخر x را تند تند بزنید تا به بالا بروید وارد درب شوید به جلو رفته لوح را بردارید دمویی می بینید به جلو رفته از نردبان بالا رفته حال به عقب برگشتید به سمت جلو چپ رفته لوح را روی درب استفاده کنید دمویی از باز شدن درب می بینید سوار آسانسور شده به سمت بالا بروید بازی را ذخیره کنید . به سمت جلو رفته در اینجا خشاب را بگیرید و دستگاه ذخیره نیز در اینجاست به جلو رفته در سمت راست یک نردبان و دو کوزه وجود دارد کوزه ها را شکسته ولی بالا نروید به سمت جلو رفته دمویی به بینید حال سعی کنید از روی پل سنگی بگذرید دمویی دیگر به بینید به عقب از همان نردبان بالا رفته مهاجم را کشته به سمت برامدگی رفته موقعی که دست مجسمه سنگی به بالا امد اول مهاجمان را کشته بعد سوار ان شوید وقتی دست مجسمه به سمت بالا حرکت کرد پشت سر شما اولین اهرم وجود دارد ان را زده دمویی از بالا امدن پل می بینید مهاجمان را کشته و ایتمها را در اینجا بگیرید و دوباره سوار دست مجسمه شوید شما را به سمت پایین که اورد به سمت جلو پریده و حال در روی شکم این مجسمه هستید اهرمی می بینید ان را زده دست دوم به پایین امده مهاجمان را کشته به ان سوی دست رفته به پایین پلیکان رفته مهاجم لباس قرمز را کشته اهرم بعدی را زده دمویی از بالا امدن پل می بینید و مهاجمانی به پایین می ایند همه را کشته و اگر میتوانید ایتمه را جمع اگر نه به سمت پل رفته دمویی به بینید حال به فرمانهایی که به شما میدهد توجه کنید به درب که رسیدید سریع قفل ان را شکسته وارد شید دمویی به بینید به فرمان داده شده عمل تا از دست غول سنگی نجات پیدا کنید در اخر به سمت درب رفته وارد شوید دمویی می بینید در دمو شما چاقویی را به دست غول میزنید و غول بعدی ان را به سمت شما پرتاب میکند سریع باید فرمان را اجرا تا چاقو به شما نخورد بعد از دیدن دمو شما خو را باید به اسانسور بالا برسانید در پایین در سمت چپ ایتم را بردارید در پشت جعبه ها صندوق است جواهر را بردارید به سمت راست رفته از پله ها سریع بالا رفته تا دمویی به بینید حال سریع پله ها را بالا رفته تا به سمت چپ رفته تا بشکه ها به شما نخورد در اینجا میتوانید مهاجمانی که می ایند را کشته از همن جا میتوانید به مهاجمی که به سوی شما بشکه می اندازد را کشته از نردبان بالا رفته دمویی به بینید در اینجا یک مهاجم روبروی شما به سمت شما دینانیت پرت میکند و تعدادی مهاجم از پایین به سمت شما می ایند میتوانید با اهرمی که بغل دسیت شماست به سوی انهایی که از پایین می ایند بشکه پرت کنید و به چایین رفته ایتمها را جمع و اخرین مهاجم که مهاجمیست که شاخ دارد را کشته پول را دریافت به سمت بالا امده مهاجمی که دینامیت پرت میکنه را کشته ایتمها را در اینجا جمع و به سمت جلور فته پیش اسانسور رفته و اول جعبه ها را به پایین پرت کنید بعد دکمه اسانسور را زده تا بالا برود سپس از بالا مهاجمانی به پایین می افتند یا می ایند انها را کشته تا آ سانسور باستد به سمت جلو رفته از روی پل گذشته و در راه ایتمها را جمع قبل از سوار شدن به آسانسور دومی سمت راست پایین را نگاه کنید صندوقی می بینید جواهر را از درون ان برداشته سوار آسانسور شده و به بالا بروید راه را ادامه در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید ایتمها را جمع مرد دوره گرد در اینجاست حال باید حداقل یک RPG داشته باشید برای غول وارد درب شده به جلو رفته دمویی به بینید .

  پایان قسمت سوم

 4. #4
  راهنمای کامل بازی resident evil 4 بخش پایانی:


  resident evil 4 (1).jpeg


  بعد از دیدن دمو شما باید با غول مبارزه کنید . این غول را میشود راحت شکست داد اگر RPG دارید نگه دارید ، جلوی غول یا روبروی غول نباید ایستاد او با کله اش به زمین جلوی خود ضربه میزند و اگر شما جلوی او باشید شما را گرفته میخورد . شما اول به سمت راست رفته به بازوی او شلیک کنید تا بازوی غول به داخل برود بعد از ان شما با تفنگ خوب یا با هر تفنگی که میتوانید به چشم او شلیک کنید در این بین دمویی می بینید غول سرش را به پایین اورده شما باید به وسط جایی که دمو نشان داد شلیک کنید اگر RPG دارید معطل نکنید سریع به غول شلیک کرده تا دمویی به بینید اگر شما بر حسب اتفاق RPG نداشتید یا ایتم شما کم است در پایین در دوطرف بشکه هایی است که دارای ایتمهایی نظیر مهمات یا خون میباشد انها را گرفته در اینجا حیواناتی به شما نزدیک میشوند انها را کشته تا از انها هم ایتم هایی دریافت کنید تا موقعی که این غول کشته نشود این موجودات همانطور پشت سرهم به سوی شما حمله میکنند . در صورت کشتن غول ایتمها را جمع و وارد درب شوید به جلو رفته 2 جعبه را شکسته ایتمها را جمع و از طناب پایین امده دو بشکه در جلوی شماست که در سمت راستی مار می باشد ایتمها ها را گرفته به جلو رفته سوار اسا نسور شده در پایین ایتمها را جمع مرد دوره گرد در اینجاست از درب خارج شده به جلو رفته دمویی به بینید بازی را ذخیره کنید .


  Resident-Evil-4-.jpg


  باز دمویی دیگر به بینید اینک شما در یک جزیره هستید به سمت جلو رفته از اینجا به بعد شما فقط تفنگهای قوی لازم دارید از سکو پایین پریده راه را ادامه دهید به دوراهی میرسید که راه جلو بسته است ولی در بالای سنگها 2 جعبه قرار دارد اگر نمیخواهید ایتم را جمع کنید به سمت راست خود رفته صدای اشلی را میشنوید که کمک میخواهد به جلو رفته دمویی به بینید به سمت جلو پریده دمویی دیگر به بینید مهاجمانی که به سوی شما می ایند را کشته به جلو رفته دمویی از وارد شدن مهاجم با یک مسلسل بزرگ فقط به سر ان شلیک کنید تا او را بکشید و به سمت درب رفته در دوطرف درب چراغهایی می بینید سمت راستی را با X زده تا دمویی به بینید حال باید نورها را با آینه طوری میزان کنید که نور بعدی به سمت دیگر روی چراغ بعدی بخورد تا درب باز شود مهاجمان را بکشید و ایتمها را گرفته و آینه ها را میزان کنید تا درب باز شود داخل شوید به سمت جلو وارد سنگر شوید و خشاب را برداشته به سمت جلو رفته مهاجمان به سمت شما از بالا سنگ پرت میکنند که به شما فرمان { ضربدر+مربع یا L1+R1 } میدهد جلو سمت راست در اینجا 2 بشکه وجود دارد انها را شکسته ایتمها را گرفته به راه خود ادامه 2 مهاجم را بکشید و اگر ایتمی بود بگیرید و از نردبان بالا بروید حال به جلو رفته یک مهاجم سمت چپ شماست به سمت راست رفته از مابین سنگها پریده از پنجره وارد شوید و مهاجمان را کشته و ایتمها را جمع یک بشکه دینامیت در اینجا وجود دارد ان را منفجر به داخل رفته و بالای سکو صندوق را چک کنید جواهر را برداشته به راه خود ادامه دهید مهاجمی با دیدن شما فرار میکند به سمت جلو نروید مهاجمی در جلوی شما با RPG ایستاده است و مهاجمانی از بالا به سمت شما با تیر کمان تیر پرتاب میکنند و مهاجمانی نیز با دینامیت به سوی شما دینامیت پرت میکنند یا به سمت شما می ایند همه را کشته به جلو رفته سمت درب یک گاری را می بینید به گاری شلیک کنید مهاجمان را کشته و ایتمها را جمع کنید و درب را باز از ان بگذرید به سمت جلو رفته در سمت چپ مرد دوره گرد اینجاست و بازی را میتوانید در اینجا ذخیره کنید در جلوتر باز مهاجمانی را می بینید انها را کشته داخل درب شوید در اینجا کمد اهنی را برسی کنید به جلو رفته فقط راه مستقیم را بروید در اینجا راه هایی هستند که هرکدام را میروید به همان جا دوباره برمیگردید و گمراه کننده میباشند به سمت جلو رفته یک جعبه بزرگ اهنی می بینید ان را باز نارنجک ابی را بردارید به سمت جلو رفته از درب بگذرید سمت چپ شمامهاجمی اینجاست او را کشته ایتمها را در اینجا جمع و یک چمدان در انتها وجود دارد ان را باز و ایتم را بگیرید به راه خود ادامه داده در اینجا گوشتهایی می بینید که از سقف اویزان است به سمت راست رفته ایتم را بردارید به سمت جلو که بروید ناگهان از داخل کمد مهاجمی اتش گرفته به سمت شما می اید او را کشته ایتم را بگیرید در دستشویی یک نارنجک سبز میباشد به راه خود ادامه از درب خارج شوید به سمت جلو که میروید صدای اشلی را می شنوید که کمک میخواهد مهاجم را کشته اگر ایتم میخواهید به سمت جلو از پلیکان پایین رفته دو مهاجم و دو مهاجم هم از بالا به سمت شما میایند همه را کشته ایتمها را جمع و از درب خارج شوید روبرو خشاب کلت را برداشته به جلو رفته دمویی به بینید به پشت سر خود نگاهی بکنید کمد اهنی را برسی و پول را بردارید .  resident evil 4 (25).jpg


  راه را ادامه داده از درب خارج شوید جلوتر کمدها را برسی ایتم را بگیرید در سمت راست مرد دوره گرد در اینجاست و ایتمی در اینجا هست به راخود ادامه دهید کمد بعدی را باز ایتم را گرفته مواظب دو مهاجمی باشید که به سوی شما دینامیت پرت میکنند در هردفه درب بسته و باز میشود تا همه مهاجمان را نکشید این کار ادامه پیدا میکند وقتی همه را کشتید به داخل رفته و اخرین مهاجم را نیز بکشید و در اینجا ایتمها را جمع از درب رد شوید .
  در اینجا دقت کنید به راه های فرعی توجه نکنید مسیر را به جلو و یک نیم دایره ادامه دهید تا جلوی شما یک جعبه قرمز نمایان شود ایتم را گرفته و راه خود را ادامه جلوتر جعبه را شکسته مهمات را بردارید و در انتها از درب خارج شویدبه سمت جلو رفته دمویی به بینید به سمت درب رفته روی پنل کلیک کنید شما باید این مثلثها را طوری بچینید که فلش بالا به پایین راه پیدا کند { روشن شود } بعد از اینکه درب باز شد ایتمها را در اینجا جمع و روی جسد مرد مرده X رابزنید و کلید درب بعدی را بگیرید به سمت درب امده صدایی می شنوید شما باید این غول را بکشید در بدن او جاهایی هست که با چشم یا دوربین معمولی دیده نمیشود این دوربین را در جلوتر میگیرید اگر میتوانید این غول را بکشید و 5000 پول بگیرید واز جاییکه این موجود بیرون امده جواهر را از درون میز شیشه ای بگیرید یا فرار کنید و به سمت عقب برگردید در جلوتر یکی دیگر از این موجودات هست راه را ادامه از درب بعدی خارج شوید در اینجا یکی دیگر از این موجودات هست میتوانید اورا دنبال خود تا نزدیک این درب بکشید و با کپسول قرمز رنگی که پعلوی شماست او را بکشید اگر این غول را کشتید به جلو رفته داخل جعبه را برسی در سمت چپ چمدان را برسی و از درب دودنه که کلیدش را گرفتید وارد شوید در اینجا اول سمت چپ شما تیر تفنگ دوربین دار را بگیرید به سمت راست رفته درب اتاق باز شده داخل شوید روی دستگاه X را بزنید و از روی ایتمها کلید را انتخاب و دستگاه کلید درب بعدی را به شما بدهد در اینجا یک سوییچ در کنار دست شماست ان را فشار داده تا دمویی به بینید ا زاین اتاقک بیرون به سمت زاست رفته داخل اتاقک کوچک بعدی شده واهرم را زده تا درب باز از داخل ان دوربین را بگیرید به محض گرفتن دوربین دمویی می بینید در ب خروج بسته شده و یکی دیگر از این غولها در اینجاست دوربین را روی تفنگ دوربین دار { RIFLC {SEML-AUTO نصب و با ان به نقطه هایی که در بدن او به شکل قرمز رنگ هستند شلیک کنید تا او بمیرد و 5000 دیگر کاسب شوید دمویی از باز شدن درب از درب خارج به سمت راست خود رفته داخل درب بعدی شوید که کلیدش را الان گرفتید وارد شده به انتهای راهرو رفته و خشاب را برداشته وارد درب شوید در اینجا یک نارنجک هست در اینجا میتوانید با اهرم به وسیله چنگال یا چنگگ دونفر را از ادمها انتخاب و او را با چنگگ گرفته به سمت بریدگی که در سمت راست می بینید انداخته بعد از ان از درب خارج بقیه را شما بکشید

  resident evil 4 (27).jpg


  در اینجا ایتمهایی وجود دارد از درب خارج شوید از پلیکان بالا رفته گل زرد را از روی میز و و نارنجک را از داخل کمد اهنی گرفته وارد درب شویددر اینجا باز صدای اشلی را میشنوید جلوتر روی دیوار جعبه ای است ان را باز ایتم را برداشته به جلو رفته دمویی به بینید 2 مها جم را کشته فعلا به اشلی کاری نداشته باشید ولی اینجا را به خاطر داشته باشید به سمت درب رفته وارد شوید تعدادی مهاجم در اینجاست انها را کشته و ایتمها را جمع کنید و از درب خارج شوید در انتها دو درب وجود دارد درب روبرو داخلش گل سبز و دستگاه ذخیره بازی در ان هست در بعدی را داخل شده از در بعدی نیز بگذرید به جلو رفته دمویی به بینید یک دیگر از این موجودات به سمت شما امده سریع او را کشته و کلید دربی که اشلی در ان زندانی بود را بگیرید حال در این اتاق و اتاقهای مجاور تعدادی ایتم و جواهر وجود دارد به سمت عقب برنگردید اگر ایتمهای دیگر را احتیاج دارید یا میخواهید پول بیشتری جمع کنید از درب بعدی خارج شوید کمی به جلو رفته بالای سر خود روی پل تعدادی کلاغ می بینید سعی کنید انها را بکشید و ایتمها را جمع به جلو رفته مرد دوره گرد و تعدادی بشکه در اینجاست سوار اسانسور شده به سمت بالا رفته سمت چپ روی زمین گل سبز است به سمت جلو رفته وارد درب شوید به جلو رفته دمویی به بینید در اینجا خشاب وینچستر را برداشته و تمام راه را تا پهلوی اشلی برگردید در حال برگشت تعدادی مهاجم در بالای پلیکان هستند انها را کشته اگر ایتمی بود بگیرید و به سمت دربی که اشلی در انجاست رفته درب را با کلیدی که گرفتید باز داخل شوید به جلو رفته دمویی به بینید بازی را ذخیره کنید .


  resident evil 4 (19).jpg


  خشاب را برداشته به سمت بیرون بروید دمویی می بینید در بیرون از درب تعدادی مهاجم است اگر نمیخواهید به اشلی صدمه برسد اورا در اینجا نگه داشته خود به بیرون رفته و مهاجمان را کشته ایتمها را جمع و به اشلی فرمان حرکت بدهید به سمت درذب بعدی رفته سریع مهاجمان را کشته و به سمت جلو بروید دمویی به بینید درب بسته میشود و با باز کردن هم دمویی از هجوم مهاجمان به اتاق سریع انها را کشته و از درب خارج شوید به سمت عقب به چایی که چنگگ یا یک بریدگی بود برگشته به جلو رفته دمویی به بینید حال شما پایین هستید دموی کوچک به بینید درب را باز کنید با اهرم دموی دیگر از بلند شدن این مهاجم درب را از پشت به بندید و به جلو رفته درب بعدی را باز ان را نیز از پشت به بندید و به جلو رفته جعبه را هل دهید و بعد به جلو رفته اشلی را در صندوق جلویی مخفی و خود حساب این دو موجود را برسید در دو طرف بشکه های دینامیت است این دو مهاجم را کشته و اشلی را باخود همراه و جلوتر جعبه بعدی را از جلوی در کنار برده وارد درب شده و در اینجا تعدادی مهاجم هستند انها را کشته ایتمها را جمع و از درب بعدی خارج شوید به سمت جلو رفته و به پایین پریده دمویی به بینید در اینجا یک سنگ از یا بهتر بگویم وزنه ای از سقف اویزان است روبروی این وزنه دربی است که باید با این وزنه ان را بشکنید تا از این درب رد شوید حال شما با پایین امدنتان مهاجمانی پیدا میشنود همه را کشته به سمت جلو رفته داخل اتاقک که روبرویتان است شوید و اهرم را به دست اشلی سپرده و خود بیرون امده مهاجمانی که از بالا یا سمت چپ می ایند را کشته نگذارید به اشلی نزدیک شوند در اخرین ضربه به دیوار با وزنه درب باز میشود و اشلی به پیش شما امده سریع از درب خارج شوید در اینجا روبروی خود درب کرکره ای می بینید تفنگ دوربین دار را اماده به جلو رفته درب باز میشود یا شما بازش کنید باز از این موجودات پیدا میشوند اولی در اینجا بعدی در جلوتر قرار دارد در سمت راست هم اتاقی است همینطور در جلوتر در سمت چپ این دو مهاجم یا غول یا.... را کشته و داخل اتاقهایی که گفتیم شده ایتمها را جمع در اتاق جلویی یک سوییچ روی دیوار است ان را زده دمویی به بینید به سمت درب رفته روی درب x را بزنید اشلی به ان سو رفته درب را برایتان باز و به جلو رفته گل زرد را برداشته در سمت چپ راه شماست در سمت راست در اینجا میتوانید بازی را ذخیره داخل کمد گل قرمز رنگ و مرد دوره گرد در اینجاست ره سمت چپ خود رفته دو اهرم می بینید روی یکی از اهرم اشلی را نگه داشته روی دومی خودتان رفته موقعی که سه لامپ روشن شد و میخواهد روی چهارمی دایره که وسط است بیاید اهرم را به سمت پایین بکشید تا درب باز شود . داخل شوید در اینجا تعدادی جعبه می باشد همه را شکسته ایتمها را جمع و سوار ماشین { لودر }شده دمویی به بینید


  resident evil 4 (23).jpg


  حال شما به سمت جلو در حرکتید در جلو دمویی دیگر به بینید مهاجمان به شما حمله میکنند اگر ایتم میخواهید صبر کنید سوار ماشین شده و انها را در ماشین بکشید تا بتوانید ایتمها را جمع کنید در جلوتر ماشین { کامیون } ی به سمت شما می اید به سمت راننده شلیک تا باستد مهاجمان را نابود کنید دمویی از روشن شده ماشین می بینید دوباره به ماشین شلیک کرده تا وازگون شود دمویی می بینید در جلوتر ایستاده درب پشت سر شما بسته شده به پایین پریده به سمت نردبانهایی که در دو طرف هستند رفته و مهاجمان را کشته ایتمها راجمع و مواظب اشلی باشید نگذارید به اشلی نزدیک شوند سریع اهرم را زده و به پایین بپرید حال سوار ماشین شده ماشین به سمت بالا امده در ب باز و شما در حال پیشروی هستید کمی جلوتر در بالا میتوانید در طول مسیر تعداد 4 عدد مهاجمی که بالای سر شما هستند به بینید که روی تیرک هستند سریع انها را بکشید و مواظب پشت سر باشید مهاجمان را کشته و در ورود به اخرین درب به سمت جلو نشانه روی کنید درب که باز شد کامیونی از جلو به سمت شما در حال حرکت است سریع به راننده ان شلیک کنید کامیون با شما برخورد و شما را به سمت چپ داخل دیوار منحرف میکند حال به سمت درب بغل رفته وارد شوید در اینجا کمد ها و چمدان را برسی روی میز جلو هم خشاب را بردارید مرد دوره گرد در اینجاست در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید . به سمت درب رفته خارج شوید دمویی می بینید بازی را ذخیره کنید به سمت چپ پلیکان رفته و پول را برداشته بالا روی میز ایتم هست به راه خود ادامه از درب خارج شوید دمویی به بینید به سمت جلو رفته خشاب را برداشته از پلیکان پایین امده گل سبز را بردارید و از درب خارج شویددر اینجا تعدادی مهاجم هستند انها را کشته در اینجا دو درب وجود دارد درب سمت راست در ان ایتمهایی است بالای پلیکان هم مهاجمانی هستند انها را کشته ایتمها را جمع داخل کمد را برسی کنید حال به سمت جلو از درب خارج شوید از درب بعدی هم خارج شوید به سمت جلو رفته پول را برداشته و سوار آسانسور شده به جلو رفته دمویی به بینید .

  resident evil 4 (2).jpg


  شما در حال مبارزه با کرازو هستید در حین مبارزه فرمانهایی { ضربدر+مربع یا L1+R1 } به شما میدهد باید فرمانها را درست وارد کنید و گرنه میمیرید . بعد از شکست دادن او به سمت راست از نردبان پایین امده سمت راست وارد درب شوید جلوتر بروید دمویی به بینید در اتاق لیزر میباشد هواستان را جمع و از اولی و دومی بگذرید به سمت جلو بروید یه شما فرمان { R1+L1 } میدهد سریع زده و جلو رفته روی کلید درب X را بزنید دمویی به بینید حال وقتی لیزر به شما نزدیک شد سریع دکمه { R1+L1 } را بزنید تا درب باز و شما خارج شوید .
  در اینجا جواهری بالای سر شماست و دیگری روی میز وسط روی میز بنشینید به شما میگوید شما وقتی برای این کارا ندارید . به پشت میز رفته درب باز سوار آسانسور شده به پایین که رسیدید به سمت پله ها رفته و پایین پله ها ایتمها را برداشته و به سمت درب رفته خارج شوید به جلو رفته در سمت راست مرد دوره گرد در اینجاست و 2 ایتم در اینجا قرار دارد از درب رد شده به سمت جلو رفته و گل را از روبرو برداشته به سمت جلو رفته دمویی به بینید حال به سمت جلو راه را ادامه تا دمویی دیگر به بینید اینک شما در این قفسها هستید که مابین زمین و اسمان با زنجیر بسته شده به سر غول شلیک کنید تا فرار کند این غول دیگر امانتان را خواهد برید چون از بالا در بعضی مواقع گردن شما را گرفته و شما باید طبق فرمانهایی که به شما میدهد انجام وگرنه مرگتان حتمیست در هر قفس به صورت مجزا یک ئرب و دو پنل سوییچ برای رد شدن از این دربها میباشد هردو سوییچ را که زدید در تامی که به شما میدهد باید از درب بعدی خارج شوید و گرنه همراه قفس به پایین چرت شده GAME OVER خواهید شد پس هواستان را جمع کنید در اخرین درب وقتی سوییچ اول را زدید دویی می بینید به سر او شلیک کنید تا فرار کند حال به ان سوی درب رفته و با تفنگ به نور سبز رنگ که در بالای دربهاست شلیک تا راه باز شو د به این طرف امده و سوییچ دومی را زده به سمت درب رفته دمویی به بینید حال به سمت زنجیر اخر پریده و دمویی دیگر به بینید در اینجا ایتم را جمع شما فکر میکنید غول دیگر مرده نه به سمت جلو بروید دمویی می بینید باید به سر ان شلیک کنید تا بمیرد در اینجا دو بشکه وجود دادر با دو درب که با اهرم باز میشوند دربی که شمارا به درب اصلی برای گذشتن میرساند بسته است غول را کشته ایتمها را جمع دمویی از باز شدن درب حال به سمت درب رفته داخل شید راه را ادامه دهید در جلوتر بغل پلیکان گل سبز را برداشته به بالای پلیکان رفته در اینجا آسانسوری است میتوانید به ان سوی راه رفته و گل سبز را بردارید موقعی که کلید را زدید سریع دکمه SELECT را زده و برای برگشتن هم همینطور حال به سمت جلو رفته از پلیکان بالارفته از پلیکان بعدی نیز بالا رفته و از درب خارج شوید روبروی شما بشکه ای است ان را شکسته ایتم را برداشته به سمت جلو رفته تعدادی مهاجم و تعدادی بشکه دینامیت می بینید سریع به بشکه ها شلیک تا بیشتر این مهاجمان بمیرند به پایین رفته بقیه را شما بکشید و ایتمها را جمع داخل چادر 2 جعبه است انها را شکسته و ایتمها را گرفته به پایین پریده جلوی شما یک بشکه است و در طول راه به جلو دو دانال هست داخل هرکدام ایتمهایی هست و در جلوتر یک بشکه دیگر و مرد دوره گرد در اینجاست در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید از نربان بالا رفته پشت سر شما یک بشکه دیگر است راه را ادامه از درب رد شوید در جلوتر بشکه ای سمت چپ شماست با پایین پریده راه را ادامه و دمویی به بینید سعی کنید از دست کرازو خلاص شوید ان هن به این صورت سعی کنید به سر او شلیک کنید تا هر دفه او را شکست داده تا به انتها ی مرحله برسید شما در اینجا 3 لوح باید بگیرید برای درب خروجی در مواقعی به شما نزدیک که میشود حالت دمو شده شما باید فرمان داده شده را اجرا تا به اوضربه بزنید اگر اشتباه کنید ضربه خورده خونتان کم میشود یا می میرید . در وحله اول که او. راشکست دادید وارد کلبه سنگی شوید که در ابی دارد تا زمانی که او را شکست یا فراری نداده اید این درب باز نمیشود ایتمها را جمع از درب که رد شدید کمی جلوتر باز کرازو پیدا شده به سمت شما تیر میزند جا خالی دهید و با او مبارزه تا او را شکست دهید به سمت جلو به سما راست بروید در جلوی خود دربی را می بینید که بسته است این درب درب خروج شماست به سمت مراحل پایانی این مرحله ان را به خاطر داشته باشید به سمت جلو رفته از پلیکان بالا رفته گل سبز را در جلو برداشته و باز از پلیکان بالا رفته دمویی می بینید


  resident evil 4 (21).jpg

  درب بسته میشود . اکنون شما لوح اول را دارید { برای گم نکردن راه میتوانید از نقشه استفاده کنید } باز در اینجا با او مبارزه در مبارزه حالت دمو شده با شما حرف میزند و شما با X جواب را بدهید یا جواب او را نداده و به او شلیک کنید تا او را شکست داده دمویی می بینید مجسمه سنگی را که می بیند را باید به سمت وسط روی ستون برده تا دمویی به بینید اهرم ازاد شده و اهرم را بزنید {دمویی از باز شدن درب } از درب عبور کرده و به سمت جلو رفته پهلوی دربی که گفتیم میشوید باز کرازو امده با او مبارزه کنید و او را شکست داده اهرم را زده وارد درب شده و در بعضی مواقع دمویی نشان میدهد از رباتهایی که در اینجا هستند انها را کشته ایتمهای به جا مانده را گرفته به راه خود ادامه داده در اخر باز با کرازو به صورت دمو حرف میزنید و در اخر رباتهایی به سوی شما امدخه اگر رباتها به شما بچسبند منفجر شده خونتان کم میشود یا منجر به مرگ شما میشود سریع به سمت جلو رفته وارد درب شده درب ه صورت خودکار بسته میشود به بالای پایکان رفته و از نردبان بالا رفته در اینجا تعدادی ایتم هیت در سمت راست هم دومین لوح میباشد و دمویی به بینید در اینجا شما باید با کرازو مبارزه نهایی را انجام بدهید و به فرمان داده شده عمل کنید دمویی می بینید باید در تام تعیین شده کرازو را شکست دهید وگرنه اینجا منفجر شده شما می میرید حال فقط به پای او شلیک تا بنشیند و در این وقت به سر او شلیک کنید موقعی که سپر را جلوی صورت خود دارد تیرها را به سمت روبرو نزنید و هدر ندهید فقط طبق گفته عمل کنید تا او را شکست بدهید و در حین مبارزه به شما فرمانهایی داده میشود انها را انجام تا نمیرید و در اخر او را شکست داده اخرین لوح را بگیرید اگر در حین مبارزه به سمت نردبان بروید دمویی از بسته شده درب می بینید و بعد از شکست دادن دمویی از باز شدن درب به پایین پریده و از پلیکان پایین نرید از سمت راست از روی تخته بغل خود را به بیرون رسانده به پایین بپرید درب خرج بغل شماست در روبرو روی دیوار هم خشاب کلت است سریع لوح ها را گذاشته تا درب باز و از ان بگذرید بازی را ذخیره کنید .
  در جلو گیاه سبز را بردارید و در اینجا میتوان بازی را ذخیره کرد به سمت جلو رفته تا دمویی به بینید به راحتان اداه تا دمویی دیگر به بینید در اینجا تعداد زیادی مهاجم وجود دارد در جلو از توی چادر و جلوتر از بشکه ها ایتم را گرفته میتوانید در اینجا کمی صبر کنید دوستتان با هلیکوپتر راه را برایتان باز میکند { مهاجانی که با مسلسل بزرگ } هستند یا اکثر مهاجمان روی زمین را میکشد و شما بقیه مهاجمان را کشته سعی کنید ایتمها را بگیرید ایتمهایی نظیر ، خشاب ، خون ، پول ، نارنجک وغیره ... که بیشترشان بدرد شما میخورد برای فروش و استفاده سعی کنید به سمت جلو رفته در راه دموهایی می بینید از منفجر شدن پایگاه های مهاجمان یا دیوارها و غیرو... شما باید خود را به سمت دربی برسانید که بغل دست ان یک بشکه و داخل اتاق یک مهاجم است و دربی در این اتاق وجود دارد که راه شما از اینجاست درب را که باز کردید در حال عبور دمویی می بینید از پلیکان بالا رفته به وسیله کابل به ان سوی رفته و مرد مهاجم مسلسل به دست را کشته { فقط به سر شلیک کنید } بعد در پایین اهرم را زده و داخل درب شوید دمویی می بینید درب بسته و 3 مهاجم با مسلسل در حال شلیک به شما هستند در اینجاهم تعداد زیادی مهمات و خشاب و غیره را میتوانید از مهاجمان و اطراف جمع کنید در را در روبروی خود در ان سو می بینید به محض نزدیک شدن دمویی می بینید حال باید به طرف بالا در دوطرف رفته درب میله ای را شکسته به جلو رفته و اهرم را بزنید تا درب باز شود از درب خارج شوید در اخر از پله ها بالا تا دموی زیبا به بینید حال به پشت سر خود روی ستون را نگاه کنید جواهری در انجاست ان را بردارید به سمت جلو رفته ایتم های بجا مانده را جمع به سمت دود بروید میتونید نگاهی به محل سقوط هلی کوپتر بکنید به سمت چپ داخل دانال شده 2 بشکه در انتهاست و به سمت جلو سمت درب که میروید روی ستون اولی نیز جواهری است ایتمها را جمع از درب خارج شوید . به سمت جلو رفته پایین پریده و پشت سر شما جواهر را بردارید و به سمت جلو رفته دمویی به بینید حال به سمت جلو رفته و از درب خارج از درب بعدی هم خارج در اینجا تعدادی ایتم وجود دارد و تعدادی سلول که در سلول اخری یکی از موجودات که صدای خر خر ان به گوش میرسد او را کشته پول را گرفته و از سکو بالا از درب خارج شوید . درپایین پله ها سمت راست تعدادی جعبه است ایتمها را گرفته به سمت جلو رفته سنگرهایی مشاهده میکنید و مهاجمانی داخل ان سعی کنید به سمت بالا رفته دمویی از ظاهر شدن مرد مسلسل به دست می بینید همه مهاجمان را بکشید باید به سمت بالا بروید داخل دو کلید را بزنید تا درب باز شود هرکدام از کلیدها را که دست بزنید دمویی خواهید دید{ هجوم مهاجمان} دوباره همه را بکشید تا کلید را از انها گرفته در بالا در سمت راست در اتاق اخر روی دستگاه گذاشته دمویی کوتاه به بینید از انجا یه سمت عقب پایین پریده در اینجا 3 اتاق دیگر نیز هست که در یکی ایتم در اینجا که شما ایستاده اید دستگاه که کلید را در ان گذاشتید دوتای دیگر در هر کدام یک سوییچ میباشد که با روشن کردن هرکدام دمویی کوتاه می بینید


  Resident-Evil-4.jpg

  و در اخر درب باز میشود در منطقه گردش کنید و تمام ایتمها را جمع و از درب که باز شده خارج از درب بعدی نیز بگذرید در اینجا سمت راست بغل دست شما قفسه را باز خشاب وینچستر را بگیرید دو مهاجم سپر به دست را نابود و وارد درب شوید .
  دمویی به بینید به سمت جلو رفته از درب خارج شوید در اینجا ایتمها را جمع و مرد دوره گرد در اینجاست از درب بعدی خارج شوید از در جلو در سمت راست تعداد 4 مهاجم است انها را کشته فقط به سمت درب بروید دمویی به بینید بازی را ذخیره کنید حال راه خود را ادامه ایتمها را از کنار درب گرفته وارد درب شوید در اینجا تعدادی جعبه میباشد انها را گرفته مرد دوره گرد در اینجاست به سمت پایین پله ها و به سمت جلو رفته دمویی به بینید شما اینک باید با غول اخر مبارزه کنید در اینجا تعدا 2 گل و یک خشاب و نارنجک و دو بشکه دینامیت در دو طرف حال دو دستگاه در دو طرف هست که میتوانید با کشیدن اهرم به وسیله دستگاه به غول ضربه بزنید کشتن غول تقریبا سخت است مخصوصا در حالت های نرمال یا سخت . او درای چند پا است روی پاهای او بعضی مواقع یک چشم پدیدار میشود اگر این چشم ها را بزنید او سر خود را پایین دهان خود را باز میکند اگر به سمتش روید به شما فرمان ی یدهد عمل کنید به صورت دمو به او ضربه میزنید این کار را ادامه داده تا ADA برای شما یک RPG قرمز رنگ می اندازد که با گرفتن و نشانه و شلیک دمویی زیبا می بینید حال به سمت جلو رفته پول را برداشته و در تامی که به شما داده باید از اینجا فرار کنید به سمت آ سانسوری که با ان بالا امدید رفته به پایین رفته دمویی به بینید حال با اشلی باید به سمت جلو رفته از نردبان پایین پریده اشلی را گرفته به سمت جلو بروید و در انتها با کلیدی که از ADA گرفتید سوار جت اسکی شوید . در اینجا با دکمه ها کاری ندارید فقط با شوک سمت چپ به سمت جلو سرعت گرفته موانع را رد کنید تا دمویی به بینید در اینجا به شما فرمان داده میشود که شوک را به سمت جلو نگه دارید و موانع را رد کنید و در انتها دموی پایانی را به بینید .

  در اخر شما از دهکده دمویی می بینید چرا یا چطور همچین بلایی سر این دهکده زیبا امد . در اخر هم بعد از تماس به بینید تایم چقدر شد چند ساعت طول کشید تا به اخر رسیدید؟؟ فکر نکنم بار اول کسی از 10 یا 15 کمتر به اخر رسیده باشد مگر خیلی حرفه ای باشد و مثل اب خوردن این مراحل را رد کند اخرش 5 یا 6 ساعت در اخر هم به بینید چه ایتمهایی برایتان باز شد .  فایل پیوست { عکسهای جدید از بازی } اضافه شد

  پایان
  فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

 5. #5

  Play Station 2

  راهنمای کامل بازی resident evil 4 قسمت { extracts }


  Ada_Wong_.jpg
  در ماهنامه یا در کتابها امده که این رزدینت اویل 4 اول اشنایی LEON و ADA می باشد . طبق گفته . ولی در فیلم یا بازی می بینید که این دو همدیگر را میشناسند و به اسم صدا میکنند . و ADA تو اولین ملاقات به LEON میگه خیلی وقته ندیدمت، این چه جور اشنایی هست ما نمیدونیم ؟؟؟؟ بگذریم

  بعد از این رزدینت اویل رزدینت اویلهای دیگر نیز امد با سبک بسیار عالی و گرافیک بالا ولی موفقیت هایی که در نسخه های قدیمی بدست اورده بودند را در این قسمتها بدست نیاوردند ، ولی رزدینت اویل هنوز هم جزو بهترین بازیها از نوع خود می باشد .

  شما وقتی بازی اصلی را یک بار تا اخر رفتید یک بخش اضافه خواهد شد با نام { extracts } در اینجا اگر دقت کرده باشید مینی گیم هایی است  SEPARATE WAYS

  ASSIGNMENT ADA

  THE MERCENARIES

  MOVIE BROWSER

  ADA . S REPORT  که اولی مینی گیم بازی با کاراکتر ADA میباشد که بخشهایی از این بازی است که LEON در ان نقشی نداشته و مربوط به ADA است که کل داستان به این صورت شکل میگیرد و شما با بازی کردن کارکتر ADA و کنار گذاشتن مرحله ها بغل هم به کامل بودن داستان پی میبرید که داستان بازی چگونه است .


  دومین مینی گیم هم مربوط به ADA میباشد . یک مینی گیم کوتاه که در اینجا ADA باید 5 شیشه از این ویروسها را جمع و در اخر با کرازو مبارزه و سر اخر سوار هلی کوپتر میشود .

  سومین مینی گیم مربوط به جمع میباشد که بقیه کارکترها بسته هستند باید با تک تک انها یک مرحله 4 تایی را رفته تا بقیه کارکترها باز شوند انهم با درجه یا 5 ستاره شدن { باید هر مرحله را با 5 ستاره تمام کنید } در هر مرحله با کشتن ایتمهایی میگیرید و تایم { وقت هایی } هم در نقاطی در بازی هست که با گرفتن این تایم یا وقت میتوانید ادمهای بیشتری بکشید هرچقدر ادم بیشتر بکشید امتیاز شما بالا و در نهایت میتوانید درجه 5 ستاره ای را کامل کنید . در بازی بعضی تایم ها مربوط به این است که شما هرچقدر در این تایم { وقت } ادم بیشتر بکشید دوبل شده و امتیازات بیشتر محاسبه میشوند

  هر کاراکتر که باز میشود ایتمهای مخصوص به خود دارد در اینجا نمیتوان تفنگ ها را ارتقاع داد یا قدرت ان را بالا به برید یا مرد دوره گردی در اینجا نیست که از او تفنگ یا خون خریداری کنید . که هر مرحله درجه سختی خودش را داراست .

  چهارمین دیگر مینی گیم نیست بخش فیلمهاست که میتوانید فیلمها را در اینجا به صورت کامل یا قطعه قطعه به بینید .


  اخرین بخش هم مربوط به گزارش کامل ada میباشد .


  در منوی اصلی بخشی هم هست با نام زبان میتوانید زبان بازی را تغییر دهید .  بخشهای PROFESSIONAL دو بخش میباشد بخش اول اشلی با لباس سفید دو تیکه و LEON لباس RPD . این بخش فقط کمی مشکل است ولی هیچ فرقی در داستان ندارد .

  دومین بخش PROFESSIONAL شما لبلاس گانگستر پوشیده و اشلی لباس آهنی {شوالیه } در این بخش PROFESSIONAL شما راحت هستید چرا با این لباسی که اشلی به تن دارد دیگر حتی RPG نیز به او کارگر نیست و چیزی نمیتواند به او صدمه بزند حتی نمیتوانند او را بلند کرده بدزدند {منظور مهاجمان میباشد } یا با خود ببرند ولی خب شما جانب احتیاط را به عمل اورید بد نیست

  در اینجا قصد داریم مینی گیم اول را فقط تو ضیح بدهیم یا باز گو کنیم { کامل } که شامل 5 مرحله میباشد .  یک توضیح در باره این قسمت : هدف شما در اینجا این است که باید کلیدی را که مال همین دربیست که شما کنار او بازی را شروع میکنید پیدا کرده و راه را تا سمت کلیسا ادامه دهید تا زنگ ان را به صدا در اورید تا مهاجمان دست از سر LEON بردارند . در ی که باز است داخل شده در طبقه بالا وینچستر را نمیتوانید بردارید چون برای LEON میباشد فقط ایتمها را برداشته خارج شوید .

  Ada_Separate_Ways.jpg


  مرحله اول : CHAPTER 1

  شما بعد از انتخاب مینی گیم روی START شما کنار دربی که به سمت کلیسا میرود هستید . در بازی LEON را میتوانید به بینید ولی نمیتوان به پهلوی او رفته یا جایی که او هست شما هم وارد شوید . مهاجمانی به سوی شما میایند انها را بکشید .

  مهاجمان را بکشید سعی کنید مهمات جمع کنید و همچنین خون در اطراف چرخ زده ایتمها را جمع و مهاجمانی که به سمت شما می ایند را کشته تا دمویی به بینید { مرغی کلید را انداخته و پر میزند و میرود } و یک دموی دیگر از LEON که داخل کلبه شده می بینید، به سمت کلبه ای که در دمو دیدید که کلید در انجا هست اگر بروید به شما فرمان X را میدهد اجرا کنید تا به بالای کلبه بروید حال کلید را گرفته دربی که گفته شد را باز کنید در اینجا ایتمها را جمع در جعبه مار است و مرد دوره گرد در اینجاست و میتوانید بازی را در اینجا ذخیره کنید .

  یک توضیح دیگر : شما در اینجا اگر چیزی از مرد دوره گرد بخواهید میتوانید بخرید ولی از قوی کردن { ارتقاع تفنگها } خبری نیست .

  بعد از ان به سمت درب بعدی رفته بشکه را بشکنید ایتمی اگر بود بگیرید و درب زیر زمین را باز بگذرید به محض رفتن به سمت جلو تعدادی مهاجم از جلو و عقب به شما نزدیک میشوند انها را کشته و جلوتر از درب بعدی گذشته باز مهاجمانی به شما حمله میکنند انها را کشته ایتمها را جمع و به سمت نردبان رفته بالا بروید یک مهاجم در اینجاست و ازبالای درختان از لانه پرندگان ایتمها را جمع به راه خود ادامه داده شما اینک در قبرستان هستید کلاغها و مهاجمانی که به شما نزدیک میشوند را کشته به سمت کلبه کناری رفته ایتمها را جمع و به سوی کلیسا رفته مهاجمان را کشته و در اینجا شما دوراه می بینید یک راه که داخل ان که قبلا گفتیم دستگاهی است که باید با شماره 3 و 4 ان را کار انداخت و در اخر ایتم را بگیرید ولی فعلا نمیتوانید ، اگر شما این کار را بکنید درب بسته میشود و شما نمیتوانید خارج شوید . اول به سمت راه دوم رفته از پل بگذرید مهاجمان را کشته داخل کلبه شده و ایتمها را جمع به راه خود ادامه و در اخر دمویی می بینید شما باید مهاجمان را بکشید و جواهر را از روی زمین برداشته به سمت دستگاه گفته شده برگشته داخل شوید و همانطور که قبلا عمل کردید عمل کنید و درب باز میشود به محض گرفتن ایتم دمویی می بینید درب پشت سر شما بسته و دو مهاجم در اینجا هستند مهاجمان را کشته و جواهری که گرفتید را در اینجا گذاشته درب باز شود به سمت کلیسا رفته دمویی به بینید مهاجمان را کشته از ایتم روی درب کلیسا استفاده و وارد شوید در اینجا تعدادی مهاجم در بالا و چایین وجود دارند و ایتمهایی در بالا و پایین مهاجمان را کشته ایتمها را جمع از نردبان بالا رفته به سوی پنل رفته چون راه دیگر باز است دیگر نیازی نیست از چراغ به ان سو بپرید روی پنل کلیک کرده و ان را به این گونه درست کنید دمویی به بینید بعد از دیدن دموی بعدی بازی را ذخیره کنید .

  مرحله دوم : CHAPTER 2


  eee4.jpg  بعد از دیدن دمو شما در کلبه هستید و مرد دوره گرد در اینجاست شما میتوانید به سمت عقب به پایین پلیکان برگشته راه را ادامه کلاغها را کشته و ایتمها را از داخل کلبه جمع و به اینجا برگشته ایتمهای اینجا را نیز جمع و از درب خارج شوید در بیرون کمد بغز را برسی ایتم را بگیرید به سمت پایین پلیکان دربی که هست رفته مهاجمی در اینجاست در همین اتاق به سمت راست پشت میز داخل اتاقک مهاجمی دیگر است و ایتمهایی در اینجاست جمع کنید به سمت درب رفته در اشپزخانه درب گاز یا فر را باز دمویی به بینید این تخم مرغ را برداشته و از درب خارج شوید مهاجمان را در جلو کشته از بالای درخت ایتم را گرفته مهاجمان را در اینجا کشته و داخل کلبه ایتم را جمع به سمت جلو روی درخا از لانه ایتم را گرفته مهاجمان را کشته از درب خارج شوید . حال در روستا هستید شما در اینجا تعدادی هاجم و همچنین تمام منطقه را کشته اگر ایتمی بود بگیرید و از راه بغل ناقوس { در نقشه نشان داده شده } داخل راهرو شده و جلو رفته اگر مهاجمی بود بکشید و از درب خارج شوید در اینجا نیز مهاجمانی هستند و ایتمهایی است همه را جمع و از درب بعدی خارج شوید مواظب تله ها باشید از درب که گذشتید راه را تا انتهای تونل ادامه در اینجا مهاجمانی می بینید مثل قبل عمل کنید و اول کسانی که دینامیت دارند را بکشید و بعد وارد کلبه اولی شده اگر مهاجمی بود گرفته به داخل اتاقک رفته دمویی به بینید حال تمام منطقه را کشته و ایتمهارا جمع به سمت کلبه بعدی رفته در اینجا و جلوتر هم مهاجمی وجود دادرد انها را کشته و ایتمها را بگیرید و تمام راه را تا روستا برگردید در راه هم ایتمها را جمع کنید به روستا که رسیدید به سمت جلو بروید دمویی به بینید حال مهاجمانی که به سمت شما در حرکتند را کشته و در انتها به سمت درب بروید 3 مهاجم دیگر در اینجا هستند که یکیشان جلیقه یا کت LEON را برای گمراه کردن شما پوشیده انها را کشته ایتمی اگر بود گرفته وارد درب شده به سمت جلو بروید دمویی به بینید مسیر را ادامه در انتها دمویی به بینید بعد دیدن دمو شما روی سنگ هستید در دمو مهاجم به سمت شما امده و باتبر میخواهد به شما بزند فرمان داده شده را اجرا کنید { L1+R1 } در اینجا سه مهاجم را کشته در انتها صندوق را برسی کرده و راه را ادامه دهید به سمت جلو مهاجمی دیگر است ان را کشته و پایین پریده دو مهاجم را کشته و به سمت بالای پلیکان داخل اتاق کنترل شده و در اینجا کلید را گرفته و تعدادی ایتم در اینجاست و مرد دوره گرد در اینجا میباشد بعد از گرفتن کلید به سمت پایین پایکان رفته به سمت درب بروید در راه خشاب را گرفته در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید از درب که رد شدید راه را ادامه وارد درب شده به جلو رفته دمویی به بینید اگر میتوانید همینجا مهاجمان و زن اره برقی به دست را سریع بکشید و ایتمها را برداشته سریبه پشت کلبه بزنید و راه خود را به سمت درب خروجی ادامه دهید مها جمان را کشته و از درب رد شده جلوتر هم مهاجمانی هستند انها را کشته از پلیکان بالا رفته و مهاجمان را کشته تا به داخل اتاق کنترل شده و از کلید در اینجا روی دستگاه کنترل استفاده تا تله کابین راه بافتد حال به سمت سکو رفته خشاب را برداشته سوار شوید بعد از پیاده شدن در سمت دیگر جعبه را شکسته وبه راه خود ادامه داده در راه جواهر را برداشته به سمت کلبه بروید داخل شده ایتمها را گرفته در اینجا میتوانید بازی را ذخیره بیرون از اینجا هم در روی سکوی جلو مرد دوره گرد و یک بشکه میباشد و دری که در اینجاست از درب خارج شوید نزدیک درب که میشوید به شما گزینه یا فرمان X را میدهد اجرا کنید به ان سو رفته حال در اینجا شما میتوانید ایتمهایی که بالای سر شماست جمع کنید و به سمت جلو رفته از داخل کلبه ها هم همین طور به سمت درب بروید غول ظاهر شده اگر میتوانید غول را کشته اگر نمیتوانید از درب بگذرید و به سمت جلو دمویی به بینید . بعد از دیدن دموی بعدی بازی را ذخیره کنید .

  مرحله سوم : CHAPTER 3


  RE4_AdaSepa.jpg

  بعد از دیدن دمو شما در باغ هستید و مرد دوره گرد نیز در اینجاست او ایتم جدید میفروشد { تیر کمان } که برای مبارزه با کرازو یا غول به دردتان میخورد اگر پول به اندازه دارید ان را بخرید . در هر صورت تیرهای این اسلخه را جمع کنید . به سمت راست خود رفته دمویی به بینید در اینجا شما مهاجمان را کشته توجه داشته باشید از روی پل به سمت درب خروجی بپرید به سمت درب روید می بینید که درب قفل است در اینجا 4 صندوق چهار مهاجم لباس قرمز پهلوی هر صندوق می باشد و در اینجا نیز ایتمهایی در باغ است شما مهاجمان را کشته ایتمها را گرفته کمی وقت صرف کنید تا دمویی به بینید یا در انتها به سمت درب روید دمویی به بینید مهاجمانی وارد میشوند انها را کشته درب باز است خارج شوید و به عقب برگردید به داخل درب نروید چون شما به یک ایتم احتیاج دارید که در مرحله جلوتر باید استفاده کنید سمت راست شما در انتها درب است خارج شوید به سمت جلو رفته بغل فواره دربی می بینید اول روی درب X را زده تا به شما دمویی نشان دهد چند قدم به عقب بردارید تا به شما گزینه X را بدهد به ان طرف رفته مهاجم را کشته و ایتمها را جمع دوباره به همین جایی که بودید برگشته به داخل درب باز شده بروید جایی که LEON را دمو دیدید ایتمها راجمع و در اینجا میتوانید بازی را ذخیره کنید . از درب بعدی خارج شوید جلوی شما مهاجمیست ان را کشته به جلو رفته دو مهاجم دیگر در اینجاست ایتمها را بگیرید به سمت جلو رفته در اینجا به سمت جلو وارد درب فعلا نشوید ولی راهتان همینست به سمت راست رفته مهاجم را کشته وارد شوید مرد دوره گرد در اینجاست و تعدادی ایتم همه را جمع تفنگهای خود را اماده کنید به سمت دربی که راهتان است رفته در اینجا به محض وارد شدن غولی از بالا و تعدادی معاجم در بیرون منتظر شما هستند سریع از درب روبرو ی خود رفته درب دیگر قفل دارد تا ان را باز کنید غول به شما میرسد از درب که رد شدید کاری کنید به سمت درب دیگر که قفل است رفته انجا ایستاده مهاجمان را کشته چون غول فعلا نمیتواند به این طرف امده به شما ضربه بزند در اینجا ایستاده با خیال راخت به او شلیک کنید تا او را کشته و مهاجمانی که وارد میشوند را نیز بکشید و در اخر ایتمها را جمع کنید به داخل قفس رفته صندوق باز است روی ان X زده تا درب دیگری باز شود حال ایتم را گه گرفتید در اینجا گذاشته دمویی از باز شدن درب می بینید به سمت درب رفته خارج شوید به سمت جلو رفته دمویی به بینید از جلو و عقب مهاجمانی می ایند انها را کشته و فقط از درب خارج شوید در راه روی بعدی هم تعدادی مهاجم است انها را کشته داخل درب بعدی شوید دمویی به بینید بعد از دیدن دموی بعدی بازی را ذخیره کنید .

  مرحله چهارم : CHAPTER 4


  ee4.jpg


  بعد از دیدن دمو در جلوتر مرد دوره گرد در اینجاست به جلو رفته در سمت چپ مهاجمان را کشته تمام ایتم را گرفته به بیرون امده راه خود را ادامه دهید در اینجا یک بشکه دینامیت در جلو قرار دارد ان را بترکانید تا مهاجمان را بکشد به جلو رفته ایتمها را جمع و در جلو راه بسته است ولی یک خشاب و جواهری { گربه } مانند در اینجاست که فعلا نمیتوانید ان را از این طرف بگیرید به ان هم میرسیم به راه خود ادامه دهید به سمت چپ داخل درب شده مهاجمان را کشته ایتمها را جمع و از درب دیگر خارج شوید در جلو تعدادی مهاجم می باشد انها را کشته و راهتان از بالای پل است ولی شما به سمت راست رفته به نزدیکی لوله ها رفته به شما گزینه X را میدهد انجام دهید همکنون بالا هستید به سمت پنجره شکسته رفته داخل مهاجمیست ان را کشته و به پایین بپرید و مهاجم بعدی را کشته ایتمی اگر بود جمع از درب خارج شوید حال در اینجا به جلو رفته جواهر را برداشته بغل خود خشاب را از روی جعبه گرفته و از همین راه از روی جعبه ها بالا رفته و به ان طرف رفته راه را ادامه و به بالای پل رفته و به سمت درب رفته خارج شوید در منطقه کشتیها هستید به جلو رفته سمت راست ایتمها را جمع و به جلو رفته یک تفنگ بزرگ { مسلسل } می بینید باید این را بعد از دیدن دمو راه اندازی کنید به سمت راست رفته ایتمها را جمع از پله ها پاییین رفته دمویی به بینید اول یا مهاجمان را دست به سر کنید یا بکشید و در اینجا مواظب تیرهایی که به سمت شما می اید باشید به سمت جلو راه را ادامه در انتها کلید کارت را از روی جعبه برداشته به سمت مسلسل برگشته کارت را استفاده کنید حال داخل ان از روی نشانه به بیرون نگاه کنید هدفهایی را که می بینید را بزنید تا در انتها دمویی به بینید حال به سمت همان پایین پلیکان رفته از نردبان بالا رفته روی بالا برها رفته و به ان سو بروید در اینجا مهاجمان را کشته تمام ایتمها را جمع و به سمت جلو رفته از نردبان بالا رفته و به سمت جلو رفته مهاجمان را کشته و از بریدگی به ان طرف پریده و در اینجا مهاجم را بکشید در کنار نردبان روی لوله ها ایتمهایی است بگیرید و از نردبان بالا رفته و به سمت جلو بروید و مهاجمان را کشته و به سمت درب بروید { این درب خروج است } دمویی می بینید حال در همین جا که هستید به سمت عقب قدم برداشته به شما گذینه X را میدهد سریع زده در جایی که پایین امدید کارت کلید را برداشته باید خود را به { توپ جنگی } برسانید که در حال شلیک به ان میباشند و مواظب تیرهایی که به شما میشود باشید اگر به توپ رسیدید سریع کارت را استفاده و دمار از هدفهایی که می بینید در اورید و در اخر دمویی به بینید حال باید سریع خود را به همان درب خروج که قرار بود بروید رفته خارج شوید به شما 3 دقیقه فرصت داده شده خود را به سمت درب رسانده و خارج شوید چون اینجا به زودی منفجر و به زیر اب خواهد رفته توجه کنید موقعی که میخواستید از درب خروجی خارج شوید مسلسل بزگ جلوی شما را گرفته بود شما باید با این توپ ان را از سر راه برداشته تا خارج شوید اگر این کار را نکنید رفتن شما به ان طرف بیهوده خواهد بود باید ان هدف را از سر راه برداشته تا بتوانید از اینجا خارج شوید . در راه هم فقط مهاجمانی که می بینید را یا بکشید یا دست به سر کنید بعد از خارج شدن از درب دمویی به بینید حال به سمت جلو رفته مرد دوره گرد در اینجاست و میتوانید بازی را در اینجا ذخیره کنید حال از درب خارج شوید گل سبز را در جلو بردارید به سمت چپ رفته مهاجم بعدی را کشته خشاب را برداشته و راه را ادامه دهید و از نردبان پایین پریده سمت چپ خود مهاجمان را کشته به سمت بریدگی که در نرده ها می بینید و به پایین بپرید در این بالا دربی بود که روبروی خود شاید دیده بودید این درب بسته است . در پایین مهاجمان به شما حمله میکنند به سمت پلی که مهاجمان روی ان هستند رفته مهاجمان را کشته و به بالای پل رفته راه را ادامه دهید از نربان بالا رفته از پله های جلوی خود بالا رفته جواهر را گرفته به سمت جلو رفته در اینجا بشکه دینامیت وجود دارد میتوانید مهاجمان را به وسیله بشکه دینامیت کشته و راه خود را ادامه دهید از درب خارج شوید مهاجم را کشته داخل اتاقک روبرو بشکه ای میباشد را را ادامه دهید و در اخر به پایین پریده و به سمت راست رفته مهاجمان را کشته و در اخر از نردبان بالارفته در منطقه بعدی هستید اول از درب بغل خود درب دودهنه که می بینید خارج شده و ایتمها را جمع و به همین جا که بودید برگشته و از زیر پله ها خشاب را برداشته و بهبای پلیکان سمت چپ راه را ادامه داخل درب شوید در جلو خشاب و گل سبز را گرفته مهاجم را کشته و از درب خارج شوید مهاجم را بکشید و سری به سمت راست بالای پلیکان بزنید شاید ایتمی بود بردارید و اگر مهاجمی بود کشته و از درب بعدی خارج شوید در روبرو بغل فنس ایتم را گرفته به شما فرمان X را در اینجا میدهد استفاده کنید دمویی می بینید در اخر فرمان داده شده را درست انجام دهید { L1+R1 } دمویی به بینید و بعد از دیدن دموی بعدی بازی را ذخیره کنید .

  مرحله پنجم : CHAPTER 5

  RE4_AdaSepa 1.jpg


  بعد از دیدن دمو مرد دوره گرد در اینجاست شما در این مرحله تا میتوانید تیر و خون جمع کنید به سمت جلو رفته اولین مهاجم سمت چپ شماست در جلو هم دمویی دیگر می بینید فقط به سر این مهاجم شلیک کنید تا او را شکست دهید بعد از ان ایتمها را در اینجا و بالا ی ساختمان گرفته مهاجم بعدی که بالاست را کشته و به پایین پریده ایتمهای دیگر را جمع و خود را به دربی که در جلو است برسانید به محض داخل شدن دمویی به بینید حال مهاجمان را که از بالای سر شما به داخل می ایند را فقط بکشید و ایتمها را جمع تا در اخر درب باز شود و به بشکه جلوی خود شلیک تا مهاجمان را کشته به بالای پلیکان رفته و به ان سو بروید ایتمها را گرفته و مهاجم را نابود و اهرم را زده و به پایین امده وارد درب شوید در اینجا تعدادی زیادی مهاجم و دو غول وجود دارد درب خروج بسته است باید دو طرف اهرم را بزنید تا درب باز شود به طرف هرکدام از اهرمها که بروید غولی ظاهر میشود تمام مهاجمان را کشته و ایتمها را جمع و اهرم ها را زده و در اخر از درب خارج شوید به سمت جلو رفته مهاجمان را کشته ایتمها را برداشتهو از درب خارج شوید 2 ایتم را در جلو گرفتهبه پایین بپرید از پشت سر خشاب را برداشته به سمت جلو رفته دمویی به بینید حال به سمت درب رفته وارد شوید مرد دوره گرد در اینجاست و تعدادی خشاب و جلوتر داخل بعضی از قفسها ایتم وجود دارد روبروی خود مهاجمی با تیرکمان و در اخرین قفس مهاجمانی هستند از درب خارج شوید 2 ایتم جلو را در پایین بگیرید و به سمت جلو رفته دمویی به بینید حال باید با کرازو جنگ کنید مثل قبل عمل کنید اول به پای او تیر بزنید تا نشست به سر ان شلیک کنید در هردفه شکست جای خود را عوض کرده و شما اول تا سعی دارید ایتمها را بگیرید بعد در انتها او را کشته دمویی به بینید حال راه را ادامه در جلو مرد دوره گرد در اینجاست ایتمهایی در اینجاست گل سبز را گرفته با گزینه X گه به شما میدهد بالا رفته دمویی به بینید حال شما باید با این غول مبارزه کنید اول ایتمها را جمع و در اخر به او شلیک کنید تا دهانش را باز کند در هین مبارزه به شما فرمانهایی از قبیل { L1+R1 ویا مربع +دایره } میدهد که درست اجرا کنید بعضی مواقع شما به او تیر میزنید او نیز تیرهای شما را به خود شما میزند باید فقط به سر او شلیک کنید وقتی دهانش را باز کزد هم به وسیله فرمان X هم به وسیله شلیک کردن به دهان او میتوانید به او ضربه بزنید تا او را شکست داده دمویی به بنید بعد از دیدن دموی بعدی شما باید برای RPG LEON قرمز را پیدا کنید و برای او انداخته تا غول را بکشد حال به سمتی که با شما گزینه X را میدهد رفته هواستان را جمع کنید احتیاج نیست ایتم جمع کنید فقط حواستان را به کارتان داده تا فقط RPG قرمز رنگ را پیدا کنید به اولین مسیر که رسیدید دمویی می بینید حال شما کمتر از دو دقیقه وقت دارید مهاجمان را فقط دست به سر کنید و به جلو رفته به پایین پریده و بعد دوبار به پایین پریده به راه خود ادامه از راه های باریک گذشته در جاهایی به شما گزینه X میدهد سریع استفاده کنید تا به روبروی LEON برسید که دارد مبارزه میکند به جلورفته تات باز به شما گزینه X را بدهد در اینجا که امدید به پایین پریده و RPG را برداشته و دموی اخر را به تماشا بنشینید .

  در اخر به بینید تامتان چقدر بوده و چه ایتمهایی برایتان باز میشود .

  پایان

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •